Skocz do zawartości

Audio w Venture


intruder750
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak Maniek, przerabiałem tę kwestię. Gdy fachmen przestrajał mi radio CB nie miałem nośnej. Kombinowaliśmy pół godziny w czym tkwi problem i okazało się, że nabity brud blokował przycisk "Talk". Po stosownym zabiegu oczyszczającym wszystko hula jak powinno.

witam niestety w moim sprzęcie okazało się po spotkaniu w Sielpi że coś jest nie tak ze słuchawkami i mikrofonem, próbowałem na innym zestawie i cb działa bez problemu, będę musiał coś pokombinować z kabelkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Jest możliwe, ponieważ możesz mieć już przestrojone, albo z rynku europejskiego.
Sprawdź raster w radiu jeżeli też masz europejski, to Twój motor był robiony na Europę lub Ktoś wymienił sprzęt na europejski.
Może być tak, że było coś uszkodzone i Ktoś dokupił elementy.
Ja jak szukałem Gościa od przestrajania, to byłem w serwisie i sprawdzałem czy mogę dokupić sprzęt audio i CB – okazało się, że mogę, tyle, że Oni nie mają informacji, który zestaw jak został zaprogramowany. Poradzili mi poszukać oryginalnej wersji europejskiej, spisać nr VIN tego motocykla i na jego podstawie zamówić sprzęt. Żeby było śmieszniej nie byli w stanie podać przybliżonych kosztów, bo muszą wpisać konkretny numer katalogowy sprzęty w system.
Obawiając się kosztów, dałem sobie spokój, CB przestroiłem oraz dokupiłem urządzenie o nazwie venture.mp3 Mam sześć wirtualnych dysków po 99 utworów każdy i śmigam przy muzyce, bez gadania, reklam itp.

Jest wypadek, auto w rowie, Lekarz udziela pomocy rannym, Policja zabezpiecza miejsce zdarzenia, Straż Pożarna neutralizuje wycieki, a po pól godziny przyjeżdżają dzielni Strażnicy ze Straży Miejskiej i wypisują mandat za parkowanie na trawie…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest możliwe, ponieważ możesz mieć już przestrojone, albo z rynku europejskiego.

 

No i właśnie , moto mam tyle go ściągnięte USA , nikt tam nie grzebał , pojechałem do gościa od CB i gość od radia twierdzi że śmiga na obu pasmach bo to sprawdzał , CB radio po wlączeniu żeczywiście slychać jest wszystko co mówią .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to ja nie rozumiem co oznacza tekst, że na obu pasmach!?
Pasmo i kanały są zakodowane i tyle – podstawowa 40, a potem są dodatkowe 40 i wstęgi itd.
Nasze radia są prościutkie jak tylko można…
Pomiędzy Polską i niektórymi częściami świata różnica polega w tzw. 5 i 0.
W radiach samochodowych i stacjonarnych kiedyś zakładało się przełączniki, aby były uniwersalne.
Chciałem tak zrobić w Ventce, ale Koleś stwierdził, że musze wybrać co chcę tyle, bo radio jest zamknięte i ciężko będzie Mu coś wyprowadzić.
Teraz już wiem, że to było tylko Jego lenistwo!
Jak by mi wyprowadził kabelek, to bym sobie przełącznik zrobił w kufrze i tyle, ale patrząc z drugiej strony, to jeszcze nigdy nie byłem motorem za granicą Polski, więc dałem sobie z tym spokój.

Jest wypadek, auto w rowie, Lekarz udziela pomocy rannym, Policja zabezpiecza miejsce zdarzenia, Straż Pożarna neutralizuje wycieki, a po pól godziny przyjeżdżają dzielni Strażnicy ze Straży Miejskiej i wypisują mandat za parkowanie na trawie…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź przycisk nadawania na kierownicy, może coś tam nie kontaktuje?
Jak masz Kogoś Kto ma przełącznik 5 i 0, to poproś o sprawdzenie łączności.
Wtedy sprawdzisz na jakim paśmie chodzi Twoje radio.

 

Pasmo częstotliwości 27 MHz, eksploatowane na całym świecie jako powszechnie dostępne pasmo obywatelskie, nazywane w skrócie CB (Citizen Band) zostało podzielone na poszczególne kanały oddalone od siebie o 10kHz. W Polsce na podstawie regulacji prawnych użytkownicy CB mogą eksploatować jedynie pasmo obejmujące częstotliwości od 26,960 MHz do 27,410MHz podzielone na 40 kanałów. Jest to tak zwana podstawowa "czterdziestka".

Kanał Częstotliwość Kanał Częstotliwość C / 1 26,960 C / 19a 27,190 C / 2 26,970 C / 20 27,200 C / 3 26,980 C / 21 27,210 C / 3a 26,990 C / 22 27,220 C / 4 27,000 C / 23 27,250 C / 5 27,010 C / 24 27,230 C / 6 27,020 C / 25 27,240 C / 7 27,030 C / 26 27,260 C / 7a 27,040 C / 27 27,270 C / 8 27,050 C / 28 27,280 C / 9 27,060 C / 29 27,290 C / 10 27,070 C / 30 27,300 C / 11 27,080 C / 31 27,310 C / 11a 27,090 C / 32 27,320 C / 12 27,100 C / 33 27,330 C / 13 27,110 C / 34 27,340 C / 14 27,120 C / 35 27,350 C / 15 27,130 C / 36 27,360 C / 15a 27,140 C / 37 27,370 C / 16 27,150 C / 38 27,380 C / 17 27,160 C / 39 27,390 C / 18 27,170 C / 40 27,400 C / 19 27,180

Przyjęto, że następujące kanału są zarezerwowane:

9 – dla służb ratunkowych,
• 19 – dla sybistów w samochodach (mobile),
28 – dla wywołania w AM (stacje bazowe)

Kanały oznaczone jako 3a, 7a, 11a, 15a, 19a - są to tak zwane „dziury” w większości modeli sprzętu są one niedostępne (ukryte). Praca w dziurach jest możliwa, chociaż zgodnie z regulacjami 24 października 2005 r. częstotliwości te są przeznaczone dla inych służb.
Proponuję pracę na dostępnych 40 kanałach myślę, że to zadowoli każdego nawet wybrednego użytkownika CB.

Wiele transceiverów CB posiada oprócz tego podstawowego zakresu oznaczonego umownie literą "C" również podzakresy "A", "B", "D", "E" i "F", z których każdy obejmuje również 40 kanałów (w Polsce praca na częstotliwości spoza zakresu "C" jest niedozwolona, choć wiele klubów CB pracuje DX-owo także na innych częstotliwościach).

 

Ps. Po wstawieniu tabelka kanałów się rozjechała...

Edytowane przez Dyzio77

Jest wypadek, auto w rowie, Lekarz udziela pomocy rannym, Policja zabezpiecza miejsce zdarzenia, Straż Pożarna neutralizuje wycieki, a po pól godziny przyjeżdżają dzielni Strażnicy ze Straży Miejskiej i wypisują mandat za parkowanie na trawie…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź przycisk nadawania na kierownicy, może coś tam nie kontaktuje?

 

Fachowiec od przestrajania mi mówił że niby jest wszystko OK ale czsami moga być problemy z nadawaniem , Ale to nie problem , słyszę a to jużjest dużo bo dziś miałbym 6 pk a nadawać nie muszę , skończy się sezon oddam do szpeca niech sprawdzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak.
Ja przed przestrojeniem coś słyszałem, i coś nadawałem.
Sprawdzałem to pomiędzy motorem i samochodem na działce.
Przestroiłem i jest OK.
Znaczy się jest bo jest, ponieważ tyłka nie urywa ;) – pod kątem zasięgu i możliwości pogadania na trasie.

Jest wypadek, auto w rowie, Lekarz udziela pomocy rannym, Policja zabezpiecza miejsce zdarzenia, Straż Pożarna neutralizuje wycieki, a po pól godziny przyjeżdżają dzielni Strażnicy ze Straży Miejskiej i wypisują mandat za parkowanie na trawie…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

I jak rozwinęła się sprawa zmieniarek? Są jakieś wyniki?

Ja chcę poruszyć inny temat. Jestem przeciwnikiem kabli dlatego sprawiłem sobie zestaw bezprzewodowy CARDO scala rider Q2. Ma ktoś jakiś pomysł albo namiar na kogoś lub coś czym można było by zintegrować ten sprzęt z systemem audio motocykla. Wspominaliście coś na temat systemu do telefonu może by to zagrało z całością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Informacyjnie – gdyby Ktoś z Was potrzebował podobno oryginalny interkom do Venturki, to jest on dostępny w:

MS MOTO – sklep w Piasecznie

ul. Chyliczkowska 29

05-500 Piaseczno

+48791072704

www.msmoto.pl

lub

Szelejowo Pierwsze 64

63-820 Piaski

+48607644087

[email protected]

Koszt to około 400,- pln, ale można negocjować…

Właśnie kupiłem u Nich kask dla mojej Evi ;)

Jest wypadek, auto w rowie, Lekarz udziela pomocy rannym, Policja zabezpiecza miejsce zdarzenia, Straż Pożarna neutralizuje wycieki, a po pól godziny przyjeżdżają dzielni Strażnicy ze Straży Miejskiej i wypisują mandat za parkowanie na trawie…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...