Skocz do zawartości

literowka w VIN


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chcialbym zarejestrowac motocykl sprowadzany z poza UE ktory byl odprawiany w porcie w Niemczech. Na 3 dokumentach z odprawy celnej mam nr. Vin zgodny z certyfikatem pojazdu a na tym jednym nie. W miejscu gdzie powinna byc literka "V" jest literka "C" . Niezbedne dokumenty do rejestracji pojazdu posiadam tj. badania techniczne, tlumaczenia, faktura zakupu itp. Co w takiej sytuacji powinienem zrobic?

 

 

Blad jest na 5 pozycji nr.Vin. z tego co przeanalizowalem ten nr. Vin to literka C okresla Scooter, a literka V -wlasciwa okresla silnik w ukladzie V2. Motocykl ma pojemnosc 800 i jest silnik w ukladzie V. To ze literka C jest obok literki V na klawiaturze numerycznej moze oznaczac blad wypisujacego. Jeszcze nie widzialem scootera z silnikiem 800 pojemnosci w ukladzie V gdzie dozwolona pojemnosc to 50cm3 .

Czy z takimi argumentami moge isc do Wydzialu komunikacji i uzasadnic ta pomylke? Moze sa jakies oswiadczenia ktore powinienem wypisac?

Do portu w niemczech jest ponad 1000 km w jedna strone :D.Chcialem nadmienic, ze ten blad jest na pierwszej stronie odprawy celnej w Niemczech z 3 pozostalych w pozycji nr.3.

 

 

prosze o pomoc

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli pomyłka jest w jednym dokumencie to nie ma najmniejszego problemu. Ja ściągałem moto z Francji i też miałem literówkę w numerze VIN. Obeszło się nawet bez oświadczenia. W skrajnych przypadkach napiszesz oświadczenie i nie będzie problemu. Śmiało idź do wydziału komunikacji... Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie wiem czemu Cię tak potraktowali. Ja nawet nie musiałem iść do kierownika. Wszystko było załatwione na poczekaniu. Dla chcącego nic trudnego... A nie masz jakiegoś innego numeru na tych wszystkich dokumentach po którym można by było zidentyfikować ten pojazd? Pamiętam, że u mnie w dokumentach znaleźli coś takiego i było git. Ale tak jak mówię. Jeżeli urzędnik nie będzie chciał Ci pomóc to będzie ciężko.

 

Ewentualnie jest inna opcja. Znajdujesz kumpla, który podlega pod inny wydział komunikacji np. w sąsiednim mieście i tam próbujesz zarejestrować na niego (może tam urzędnicy będą bardziej przychylni). Po pewnym czasie (takim, żeby US nie potraktował tego jako sprzedaż zarobkową, nie pamiętam ile to było) przerejestrowujesz na siebie i jest git. Co prawda jest to kosztowne ale efekt ten sam. Powodzenia

Edytowane przez Lisex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko :-)

 

Miałem podobny problem ponieważ u mnie w papierach na samym początku numeru VIN zamiast JH2 było wpisane JHZ. O dziwo motocykl począwszy od pierwszej rejestracji w Niemczech uchował się bez problemu ponad 10 lat. Dopiero jakiś upierdliwy dziadek podczas przeglądu się przyczepił i nie chciał go podbić. Oczywiście wtedy pojechałem na inną stację i przegląd podbiłem ale postanowiłem coś z tym zrobić żeby w przyszłoscie nie mieć problemów (chociażby podczas wyjazdów za granicę).

 

Ok więc ja zrobiłem tak:

 

1. Umówiłem się na wizytę rzeczoznawcy z PZM. Rzeczoznawca obejrzał numery, pstryknął foty i wystawił papier że numery na ramie są taki a takie i że nie stwierdził ingerencji w te numery. Skasował mnie za to stokilkadziesiąt złotych wraz z dojazdem parę km (była zima i miałem rozgrzebane moto)

 

2. Z papierem od rzeczoznawcy udałem się do wydziału komunikacji gdzie wystawili mi nowy dowód rejestracyjny. Musiałem im przy tym pokazać też ważną polisę OC ...

 

UPS sorry dopiero teraz przeczytałem twój post ze zrozumieniem i chodzi o inną sprawę, ale ponieważ 5 znak numeru vin nie jest numerem seryjnym to myślę że też mógłbyś oprzeć się o opinię rzeczoznawcy.

 

A tu masz ciekawy artykuł o VIN

 

http://www.motofakty.pl/artykul/numer_iden...acyjny_vin.html

 

Wynika z niego że 5-ty znak to człon identyfikujący pojazd. Pewnie da się wykazać że symbol pojazdu z błędnie wpisaną literką C w ogóle nie ma prawa istnieć a poza tym na pewno nie zgadza się cyfra kontrolna, która jest 9-tym znakiem w nr VIN.

Edytowane przez hubert_afri
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie to 3 dokumenty sa świadectwem odprawy celnej? Bo ja odkad pracuje w cle jest zawsze jeden, karta 8 SAD. Więc?

 

 

Byc moze tak jest, ze jedna kartka ta pierwsza jest ta odprawa celna, a pozostale dopelnieniem tej odprawy, nie wiem. W kazdym badz razie na tej pierwszej kartce mam ta literowke a na pozostalych jest wszystko ok.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zeskanuj je jak mozesz i wrzuć , bo cos nie tak.

SAD- czyli dowód odprawy jest na 3 kartach i na papierze samokopiującym, jedna karta idzie do urzędu, druga do statystyki trzecią dostaje importer. Więc nie moga być rózne numery. Może numery są na innych papierach typu Arrival czy Bill of lading.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...