Skocz do zawartości

Honda VTX 1800F czy Kawasaki Vulcan 1600 Nomad


rozzbi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

zalezy do czego potrzebujesz motoru do długich tras czy małych wypadów. Jesli duzo jezdzisz leprym wyborem jest nomad wygodne grube kanapy oparcie szyba ,sztywne kufry-motor zaprojaktowany do podruzy i w starym stylu. vtx jest bardziej "sportowy" nowoczesny wygląd leprze osiągi ale wieksze spalanie i gorszy komfort także dla pasażera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja mam nomada 1500 ty pisałes ze chcesz kupic 1600 w sumie same plusy wiekszy bak 20 l mój 16 troche to mało ale przy spokojnej jezdzie prawie 300 km pali mi 5,3 -5,8 ale jezdzę do 130km/h plusem tez jest wtrysk ja mam gazior i dla pasazera rączki do trzymania przy oparciu, w swoim mósiałem zrobic z kwasuwy dobre chamulce duzy komfort masz wszystko w standardzie kufry na klucz regulowaną szybe oparcie dla pasazera tak więc nie ma dodatkowych kosztów. musisz przyzwyczajic sie do swoistego "klekotania" silnika słychac łańcuszki i kosz sprzegłowy, jest to zupełnie normalne (słuchałem salonowe modele) masz chydrałliczne sprzęgło zero bolącej łapy, inne marki tego nie mają pozdrawiam jak bedzoiesz chciał juz kupic konkretny motor słuze radą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki mysle ze ten nomad to chyba bedzie to. pytalem sie o vtx w klubie hondy i powiedzieli mi ze normalka to 10 na setke a przy ostrej jezdzie grubo ponad. masz nomada to mi opisz jego wady i zalety ok ?

 

Chlopie skad Ty to spalanie wziales??? :icon_mrgreen:

Ja rozumiem, ze jak odkrecisz konkretnie majac zalozony PC i inne bzdury to 10L moze byc nie Twoje ale przy normalnej jezdzie VTX Ci 7L nie przekroczy (a raczej blizej 6L jest).

Jak ktos paluje i lata non stop >150km/h to nie dziwne, ze cos pije jak smok. No chyba, ze planujesz dotrzymywac tempa sportom no to wtedy...

AWO Sport -> AWO Sport -> Kawasaki Vulcan 800 -> Honda VT1100 Shadow C3 -> Yamaha Road Star Silverado 1,7 -> HD Road King Custom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kad wziolem to spalanie? Ano poszedlem do klubu hondy tu na Islandii i sie spytalem. Odpowiedz jaka dostalem to opisalem. Jeden z rozmowcow mowil o 10l a jeszcze kilku o 12, a nie wygladali mi na szczeniakow ktorzy jak nie podkreca do oporu to nie wiedza ze jada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecinaka takim pudlem to nawet jakbys spalal po 30 litrow to nie dogonisz :)

co do vtx ze sporo sapala to wierze, bo ma 100KM wiec jest czym przylozyc

aa nie oszukujmy sie ilez mozna jezdzic te 80 - 100 km/h... ;)

 

z drugiej strony szybciej takim moto to trzeba miec albo autostrade albo nie rowno pod sufitem bo to nie chce wcale hamowac, tylko ma spowalniacze,

ja jak jade 140 - 150 to naprawde trzeba brac pod uwage ze kawalek ta predkosc trzeba wytracac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz przyzwyczajic sie do swoistego "klekotania" silnika słychac łańcuszki i kosz sprzegłowy, jest to zupełnie normalne (słuchałem salonowe modele)

 

Dokładnie tak jak napisałeś

Edytowane przez czaki38
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...