Skocz do zawartości

Fazer kilo '01


JERY
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego masz do sprawdzenia kilka rzeczy.

Na początek włącznik wentylatora, wentylator, termostat.

Na początek pomierzyć napiecia, później włacznik wentylatora itd.

Jak wiesz jak to sam a jak nie to do elektryka.

 

 

mialem to dzis zrobic ale braklo czasu:/ termostat jest ok, otwiera obieg. rzucila sie w oczy zasniedziala zlaczka doprowadzajaca prad do wentylatora i mialem nadzieje ze to wlasnie ta trywialna rzecz, ale niestety oczyszczenie nie pomoglo. Po rozgrzaniu kontrolka temp. sie zaswiecila a wiatrak nadal martwy. Nastepna rzecza jaka zrobie bedzie podlaczenie wentylatora "na krotko". Wie ktos jaki powienien byc opór silniczka wentylaotra?

Pytanie nr 2: w ktorym miejscu jest ten cholerny wlacznik ? Bo myslalem ze za uruchomienie wentylatora jest odpowiedzialny ten sam czujnik(przy termostacie) ktory zapala kontrolke

 

pzrd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Podłączam się do tematu. Chcę sprawdzić układ chłodzenia w FZS 1000 '04. W moim sprzęcie po odpaleniu zimnego silnika wentylator włącza się już po około 60sekundach (czy to nie za wcześnie?) i tak jak ktoś już pisał, wyłącza się przy wrzuceniu biegu (wersja EU). Potrzebuję garść podstawowych informacji o nim. 1. Jak sprawdzić termostat czy prawidłowo otwiera obieg? 2. Gdzie znajduje się włącznik wentylatora? 3. Jak sprawdzić czy układ jest zapowietrzony i go odpowietrzyć?

Edytowane przez vfts
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie tu gadanie o wyłączeniu się wentylatora po wrzuceniu biegu u mnie po prostu czegoś takiego nie ma. Owszem wentylator załącza się szybko (mało płynu w małym obiegu dla tego zastosowana jest duża chłodnica z wydajnym wentylatorem)

 

W jakim kodzie motorka (patrz numer ramy) są te ceregiele z wyłączaniem wentylatora na biegu?

 

U mnie jest RN067 pochodzenie Francja

 

Jedyna pewna informacja to że te były wykastrowane do 98km

 

RN064 2001 98 PS, 72 kw

RN064 2002 98 PS, 72 kw

RN068 2003 98 PS, 72 kw

Edytowane przez Rafal_akros
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...