Skocz do zawartości

jakie klocki do yamahy r6 2002


menio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam dylemat jakie klocki wybrać do mojej yamahy r6 czy czy ktoś morze mi pomoc i napisać jakie klocki wybrać chodzi o to żeby nie były za twarde i nie za miękkie słyszałem ze Lukasy są dobre. :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy nie za twarde nie za miękkie?

Wszystko zależy w jakich warunkach użytkujesz motocykl. Jeśli tylko po ulicy, to kup sobie Ferodo zwykłe szosowe. Jeśli wybierasz sie na tor, to kup sitenerowe, ale do nich musisz zainwestować w przewody hamulcowe w oplocie, bo siła hamowania na gumowych będzie bardzo ciężka do wyczucia i dozowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy nie za twarde nie za miękkie?

Wszystko zależy w jakich warunkach użytkujesz motocykl. Jeśli tylko po ulicy, to kup sobie Ferodo zwykłe szosowe. Jeśli wybierasz sie na tor, to kup sitenerowe, ale do nich musisz zainwestować w przewody hamulcowe w oplocie, bo siła hamowania na gumowych będzie bardzo ciężka do wyczucia i dozowania.

 

 

no i o to chodziło. a dlaczego pytam miękkie czy twarde bo słyszałem ze carbone lorraine sa nie dobre bo sa zbyt twarde i zdzierają tarcze a po samych klockach nie widać znaku zdzierania a wiem ze je zalecają do sportowych motocykli ale dzięki za odp. o to mi chodzilo ja latam tylko po ulicach.

a jeszcze jedno czy lepsze sa ferodo czy lukasy????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jest lepsze...Opel(Corsa) czy Ford(Mustang)...pisz jaki typ klocków a nie firme, na EBC zwykłe wielu narzeka że są do niczego a np HH są już bdb.To samo w olejach często ktoś pisze ja leje motul, albo motul 10W40(a może być 5100,7100,300V), z oponami podobnie często wielu pisze bez podania modelu a opona oponie nierówna.Co do klocków CL to niektórzy narzekali na ich twardość ale w modelu SBK3, jak nie jeżdzisz super ostro załóż CL A3+ i będą ok :smile: Do R6 to załóż jakieś klocki sinterowe a nie miękkie.

Edytowane przez Domel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, ja w R1 miałem jeszcze klocki z pierwszego montażu. A teraz założyłem Ferodo sitenerowe, ale po tygodniu zamówiłem przewody w oplocie. Klocki hamują naprawdę super, ale ich praca jest słabo dozowanla. Tzn naciskam klamkę lekko, hamują nieźle, naciskam jeszcze trochę bardziej i motockl ma wielką ochotę zrobić stoppie. Dziś powinny przyjść oploty. Jak założę to się pochwalę jakie efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jest lepsze...Opel(Corsa) czy Ford(Mustang)...pisz jaki typ klocków a nie firme, na EBC zwykłe wielu narzeka że są do niczego a np HH są już bdb.To samo w olejach często ktoś pisze ja leje motul, albo motul 10W40(a może być 5100,7100,300V), z oponami podobnie często wielu pisze bez podania modelu a opona oponie nierówna.Co do klocków CL to niektórzy narzekali na ich twardość ale w modelu SBK3, jak nie jeżdzisz super ostro załóż CL A3+ i będą ok :eek: Do R6 to załóż jakieś klocki sinterowe a nie miękkie.

 

ja mam moto od niedawna i nie znam sie kompletnie na klockach dlatego pytam co jest dobre a co nie a jakie to sa sinterowe ??? no i ile by kosztowały te CL A3+???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sinterowe to są klocki ze spieków,CL A3+ możesz kupić np. tutaj http://sklep.scigacz.pl/klocki-hamulcowe-c-49.html , co do zużywania tarczy w SBK5 nie spotkałem się z opiniami -SBS Street Excel też by się nadawały do R6(ViperPl z forum ma w CBR i chwali i tarczy też nie niszczą za bardzo),możesz tez poszukać złotych Nissinów(np.na Allegro)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...