Skocz do zawartości

Romet R 150 czy R 250?


ZbychMorderca
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad kupnem pierwszego motocykla. Zawęziłem wybór do dwóch modeli. Oto linki do oferty producenta:

 

Argumenty którymi się kieruję to:

- nowy towar na gwarancji,

- częste drobne usterki występujące w tym modelu, które pozwolą mi poznać budowę motocykla (hehe - usterki jako zaleta... Mam nadzieję że będa to tylko DROBNE usterki...)

- cena (zwłaszcza przy modelu R 150)

- niby rodzima firma...

 

w zeszłym sezonie miałem ten sam problem dzień w pracy zaczynałem od czytania forum :)

przeważały dwie opinie... osób zadowolonych lub niezadowolonych

byłem zdecydowany kupić, akceptując wszystkie niebezpieczeństwa jaki ten zakup mógłby nieść ze sobą chciałem jeździć a przy okazji uczyć się budowy i naprawy...

w lato przejechałem się na Virago potem na DS 650 i...

przeszło mi :cool:

dołożyłem trochę i teraz tylko śmigam :)

budowy póki co nie uczę za to się mam czas na inne rzeczy :bigrazz: :)

 

decyzję zost

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,dołożyłem trochę i teraz tylko śmigam"

 

Ładne mi trochę, w stosunku do Rometa R150 to chyba conajmniej x3.

Jak bym miał taką trochę to też bym Drag Starem Classic śmigał :D

 

od razu x3

trochę czasu to trwało

zacisnąłem pasa, odpuściłem (z bólem serca) sezon

liczyłem, kombinowałem, szukałem (również za oceanem)

i pewnego dnia udało się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ja mialam. Teraz jezdze na 150, ale moi znajomi maja 250 zwykle i chyba dwoch ma V-kę. I wiem, ze wystepuje tutaj jako obronca chinczykow, ale ja uwazam ze warto. Bo motorek jest naprawde spoko, i nie rozlatuje sie, wbrew powszechnej opinii, przy kazdym zapalaniu go. :icon_mrgreen: Dyskusje na temat chinskie-niechinskie znajdziesz w tym samym dziale. Ale moze wypowie sie jeszcze ktos, kto jezdzi na tym modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Mam pytanie czy ktoś miał może styczność z Rometem r250v? Interesuje mnie czy jest wart on tych pieniędzy?

Jak dla mnie to R250V za 12 tyś to trochę dużo i jak do tej pory nie znam nikogo kto by tym śmigał.

Za tą kasę to już mozna kupić nowego Lifana z silnikiem V400, większa moc i osiagi, nie mówiąc już o sporym wyborze używanej japonii za 12tyś.

Za 8tyś ten motocykl to było by pewnie warto ale za 12 to nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Lefthandy

Cześć! Mam pytanie czy ktoś miał może styczność z Rometem r250v? Interesuje mnie czy jest wart on tych pieniędzy?

 

Według mnie -nie. Staraj się zbić cenę. Za 6500zł są Hyosungi Aquila 250 alias Junak Millenium z 2004 z jakimś śmiesznym przebiegiem, a silniczek mają o wiele mocniejszy bo 30 koników no i wygląd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam, ponieważ mam dylemat czy kupić nowego Rometa V i mieć go na gwarancji, czy paroletniego Junaka Millenium i martwić się jak coś padnie?

Za 12 tys. można wyrwac niezłą Shadow albo Virago w segmencie do 1l. Po co pchac się w taki motocykl? Jak napisano wcześniej, 8-9 tys. to maksymalna cena, jaką jeszcze można zapłacic za taki motocykl, powyżej traci sens ekonomiczny. A gwarancja i serwis... lepiej miec bezawaryny motocykl bez gwarancji niż awaryjny na gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...