Skocz do zawartości

Ktoś pomoże w obmyśleniu trasy na turystyczny rekreacyjny wyjazd ?


kornol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pisze z taką sprawą(szczerze to nie wiedziałem czy dać w podróże czy tu, ale tu może większy odzew będzie):

Planuje i chciałbym w przyszłym tygodniu przy ładnej pogodzie wybrac sie z bratem może i z ojcem na przejażdzke tak ok 200km(łącznie z powrotem). Start z Jasła,ale teraz gdzie dalej, myslałem że może Solina, ale to troche oblatane :/ . Taki wyjazd żeby pojechać spokojnie 90-110 km/h po drodze zwiedzić jakieś fajne miejsca jakich dużo w naszych regionach. Jakieś fajne drogi- zakręty, serpentyny.

 

Wyjazd byłby jednodniowy, ale wszystko spokojnie, bez pośpiechu :)

 

Teraz zwracam się do was, czy ktoś mi może pomóc w tym temacie ? Nie wykluczona i zagranica, na przykład jakieś fajne miejsca na Słowacji ( nie mam daleko). Czekam na wasze propozycje :) bo ja niestety w temacie turystycznych wypadów nie mam w ogóle doświadczenia.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz osbie poleciec na Gorlice,Nowy Sacz, Zalew Roznowski,Zakliczyn, Wojnicz, Tarnow, Ciezkowice, przed Gromnikiem na Biecz i z BIecza do Jasla.

 

Trasa jest ciekawa, bo sa na niej zakrety, jako takie widoczki (Zalew Roznowski,Ciezkowice- parking przy skalkach) i droga jest w wiekszosci OK.

 

Szerokosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakieś zabytki? z zakliczynem to mi sie kojarzy że jakby zamek jest czy coś? opatrze na mapa.szukacz trase, ale na nowy sącz to juz troche oblatana .

 

a jakieś inne propozycje?

Jasło> Grab i na Słowację (co prawda z 1km nie ma asfaltu ale da rade przejechać :) )> Bardejov>Stara Lubovna>Piwniczna>Muszyna>Grybów i na Jasło.

Tak 250km wyjdzie w sam raz na sobotnie popołudnie. A zabytki? Na pewno coś po drodze będzie, żeby dupsko na 5 minut odpoczęło.

Może w weekend też taką traskę walne.

 

Pozdro.Piter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasło> Grab i na Słowację (co prawda z 1km nie ma asfaltu ale da rade przejechać )> Bardejov>Stara Lubovna>Piwniczna>Muszyna>Grybów i na Jasło.

Tak 250km wyjdzie w sam raz na sobotnie popołudnie. A zabytki? Na pewno coś po drodze będzie, żeby dupsko na 5 minut odpoczęło.

Może w weekend też taką traskę walne.

 

Pozdro.Piter

 

niom, w miare w miare, a co do weekandu to nie jedziesz 10-11 na zlot w gwoźnicy dolnej k. strzyżowa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakieś zabytki? z zakliczynem to mi sie kojarzy że jakby zamek jest czy coś? opatrze na mapa.szukacz trase, ale na nowy sącz to juz troche oblatana .

 

a jakieś inne propozycje?

 

 

Nic Ci nikt nie narzuca, pytales wiec Ci chcialem pomoc...... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic Ci nikt nie narzuca, pytales wiec Ci chcialem pomoc...... :/

ale bardzo dobrze. ja czekam cały czas na propozycje, wybiorę tą najlepszą :( za pomoc dzieki :biggrin:

 

A przepraszam , co to za zlocik w Gwoźnicy . Nic nie słyszałem , dajcie jakieś info.

0-11 Maja - Gwoźnica Dolna k/Niebylca - "Motocyklowisko"

W programie parada, koncerty, różne zabawy i konkurencje.

 

Ale jak i co dokładnie nie wiem, bo z byt duzej reklamy to ten zlot nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasło> Grab i na Słowację (co prawda z 1km nie ma asfaltu ale da rade przejechać :biggrin: )> Bardejov>Stara Lubovna>Piwniczna>Muszyna>Grybów i na Jasło.

Tak 250km wyjdzie w sam raz na sobotnie popołudnie. A zabytki? Na pewno coś po drodze będzie, żeby dupsko na 5 minut odpoczęło.

Może w weekend też taką traskę walne.

 

Pozdro.Piter

 

a tam mozna smialo przejechac przez granicę (ktorej juz nie ma) grab (PL) --> Nizna Polianka (SK)

Jest tam droga ???

piszesz ze nie ma asfaltu ale jest coś ubitego czy przez łąki ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tam mozna smialo przejechac przez granicę (ktorej juz nie ma) grab (PL) --> Nizna Polianka (SK)

Jest tam droga ???

piszesz ze nie ma asfaltu ale jest coś ubitego czy przez łąki ;-)

Od Krempnej do Garbiu jest asfalt nówka. Granicy nie ma bo jesteśmy w Schengen czyli nie ma już szlabanu który tam był. A od granicy do N.Polanki Słowacy jeszcze sie nie postarali w całość o asfalt i brakuje go na odcinku chyba jedno kilometrowym - ale przejechać się da bo jest ubite.

 

Pozdro. Piter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od Krempnej do Garbiu jest asfalt nówka. Granicy nie ma bo jesteśmy w Schengen czyli nie ma już szlabanu który tam był. A od granicy do N.Polanki Słowacy jeszcze sie nie postarali w całość o asfalt i brakuje go na odcinku chyba jedno kilometrowym - ale przejechać się da bo jest ubite.

 

Pozdro. Piter

Dzieki - w takim razie trzeba bedzie to w ktorys weekend przetestowac ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niom, skruciłem troche opcje bodman-a i już planowałem wyjazd ale mam wyciek spod filtra oleju, patrze a tam zerwany gwint nie na śrubie a w środku w deklu, silnik już rozebrany, teraz gwintowanie jeśli da rade, jak nie to spawanie... a szkoda gadać.

 

A trasa by sie skruciła tak że w miejscowości Tarnow za Bardejovem jest przejazd obok miasta Kurov do Muszynki , stamtad do Krynicy i wtedy do domu :wink:

 

Teraz tylko moto naprawić.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...