Skocz do zawartości

Uszkodzone łożysko główki ramy?


Vatzeque
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dołącze się do tematu...

Chodzi o diagnoze uszkodzenia łożyska, przód w górze i przy kręceniu kierownicą nie ma żadnych problemów kręci się ładnie, płynnie a co ciekawe kiedyś zdemontowałem koło i szok przy kręceniu wyczuwalne jakby dziury.. przy 100km/h tez rzucanie kiery... Czy diagnoza łożysko do wymiany dobra? czy coś dokręcić czy jak..

Jak sprawdzić czy nie ma luzów w łożysku koła?

I jeszcze pytanie o amory przednie. Jak dosiadam maszyne to wpadają jakies 2cm w lagi.. (może sprężyny już zbite, nie wiem nie sprawdzałem) ale czy można w jakiś sposób (podkladki miedzy spręzyne a korek?) zapobiec osiadaniu przodu?

 

edit

Jakie łożysko kupiłeś?

 

 

rozbierz główkę ramy i sprawdź stan łożysk. może już kulki stoją.

jeżeli tak to nie zastanawiaj sie i wymieniaj (wiem z własnego doświadczenia też miałem skoki na kierze najbardziej w momencie ostrego hamowania na małej prędkości)

ja zakupiłem stożkowe rolkowe (z góry przepraszam za nie fachowe określenia) - takie mi polecono i jest ok, troche żmudnej pracy (robiłem je w VFRce) wizyta w warsztacie żeby mi dolne ładnie wcisnęli (koszt 10pln) i po kłopocie

 

powodzonka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja chyba zaczynam mieć ten sam problem mianowicie przy ostrym gibaniu motocyklem z zaciśniętym hamulcem, lub ostrym hamowaniu słychać takie tryk tryk czyli pewnie łożyska podstawki centralnej nie mam więc nie zrobie testów tu podantch ale narazie nie śpieszy mi sie ze zmianą to pytanie a nie można kupić

łożysk w sklepie z łożyskami ? bo to całkiem inne pieniądze są w przypadku mojej cbr to by było 32005 i 32006 ta mi sie wydaje + te uszczelni przeciw pyłowe.

A że łożyska mógł bym mieć za darmo to temat mnie bardzo interesuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...