Skocz do zawartości

Pierwsza jazda motocyklem


marcin700
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Aha, dodam jeszcze jedno wrażenie z jazd w mieście. Dowiedziałem się co to znaczy, że motocykl "nie jedzie". Ja odkręcam, prędkość rośnie, ale bez jakiejś tam rewelacji. Chociaż i tak przyspiesza lepiej niż mój samochód (55KM) :) .

Wszędzie dobrze, ale najlepiej w siodle :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dział nazywa się "Chwalę się" ale... ja nie wiem czym tu się chwalić. Po dzisiejszych jazdach:

- raz na kilka ósemek popełniam jakiś błąd, a to zapomnę się obejrzeć, a to zatoczy mi się moto i ósemka robi się koślawa,

- zapominam rozejrzeć się przy ruszaniu motocyklem z miejsca,

- zapominam że trzeba ustawić lusterka.

Wykupię sobie jeszcze kilka jazd i mam dylemat, czy może w WORDzie zapisać się od razu na 2 terminy egzaminu... Heh, droga do frajdy na dwóch kółkach lekka nie jest :buttrock: :D

Wszędzie dobrze, ale najlepiej w siodle :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16.05

Placyk po raz ostatni. Ćwiczyłem manewry egzaminacyjne i o dziwo wszystko mi wychodzi. Tylko żeby o czymś nie zapomnieć... Robię z marszu slalom i 5 ósemek, ruszanie pod górkę z hamulca ręcznego i z nożnego, z I i z II :bigrazz: .

Na placyku było nas trzech, często miałem zajęte obie ósemki to ćwiczyłem sprawną zmianę biegów i sprawne ruszanie. Raz skuter znalazł mi się na kursie kolizyjnym. Zahamowałem w zakręcie i mało, mało brakowało i śliczna hondzia rzuciłaby mnie na glebę. Na szczęście wystarczyło mi siły żeby ten ciężki motocykl utrzymać i przywrócić do pionu.

17.05

Zakończenie. Nadeszła ostatnia jazda, jako że w weekend to w ruchu miejskim. Była godzina 13, więc ruch całkiem spory co akurat mnie cieszyło. Jakoś jechałem, jazda nie obfitowała w stresujące zdarzenia czy błędy. Raz ostro zahamowałem przed przejściem dla pieszych bo pieszy wszedł, tylko że był po drugiej stronie szerokiej ulicy, ale był na przejściu. Z tyłu usłyszałem pisk, instruktor myślał że pojadę. Zdarzyło mi się przepuścić autobus ruszający z przystanku. Kierowca podziękował ręką, bo myślał że się nie zatrzymam. Na koniec instruktor powiedział, że dobrze jeżdżę, że wszystko jest właściwie i w porę sygnalizowane.

W poniedziałek idę zaliczyć testy i do WORDu ustalić termin egzaminu (specjalnie urlop wziąłem na tą okoliczność).

Wszędzie dobrze, ale najlepiej w siodle :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zdałem testy na egzaminie wewnętrznym i zapisałem się na egzamin w WORDzie. Stresuję się 19.06 o 7:45. Wyjazd na miasto (o ile w ogóle będzie) wypadnie gdzieś tak 8:30 - 9:00, to mam nadzieję że natężenie ruchu spadnie nieco.

Wyskoczyłem z kupy kasy:

- 15 zł - zdjęcia,

- 162 zł - egzamin,

- 140 zł - dodatkowe jazdy.

Heh, droga do motocyklowych przyjemności łatwa i tania nie jest :D .

Edytowane przez marcin700

Wszędzie dobrze, ale najlepiej w siodle :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zdałem testy na egzaminie wewnętrznym i zapisałem się na egzamin w WORDzie. Stresuję się 19.06 o 7:45. Wyjazd na miasto (o ile w ogóle będzie) wypadnie gdzieś tak 8:30 - 9:00, to mam nadzieję że natężenie ruchu spadnie nieco.

Wyskoczyłem z kupy kasy:

- 15 zł - zdjęcia,

- 162 zł - egzamin,

- 140 zł - dodatkowe jazdy.

Heh, droga do motocyklowych przyjemności łatwa i tania nie jest :) .

 

 

Gratulacje zaliczonych testów. Ja nie robię tego w ten sposób , na raty.

Jak zaliczyć stres to na maxa, za jednym podejściem.

 

Termin mam 12 czerwca (kontynuuję bardziej ten wątek w innym poście, ale z sympatii, bo ładnie opisujesz swoje emocje śledzę Twój).

 

Moje pytanie brzmi, zanim jeszcze raz ścisnę kciuki za Ciebie, żeby się udało...:icon_mrgreen:

Te dodatkowe jazdy wykupiłeś u Instruktora u którego uczysz sie jeździć czy w innym ośrodku i ile tych godzinek i kiedy je masz zamiar wykorzystać.

Mój znajomy powiedziałmi, ze wykupił sobie przed egzaminem dwie godziny w ośrodku egzaminacyjnym, nie wiem, czy u mnie jest taka opcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testy zdałem w ramach egzaminu wewnętrznego w szkole jazdy w której robiłem kurs. Egramin państwowy mam pełny czyli testy + jazda na placyku (i w mieście jak placyk pójdzie OK).

Jazdy wykupiłem w tej samej szkole jazdy gdzie uczyłem się wcześniej - 2 godziny placyk dzień przed egzaminem i kilka dni przed egzaminem 2 godziny na mieście. Nie słyszałem o tym, żeby można było wykupić sobie jazdy w ośrodku egzaminacyjnym.

Wszędzie dobrze, ale najlepiej w siodle :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa relacja :)

 

@marcin700:

mam pytanie, w jakim WORD w mazowieckim zdaje się egzamin na małej Varadero? Ja dopiero zacząłem kurs, jazdy jak dobrze pójdzie za około 2 tygodnie... Ale mam już moto (właśnie taką Hondę) i trochę śmigam po jakichś mało uczęszczanych drogach. W sumie nawet fajnie byłoby zdawać egz. na moto takim jak posiadany :icon_razz:

 

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wczoraj (14.06) miałem pierwszą jazdę doszkalającą przed egzaminem. Podobno na trasie egzaminacyjnej są korki, więc zamiast miasta placyk. Okazało się, że nauka nie poszła w las i ładnie kręciłem ósemki, powiem że tak od niechcenia. Jest tylko problem jeden. Jak ósemka jest na lekkiej pochyłości to łatwiej ją wykonać niż tą na nawierzchni poziomej. Usłyszałem też, że egzamin w moim przypadku to ma być formalność... oby tak było.

Instruktor sobie pojechał gdzieś, a ja zostałem sam. Wtedy spróbowałem co będzie jak odkręcę do końca na hondzi której dosiadałem. Hondzia wyrwała do przodu niczym pocisk, rozpędziłem się do 40 km/h bo plac się kończył. Hmmm, jak by to wyglądało na R1... ;)

 

Moja internetowa zachwiewajka. Zrobiłem sobie motocyklowego bloga, zamiast zaśmiecać forum moimi wspomnieniami zapraszam na:

http://www.motocykloweprzyjemnosci.pl

Można komentować i prostować mi charakter. Pozdrawiam :)

Wszędzie dobrze, ale najlepiej w siodle :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...