Skocz do zawartości

dokumenty na moto z niemiec


Naspin
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam

tak jak w temacie

kupilem w tym tygodniu moto i bylem dzisiaj po przetlumaczeniu dokumentow w urzedzie i kobieta tam pracujaca mowi ze mi nie zarejestruje bo nie mam dowodu, a z tego co wyczytalem na innych forach wynika ze batriebserlaubnis (wydany 2002rok) to odpowiednik briefu na pojemnosci od 80 -175(tak na nim pisze) sa na nim wszystkie dane o motorze oraz nr rejestracyjny, na ten sam nr rejestracyjny mam wymeldowanie, na ktorym jest napisane ze dowod rejestracyjny zabrano (2004rok).

i co teraz?

pisza ze mozna zarejestrowac na celne tablice i potem z tym tymczasowym dowodem rejestrowac w PL, ale ile kosztuje te tablice na motor(z czerwonym paskiem)?

 

moto to aprilia rx 125

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko jak dlugo bedziesz mogl jezdzic na numerach celnych ? Z tego co slyszalem to tylko rok, a co pozniej, moto bedzie musialo zostac wyexportowane. Osobiscie wzialbym adwokata i niech poprowadzi precedensowa sprawe.

 

Niestety niedoszkolenie / niedouczenie urzednikow w PL jest w tym wypadku tragiczne.

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tablice celne na chwile, tj na najkrotszy okres aby tylko dowod dostac (ponoc sie dostaje dowod do tych tablic)

ale najprawdopodobniej, okaze sie wieczorem, bede normalnie dalej dzialal jakby nigdy nic, tj. przeglad, vat 25 i ide do urzedu, jak nie zarejestruja to niech pisza dlaczego, i sie odwolam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radzilbym Ci sie wiec dokladnie dowiediec czy nie bedziesz musial jej wyexportowac po skonczeniu sie daty waznosci tablic.

 

jedno mnie dziwi / ciekawi, jak chcesz exportowac pojazd i placic VAT ?

 

:icon_rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo jedno albo drugie, narazie robie tak:

- tlumaczenie

- przeglad

- vat 25

i do urzedu, jak nie zarejestruja to odwolanie, i poparcie konkretnymi przepisami, z tego co wiem te dokumenty co mam sa "stare" (byly do chyba 2006roku) potem byl dowod 2 czesciowy i jedna czesc zostawiali przy wyrejestrowaniu, a wczesniej (moje z 2004) zabierali dowod ktory byl jednoczesciowy wiec nie mam fizycznej mozliwosci aby ten dowod miec.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo jedno albo drugie, narazie robie tak:

- tlumaczenie

- przeglad

- vat 25

i do urzedu, jak nie zarejestruja to odwolanie, i poparcie konkretnymi przepisami, z tego co wiem te dokumenty co mam sa "stare" (byly do chyba 2006roku) potem byl dowod 2 czesciowy i jedna czesc zostawiali przy wyrejestrowaniu, a wczesniej (moje z 2004) zabierali dowod ktory byl jednoczesciowy wiec nie mam fizycznej mozliwosci aby ten dowod miec.

pozdro

 

Naspin ,daj znać co z tego wyszło ,ja mam taką samą sytuacje i planuje zrobić tak samo jak Ty.Tylko dodatkowo OC wykupiłem na numer Vin coby motorek sie nie zastał :P

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze lepiej zamiast tablic celnych z czerwonym paskiem wziäc niemieckie tablice pröbne z zöltym paskiem (ponoc taniej i zgodnie z prawem), i z tym nowym dowodem rej. spokojnie rejestrujesz moto w Polsce ( oczywiscie po VAT, tlumaczu itp.) . Tak robiä z samochodami, wiec czemu nie moto? Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o dzieki za info:) podjade jutro do celnego i sie wypytam

robson63 - jak udalo Ci sie na VIN wykupic OC? a co z blacha? bo przeglad mozesz miec, OC mowisz na VIN to po co rejestrowac?

 

a tak jak mowi ks-rider zeby exportowac czy cos to sie nie oplaca bo to przekroczy wartosc tego strucla:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze lepiej zamiast tablic celnych z czerwonym paskiem wziäc niemieckie tablice pröbne z zöltym paskiem (ponoc taniej i zgodnie z prawem), i z tym nowym dowodem rej. spokojnie rejestrujesz moto w Polsce ( oczywiscie po VAT, tlumaczu itp.) . Tak robiä z samochodami, wiec czemu nie moto? Pozdro

 

Niestety musze Cie zasmucic. Niemieckie tablice z zoltym paskiem " Kurzzeitkennzeichen " wydawane sa na okres gora pieciu dni. Na ich podstawie na pewno nie otrzymasz dokumentow ktore sa Ci potrzebne.

 

Zostana Ci ( potrzebne dokumenty ) wydane jedynie w wypadku gdy wyrobisz w Niemczech tablice wywozowe z czerwonym paskiem " Ausfuhrkennzeichen ". Sa drozsze ale z nimi bedziesz mial upragniona rejestracje. Dylemat w tym, ze musisz przedstawic moto i papiery w niemieckim urzedzie.

 

:biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

tak jak w temacie

kupilem w tym tygodniu moto i bylem dzisiaj po przetlumaczeniu dokumentow w urzedzie i kobieta tam pracujaca mowi ze mi nie zarejestruje bo nie mam dowodu, a z tego co wyczytalem na innych forach wynika ze batriebserlaubnis (wydany 2002rok) to odpowiednik briefu na pojemnosci od 80 -175(tak na nim pisze) sa na nim wszystkie dane o motorze oraz nr rejestracyjny, na ten sam nr rejestracyjny mam wymeldowanie, na ktorym jest napisane ze dowod rejestracyjny zabrano (2004rok).

i co teraz?

pisza ze mozna zarejestrowac na celne tablice i potem z tym tymczasowym dowodem rejestrowac w PL, ale ile kosztuje te tablice na motor(z czerwonym paskiem)?

 

moto to aprilia rx 125

 

Naspin porozmawiaj z ludzmi ktörzy sciägajä auta lub motory z Niemiec - Oni najlepiej Ci poradzä od strony praktycznej. Pozdro :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ile kosztuja na motor te tablice?

 

tego nie wiem w zaleznosci na jak dlugo wykupisz ubezpieczenie. Musialbym sie dowiedziec a to potrwa bo obecnie malo czasu.

 

:lalag:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ubezpieczenie nawet na 30min zeby tylko wydali dowod, a tak serio to na jak najkrotszy okres:)

 

O ile pamietam to 7 dni nie pytaj o cene bo nie wiem, przy 240 towarzystwach ubezpieczeniowych kazdy ma inna cene.

 

:icon_question:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ubezpieczenie nawet na 30min zeby tylko wydali dowod, a tak serio to na jak najkrotszy okres:)

 

Tablice celne "na samochöd" i ubezpieczenie do dwöch tygodni- 100€. Tablice pröbne(zölte) -"na samochöd" - i tu dokladnie nie pamietam bo bylo to jesieniä, ale na okres do siedmiu dni -80€. Przez weekend postaram sie dowiedziec czegos wiecej. Pozdro :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...