Skocz do zawartości

KUPNO PIAGGIO X9 2002r. 125ccm


pir
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Pojezdzilem w/w motorem mojego kolegi :icon_exclaim: , i postanowilem sobie kupic taki sam.....

Teraz przejde do szczególów.

W sobote jade kupic Piaggio i chcialbym sie dowiedziec na co szczególnie zwrócic uwage podczas kupna/ogladania motoru.

Jezeli juz bym go kupil co powinienem wymienic itd..

Motor jest z 2002 roku ma przejechane 31tys km <--- nie wiem czy to duzo jak na ten skuter i na ten rocznik

Cena koncowa to 3600zl

 

 

Z góry dziekuje za odpowiedzi :icon_exclaim:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze wziac kolege ze soba ? Skoro ma ten skuter to powinien cos podpowiedziec

NIestety nie moge, kolega wyjechal w pon do angli a ja mam jego moto na przetrzymanie, a mialem odlozny hajs na jakis spzet i ten mi odpowiada(akurat trafil sie egzemplarz u mnie w miescie) nie musze latac z ogromnymi predkosciami, po drugie jest wygodny duzy i ladny.

No to czekam na jakies podpowiedzi co i jak

pozdrawiam

 

dodam ze to bedize moj drugi motor (wczesniej Honda Mtx 80(4 miesiace i sprzedalem bo to dopiero nie mialo mocy zadnej)) ale jezeli chodzi o sprawy czysto techniczne nie mam pojecia dlatego zwraca msie do was..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak mozesz to weź porzycz(jesli nie posiadasz) miernik kompresji i zmierz kompresje...

 

wydaje mi się to zbyteczne, skuter powinien swobodnie rozwijać prędkość ok 120 km/h, niski stopień sprężania objawia się wyraźnie małą mocą silnika/słabym przyspieszeniem.

 

Jedyne co mnie uderza w tej marce to słabość elektroniki ( z dwoma przypadkami się spotkałem i oba to uszkodzony moduł zapłonowy)

 

A co do wymian to głównie materiały eksploatacyjne.

 

pozdr. i udanego zakupu życzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się to zbyteczne, skuter powinien swobodnie rozwijać prędkość ok 120 km/h, niski stopień sprężania objawia się wyraźnie małą mocą silnika/słabym przyspieszeniem.

 

Jedyne co mnie uderza w tej marce to słabość elektroniki ( z dwoma przypadkami się spotkałem i oba to uszkodzony moduł zapłonowy)

 

A co do wymian to głównie materiały eksploatacyjne.

 

pozdr. i udanego zakupu życzę

 

[/b]Przepraszam za dwa posty, problem z internetem

Dzieki za odpowiedz w sobote jestem umowiony na jazde testowa itd pewnie jak bede zadowolony to biore od reki..

 

Jeszcze jak by sie ktos wypowiedzial co do tego przebiegu..

.

 

Mam nadzieje ze wszystko bedize ok i od soobty bedzie :crossy: ;) :)

Edytowane przez pir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michal.051 dobrze mówi elektryka w piaggio jest rzeczywiście słaba ale również inne części jak np. tłoki i cylindry znajomy mechanik co trochę dostaje skutery typu piagio i właśnie prawie 80% tych motorków ma właśnie uszkodzoną elektrykę i właśnie tłoki i cylindry ale z 2002 rocznikiem nie powinieneś mieć dużych problemów

Edytowane przez endzi25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...