Skocz do zawartości

VTX 1300 Retro , czy Yamaha XVS 1300 Midnight Star - oto jest pytanie


sabol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, zastanawiam się nad kwestia porównania VTX 1300 Retro z XVS-em 1300

Midnight Starem, pod kątem zakupu, czyli tradycyjnie co kimu pasi, ale jednocześnie kilka konkretów.

Jeżeli ktoś ma blade pojęcie o tych w/w prosze o kilka słów.Pzdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vulcan 1,6 jest ciekawy

chyba ze nie bierzesz pod uwage kupna kawy

co do podanych przez ciebie to vtx-a juz robia dosc dlugo, a yamaha jest stosunkowo mloda, jesli uzywana sztuke to zapewne vtx-ow bedzie wiecej, jezeli jednak nie chcesz oszczedzac to wydaje mi sie ze yamaha bedzie ciekawsza, na pewno na konto hondy idzie kardan i napis na baku, kto mial honde wie swoje, w wersji retro szprychy / co kto lubi /

yamaha wydaje mi sie ladniejsza, pas zebaty tez nie jest taki straszny, a i felgi to dla mnie fajniejsza sprawa, przynajmniej w eksploatacji /bezdetkowe opony, szybkie mycie myjka/ jak i z wygladu rowniez ale to subiektywna opinia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba są brzydkie :icon_mrgreen: taka moja opinia. Honda wygląda jak naked z silnikiem "V" w budzie cruisera. Yamaha - drobiazgi szpecą ją do bólu: sportowy wlew paliwa, jakieś czarne badziewia na kierownicy przy klamkach, a patrząc na uklad napędowy, odniosłem wrażenie, że poskładano go u kowala ze wszystkiego, co leżało do wyrzucenia (tu chrom, tu czarny mat, tam plastik). :icon_mrgreen:

Myślę, że ubrana Honda jeszcze jakoś się zaprezentuje, ale Yamaha - w moich oczach - jest szpetna. Acha, zapomniałem - spawy na ramie :biggrin: i lakierowany reflektor :crossy:

 

Oba silniki ładnie się zbierają. O klangu Yamahy wolę sie nie wypowiadać :lapad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za opinie, jakie by nie były, dzis się wybrałem na "targi" do Silesia Expo, szkoda gadać, żeby sobie dokładnie pooglądać Yamaszkę, ale niestety, d... blada, gość stwierdził, ze mieli mało miejsca i zabrali tylko Midnight Stara 1900, a mówiąc szczerze siakoś mi się mało podoba, o cenie nie wspomnę, więc z oglądania Yamahy nici, póki co.

Więc mówicie Panowie, że i Honda I YAmaha to ciut nie ten klimat, hmmmmm, powiem szczerze nie tego się spodziewałem, ale rozumiem, tak po prawdzie o Hondzie to nawet pseudo doradca Hondy nic nie wiedział i zamiast konkretnych informacji dał mi stos makulatury, więc i tu niczego konkretnego się nie dowiedziałem.

No nic poczekam, może sięktoś odezwie co ma takie sprzęty, jedno już mi podpowiedzieli, VTX = słabe hamowanie, ale jak to jest naprawdę ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za opinie, jakie by nie były, dzis się wybrałem na "targi" do Silesia Expo, szkoda gadać, żeby sobie dokładnie pooglądać Yamaszkę, ale niestety, d... blada, gość stwierdził, ze mieli mało miejsca i zabrali tylko Midnight Stara 1900, a mówiąc szczerze siakoś mi się mało podoba, o cenie nie wspomnę, więc z oglądania Yamahy nici, póki co.

Więc mówicie Panowie, że i Honda I YAmaha to ciut nie ten klimat, hmmmmm, powiem szczerze nie tego się spodziewałem, ale rozumiem, tak po prawdzie o Hondzie to nawet pseudo doradca Hondy nic nie wiedział i zamiast konkretnych informacji dał mi stos makulatury, więc i tu niczego konkretnego się nie dowiedziałem.

No nic poczekam, może sięktoś odezwie co ma takie sprzęty, jedno już mi podpowiedzieli, VTX = słabe hamowanie, ale jak to jest naprawdę ???

Krótko-to jest jak małżeństwo,czyli jak chcesz- albo z rozsądku,albo z miłości,Wszystkiemu coś można przykleić.............A który Cię ujął jako pierwszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sabol, u Szpili w Rybniku widziałem Yamahę 1300 - zeszłoroczny model. Jedź, pooglądaj. Nie zrażaj się moją opinią, bo wiesz, my na Wild Starach zapatrzeni jesteśmy nieco w swoje motocykle, a są urodziwe. :lapad: Natomiast za cenę nowej 1300 masz prawie świeży model Road Stara 1.7 - też warto przemyśleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie Honda, bo mam kolegę , który specjalizuje się w tej marce i w razie czego zawsze cos tam pomoże, Yamaha - cóż podoba mi się 1100 Clasic, Wild Stara ( dzięki za rade jadę do Rybnika)widziałem tylko na fotkach, gadałem też w saolnie u Szpili, gostek wychwalał pod niebiosa (wiem, taki ma zawód), że jest następca Draga, cóż powiem Wam szczerze wszystko zaczęło się od Suzuki Vulkana LC 1500, w którym po prostu się zakochałem, ale gdy już miałem liczyc kasę i już się umawać na przyjazd, to "dosiadłem" go na spokojnie i chyba gabaryt mnie ciut odstraszył, wiecie ja póki co to mam marne doświadczenie, Honda B'Oldor 750 to nie kombajn Bizon, tak jak Intruder.

Zostaje jeszcze kwestia kasy, niestety, Intruza z 2003 roku trzeba liczyc 22-25000, mówię o europejczyku, w tej cenie mogę miec VTX-a z 2006 do kosmetycznych poprawek, Yamachę tez koo tego roku, lecz ze Stanów, nie przeszkadza mi to zupełnie, ale jeden Bóg raczy wiedziec co im było, powiedzmy że Wilstara, Drag Stara mogę w miarę sprawdzić bo są z Niemiec.

A odpowiadajac co mnie urzekło, hmmmmmmm, HD Fat Boy wersja rocznicowa, ale oczywiście kasia nie ta :-), maci eto samo zawsze braknie ...

a co do VTX-a, to mnie męczy !!!

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8cf227b388b16961.html

jak cholera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

xvs 1300 za 22 000 pln tez ciezko znalezc. Dobrze, ze napisalem o tym, ze masz BolDor'a bo juz sie balem... Poprzednio przy takim zapytaniu gosc skonczyl na (jesli dobrze pamietam) SV650 :icon_biggrin:

 

Skoro LC 1500 Cie gabarytowo przestraszyl to z RoadStar - em 1,7 bedzie podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stan - cóż dałem ciała, oczywiście chodziło mi o Suzuki Intrudera, miałem w tym czasie potwierane okna z ogłozeniami i ... , ale wstyd :-)) .

No tak szanowni koledzy, dolar dostaje w ryja, ze hejjjjjj i może jeszcze mi się uda coś tam znaleść ciekawego za oceanem, ale czasu mautko, ojjjjj malutko, gadałem z róznymi ludźmi od ściągania zza wielkiej wody, jedni zaczynają od słów a idź w chu..... z tymi przepisami, inni już wyrobili sobie kontakty i żyją, prawda jest taka, ze nasi rodzimi handlowcy ( nie wszyscy oczywiście)koniecznie muszą dowalic mega prowizję bo inaczej to się nie da, a zarobienie 2 000 złotków to nie jest interes, nie mówiąz o ściąganiu wszystkiego co możliwe z motorów i wystawianiu tego potem na Allegro, nie mówie, że wszyscy, ale sam się z tym spotkałem.

A spotkaliście się z tym czyms z zamieszczonej fotki ??? chodzi o ten blok silnika ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprobuj tutaj: http://www.polkom.otomoto.pl/ zawsze mieli sporo VTX-ow i innych sprzetow, ja od nich kupowalem akcesoria i bylo OK, a ze biora prowizje, no z tego zyja, sprobuj sam cos w miare rozsadnego kupic za wielka kaluza i potem to jeszcze w nienaruszonym stanie sprowadzic tutaj - powodzenia.. :icon_biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprobuj tutaj: http://www.polkom.otomoto.pl/ zawsze mieli sporo VTX-ow i innych sprzetow, ja od nich kupowalem akcesoria i bylo OK, a ze biora prowizje, no z tego zyja, sprobuj sam cos w miare rozsadnego kupic za wielka kaluza i potem to jeszcze w nienaruszonym stanie sprowadzic tutaj - powodzenia.. :icon_biggrin:

 

 

bardzo dziękuję za linka, zadzwonię tam może cos będe mieli ciekawego w ofercie.

No ja sobie doskonale zdaję sprawę , zę za darmo to ani w pysk, ale wiesz boli człowieka jak ebaya USA przegląda i liczy to wszystko, chociaz ja nie wiem, czy to aby nie są czasem takie cwaniaczki jak na Allegro co to telefonów nie odbierają, albo na niemieckim MOBILE , gdzie podawane są numery z Marsa i zamieszczane fotki z katalogów, racja święta co na miejscu to w reku, a na fotkach to nawet teściowa wychodzi całkiem całkiem :-) , no nic poszukać musze i tyle, albo ryzykowac i słać kasę do Ameryki i sie modlić.

 

 

Mam słówko do Weterynarza, wiem trudna sprawa, ale może miałes okazję VTX-em się przejechać, co wedle Ciebie, o ile możesz zdobyć się na obiektywizm, VTX , czy jednak XVS Midnight Star ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...