Skocz do zawartości

hałasujący napęd


Garnek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No tak nie do końca jest, że jak łańcuch jest nierównomiernie wyciągnięty to trzeba go od razu wymienić. To samo zaobserwowałem u siebie. Przy 13 tys.km zauważyłem, że jest nierównomiernie wyciągnięty.

Czyli teoretycznie powinienem go wymienić. Od tego czasu przejechałem 5 tys. km. Regularne mycie naftą i smarowanie hipolem :biggrin: jak zaczynają świecić rolki i po każdym deszczu. Łańcuch w sumie naciągałem 2 albo 3 razy, już dokładnie nie pamiętam. I przejedzie jeszcze trochę. Tylna zębatka też jest ok , przedniej nie sprawdzałem.

Trzeba tylko naciągać go z głową, bo raz jak naciągnąłem w jednym miejscu to było ok a w drugim naciąnięty jak struna :biggrin: Popuściłem trochę naciąg i jest ok. Trochę to uciążliwe przy naciąganiu ale trochę droga zabawa wymieniać napęd co 13 tys. km. Tym bardziej w GS 500. Jak zacznie się rozciągać co 500km to wtedy go wymienię. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem, że to mało. Nawet bardzo mało. Ja dbam o niego prawidłowo :banghead: Myślę, że wina leży po stronie pierwszego właściciela. Wydaje mi się, że olał sprawę i dlatego tak się stało.

 

Swoją drogą, od czego łańcuch wyciąga się nierównomiernie??

 

P.S. Coś dziwne, że mam założoną Reginę zamiast DIDa. Serwisówka podaje, że fabrycznie powinien być DID :icon_evil: No chyba, że przebieg był kręcony, ale nie wydaje mi się po stanie (opony fabryczne, manetki, podnóżki, lakier na baku itp.) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...