Skocz do zawartości

Drugi przewód z baku zx7


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam słuchajcie w zx7 dzisiaj próbowałem zdjąć bak i pod nim są dwa przewody jeden to od kranika to niema problemu tylko ten drugi nie wiem do czego jest i chcę się was spytać najpierw żeby wiedzieć do czego jest, on jest blisko kranika, nie mogłem za bardzo zobaczyć ale tak to wyglądało jak by z baku wychodził i idzie gdzieś w dół przy silniku i koło ramy. Wiecie od czego ten przewodzik może być?

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam słuchajcie w zx7 dzisiaj próbowałem zdjąć bak i pod nim są dwa przewody jeden to od kranika to niema problemu tylko ten drugi nie wiem do czego jest i chcę się was spytać najpierw żeby wiedzieć do czego jest, on jest blisko kranika, nie mogłem za bardzo zobaczyć ale tak to wyglądało jak by z baku wychodził i idzie gdzieś w dół przy silniku i koło ramy. Wiecie od czego ten przewodzik może być?

Pozdrawiam

2 przewody powinny wychodzić bezpośrednio z kranika i iść do gaźników. Pierwszy (zapewne grubszy) to zwykły przewód paliwowy, doprowadzający benzynę z baku do gaźników. Drugi przewód to przewód podciśnieniowy, który otwiera przepływ benzyny w kraniku. Jeśli nie będzie podłączony, to moto nie będzie chciało zapalić.

pozdroo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze kolega 'gawlik.bartek' sie pomylil, nie o ten waz chodzi.

Jezeli jest kranik podcisnieniowy, to wtedy ida 2 weze, ale od kranika moze takze biec tylko 1 przewod gdy NIE jest on podcisnieniowy.

Przypuszczam ze koledze 'sharesnake' chodzi o przewod, ktorym zbiornik oddycha.Jest to po to, zeby w zbiorniku paliwa nie wytwarzalo sie cisnienie lub podcisnienie.Jak na przyklad wstrzasniemy napoj gazowany to butelka pod cisnieniem "twardnieje", puchnie.W zbiorniku paliwa tez wytwarza sie cisnienie pod wplywem wstrzasow, zmiany temperatury na wyzsza.I po to wlasnie jest ta rurka, zeby zapobiec temu zjawisku.Cisnienie w zbiorniku nad ciecza ma byc w przyblizeniu takie same, jak cisnienie atmosferyczne na zewnatrz zbiornika.

 

Mam nadzieje, ze wszystko jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...