Skocz do zawartości

HALO SZCZECIN-OGÓLNY


Kriso
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

[

Ano udało się nam trochę go poskładać i zrobić. choć ostatnio znów podłapaliśmy doła bo spawy na ramie zaczęły znów pękać ;):( coś troszkę pechowa ta kawka.

 

witaj nie chciał bym się wymądrzać bo nie oto mi chodzie ale jeśli pęknięta jest główka steru moto to lepiej tego już w ogóle nie spawać bo na pewno pęknie. nie jestem mistrzem spawaczy ale wydaje mi się ze najmniejszą wytrzymałość mają druty migomatu oczywiste te zwykłe, niby łatwo się spawa ale spawy są za słabe . najtwardsze spawy to elektrodowe ale trzeba umieć tym spawać a najlepiej to gazowo używając do topienia tego samego materiału. Jeśli pękła część ramy mocowania silnika wystarczy dołożyć kawałek blachy , rurki i wzmocnić pęknięte miejsce ale pewnie już o tym wiesz :]

pozdrawiam

 

Ramy w kawce mają to do siebie że jeżeli pękaja to lubią pękać po dwóch stronach w górnej części mniej więcej po środku przysłowiowego jajeczka tam gdzie bak leży ( no jak się za dużo na kole jeździ :buttrock::) hehe). Rama jest aluminowa więc nie tak łatwo jest pospawać. A w sumie wydawało się że jest pospawane dość dobrze. I jazda już była bez szaleństw. Ale widoczne musiały być jakieś naprężenia bo spaw w miejscu styku z ramą trzyma idealnie tylko że sam po środku zaczął pękać:P:(.. trochę dupiato...

PS. A może ktoś z Was wie gdzie można to dobrze zrobić. rama nie jest w bardzo złym stanie. a Pęknięcia nie są duże, więc warto by to jeszcze ruszyć... Choć szczerze boję się żeby znów później nie pękło bo już chyba Wojtas pojedzie nim prosto na wysypisko ;):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spawanie aluminium jest w Kluczu. Koles porzadnie spawa, jednak nasze zdanie znasz na ten temat. Pospawac i ew. sprzedac choc nie wiem czy nie bedzie pozniej na sumieniu siedziec. Jezdzic na tym to niezbyt dobry pomysl, zwlaszcza ze nasze drogi sa takie jakie sa. Takie wydumki :buttrock:

Gdybys chcial dokladne namiary na spawanie alu w Kluczu to wal do mnie [email protected] lub GG#7844644

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słoneczko moje, będziemy z Wami  JAk nie w piątek w to sobotę z rańca przylecimy budzić Was po nocnej imprezie, hehe

Bardzo prosze byście byli w piątek, zróbcie wszystko by dotrzeć choćby wieczorem. Mam nadzieję, że w tak ważnym dla mnie dniu nie nawalicie i nie zrobicie mi przykrości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze ja napisalem ze jezeli sumienie na to pozwoli... Mi by raczej bylo niezbyt z tym wygodnie, ale jak mowisz polska to panie.

Jesli bede sprzedawal GS to napewno bede uswiadamial ew klienta ze pomimo tego ze wady usuniete beda to jednak moto jest po spotkaniu z autem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jednak zespawać i sprzedać to nie zbyt dobry pomysł może dobry dla kieszenie ale nie dla sumieni . jeśli chcesz męczyć nadal tą ramę to jeśli rama jest zrobiona z rurek to do rurek włożyć pręta zbrojeniowego dociągnij rurki do siebie i zaspawaj (mały patent :buttrock: ale skuteczny) ale ile to może wytrzymać lepiej sprzedać go na części albo załatwić drugą ramę ja kilka dni temu ostro się poharatałem śmigałem na spawanych widełkach (w rowerze ) pękły ja przeszlifowałem po chodniku fart ze nie wybiłem sobie obojczyka :/ od tej pory nie jeżdżę na takich patentach . a w motorze to jednak jeździ się z jakąś prędkością lepiej nie doprowadzać do takiej sytuacji w której można się połamać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tutaj jest sedno sprawy. Ale wydaje mi sie ze z tym tematem to nie tutaj :buttrock: Mam nadzieje ze nie masz mi Kriso za zle ze rozpetalem ta dyskusje :>

3majcie sie cieplo bo pogoda ma byc delikatnie mowiac popaprana ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo prosze byście byli w piątek, zróbcie wszystko by dotrzeć choćby wieczorem. Mam nadzieję, że w tak ważnym dla mnie dniu nie nawalicie i nie zrobicie mi przykrości.

 

Przykrości jak najbardziej nie chcemy Ci zrobić!

Wsio zależy jak Mała wróci z roboty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To my Monia i Maciej :buttrock:

Mów tylko kiedy i patrzysz a my już jesteśmy.

Co u Kasi? Noga się goi?

 

To wpadajcie jesli tylko macie okzaje ;) Dizle adres znaja a my sie raczej nigdzie nie wybieramy ;)

 

Co do nogi to jest ok. Juz coraz mniej nas boli, u Kasi czucie i reszta ok wiec bedzie dobrze :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...