Skocz do zawartości

Paserstwo


Element
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przede wszystkim kto ? Nakaz rewizji musi byc podpisany przez sedziego z pieczatka sadu, inaczej moga sie przed mieszkaniem wypalowac.

 

Co innego urzad celny.

 

:flesje:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim kto ? Nakaz rewizji musi byc podpisany przez sedziego z pieczatka sadu, inaczej moga sie przed mieszkaniem wypalowac.

 

Co innego urzad celny.

 

:icon_arrow:

A tu to bys się zdziwił, ale pisaliśmy już o tym.

Odpowiedź dla "Elementa", tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź dla "Elementa", tak.

 

Czyli jednak mogą ? :icon_arrow:

 

 

Pytasz przed czy po ?

 

Niestety po , najpierw został mi postawiony zarzut nieumyślnego paserstwa a potem od razu z komendy wróciłem do domu z policjantami w celu przeszukania mieszkania . Zdziwiłem się tylko że nie pokazali mi żadnego papierka który pozwalał by im na takie przeszukanie :/

 

edit:

 

leonstar coś w tym stylu , jedyne o co poprosiłem to o jakieś tam potwierdzenie przeszukania , ale po minie policjantów widziałem że chyba to nie był dobry pomysł ( nie wiem tylko dla kogo ale to już czas pokaże )

Edytowane przez Element
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Policja raz przyszła do mnie i powiedzieli ze są na mnie skargi ze jeżdze motorem bez rejestracji, i stoja przed moja bramą. Powiedzieli ze chca wejść i zobaczyć czy to ja mam taki motor, a ja zapytałem na jakiej podstawie, a oni że na posdtwie skarg, a ja powiedziałem ze niestety nie mam dla nich czasu i ich pożegnałem arogancko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy policjant musi mieć nakaz?

 

Odp.: Nie. Zgodnie z art. 220 par. 3 KpK: W wypadkach nie cierpiących zwłoki, jeżeli postanowienie sądu lub prokuratora nie mogło zostać wydane, organ dokonujący przeszukania okazuje nakaz kierownika swojej jednostki lub legitymację służbową, a następnie zwraca się niezwłocznie do sądu lub prokuratora o zatwierdzenie przeszukania. Postanowienie sądu lub prokuratora w przedmiocie zatwierdzenia należy doręczyć osobie, u której dokonano przeszukania, w terminie 7 dni od daty czynności na

zgłoszone do protokołu żądanie tej osoby. O prawie zgłoszenia żądania należy ją pouczyć.

 

W praktyce par. 3 tego artykułu jest często nadużywany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...