Skocz do zawartości

Kawasaki vn vulcan 750 1992r naciąg łańcucha


KURARA
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Niedawno zakupiłm moto jak w temacie.Mam myśle że drobny problem a mianowicie zdaje mi sie że jest trochę lużny przypuszczam łańcuch przeniesienia napędu w silniku co jest słyszalne delikatnym stukaniem przy ok 2tyś obrotów silnika .Na wolnych obrotach i tak do 2 tys jest zupełna cisza.I tu moje pytanie czy to norma czy łańcuch jest nieco lużny a jak lużny to jak go wyregulować.Głównie chodzi mi o to jaki ma mieć luz i w którym miejscu to mierzyć.

Pozdr.Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W vulkanie 750 napęd przenoszony jest przez kardan ,jeśli słychać stuki w silniku to może byc np;jeden z łancuchów rozrządu ,ale też nie jest powiedziane ,jesli nie jestes w temacie to zleć zlokalizowanie usterki , komus co sie zna na tym.

pozdrowienia od vn750

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W vulkanie 750 napęd przenoszony jest przez kardan ,jeśli słychać stuki w silniku to może byc np;jeden z łancuchów rozrządu ,ale też nie jest powiedziane ,jesli nie jestes w temacie to zleć zlokalizowanie usterki , komus co sie zna na tym.

pozdrowienia od vn750

 

 

 

Zgadza sie. Może źle sie wyraziłem chodziło mi o łańcuszki rozrządu.Ściągnolem sobie manuala i na jednym ze zdjęc widziałem jakies cięgło do regulacji po prawej stronie silnika .Jak wiesz o co mi chodzi to odpisz do czego to jest.Wyczytałem też że to cięgło w kształcie pręta nagwintowane z obu stron jest kontrowane nakrętkami i ma podany przedział regulacji tzn podany jest max.szer na jaką można je przedłużyc.Na zdjęciu niewyraźnie to widac ale myśle że tym reguluje sie naciąg ktoregoś z łańcuchów a jest to w miejscu gdzie dochodzą stuki.

Pozdr KURARA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łancuszki są naciągane automatycznie przez własnie sprężyne jak wspomniał bwoj,bywa tak czasami że spreżyna wyciagnie sie na swoją długość i jej zabraknie do naciągniecia lub sie zawiesi w tym napinaczu lub pęknie, bo moze sie też tak zdarzyć.Napinacze sa dwa jeden z lewej strony na pierwszym cylindrze drugi z prawej strony na drugim,więcej regulacji tam niema.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...