ptolek Posted December 6, 2007 Share Posted December 6, 2007 witam.panowie nie jestem wybitnym mechanikiem chociaz z zawodu jestem mechanikiem lotniczym;).mampytanie od nosnie demontazu tylnego wachacza w suzuki intruder vs 800.chcac go wymontowac bede musial jakos ingerowac specjalnie w rozbiurke walu.chodzi mi o to ze chce go przemalowac a nie wiem czy go potem poskaldam jak mi sie zaczna sypac rozne popierdulki?p.s.moze ktos mieszka w warszawie na ewoli i ma chcwile czasu a by podejsc i wyjasnic mi kilka rzeczy.stawiam piwo :icon_razz: Quote Link to comment Share on other sites More sharing options...
Wieniek Posted December 8, 2007 Share Posted December 8, 2007 (edited) Najpierw musisz zaopatrzyć się w jakiś podnośnik, może być taki dźwigniowy, lub po prostu kawałek klocka drewnianego o boku 15-20cm i ok. 50 cm długości. Jak masz klocek, to przy pomocy kolegów podkładasz go pod skrzynkę akumulatora. Zdejmujesz koło, następnie luzujesz opaskę metalową na takiej gumie z lewej strony wahacza i wyciągasz blaszaną zaślepkę (pod nią jest przegub ). Odkręcasz amory od wahacza i od dyfra, następnie odkręcasz 3 śruby mocujące dyfer i wyciągasz go do tyłu ( przegub zostanie w rurze wahacza), teraz zdejmujesz okrągłą zaślepkę osi wahacza (jeśli jeszcze ją masz :) ) i po prawej stronie odkręcasz nakrętkę osi, ewentualnie z lewej strony trzymasz oś kluczem (potrzebne dwie nasadki), wybijasz oś i wahacz jest twój :clap: . Jeśli przegub zostanie na wałku skrzyni biegów, to spychasz go wkrętakiem w rurę wahacza, bo inaczej nie wyjmiesz osi. Przegub powinien dać się wyjąć palcami, przez ten otwór przy gumowej harmonijce , po wcześniejszym zdjęciu blaszanej osłony. Jak czegoś jeszcze nie wiesz to pytaj. W dziale cruiser/chopper jest temat o Intruderach. Polecam też forum "Intruder Warmia"Powodzenia :D Edited December 8, 2007 by Wieniek Quote Link to comment Share on other sites More sharing options...
Recommended Posts
Join the conversation
You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.