Skocz do zawartości

Wypadki w drodze do pracy


Boba
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na szkoleniu Społecznych Inspektorów Pracy dowiedziałam się, że każdy, kto oprócz podstawowego miejsca pracy świadczy też pracę w innym miejscu (np. w filii, albo dojeżdża do klienta) powinien opcjonalnie:

1. brać delegację na czas dojazdu do filii, klienta etc.

2. w umowie o pracę mieć wpisane te adresy, pod którymi świadczy pracę.

Ma to na celu zabezpieczenie, że potencjalny wypadek zdarzył się w drodze do pracy. Inaczej kicha. Nie będzie to uznane za wypadek w trakcie pracy. Żyjemy w świecie podpartym dokumentami (papierami, krótko mówiąc), zadbajcie więc o swoje prawa.

Być może jesteście wszyscy zabezpieczeni, ale sprawdzić nie zawadzi.

A ta delegacja nie ma być tylko po to, by starać się o zwrot kosztów podróży, ale również zabezpieczenie, że to nie wycieczka prywatna. Pozdrówki :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć , troche to niezyciowe co mówili inspektorzy.

 

Wydaje mi sie że miejscem świadczenia pracy jest miejsce w którym tą prace wykonujesz, jeśli wykonujesz ją w imieniu pracodawcy i taka jaka masz okresnolną w umowie nie ma znaczenia adres czy inne tego typu rzeczy.

 

Nie wyobrazam sobie umowy np. jakiegos przedstawiciela na Polskę, miałby miec wpisane wszystkie miejsca gdzie bedzie usiłował cos komus sprzedać? Ich praca to wieczna delegacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szkoleniu Społecznych Inspektorów Pracy dowiedziałam się... /ciah/

Cześć, sprecyzuj prosze jak powinna zostać rozpisana delegacja. U mnie wygląda to tak, ze wszelki jeden kwitek (rozliczenie) jest przeze mnie zdawany po powrocie. Nie jeżdżę często, ale po tym jak tydzień temu TIR nieomal wchłonął by mnie w ramiona swej naczepy, wolałbym wiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...