Skocz do zawartości

Problem z numerem VIN


milosz-RR
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem ze skuerem który sprowadziłem z Irlandii. Otóż kupiłem aeroxa w eire żeby sie nim poruszać do pracy. Zarejestrowałem go na siebie, wszystko cacy, sprowadziłęm go do Polski i tu zaczęły się schody. Otóż, gdy przysłali mi dowód rejestracyjny to niespecjalnie się nim interesowałem i gdy sprzedałem skuter to kupujący (na miejscu) się zorientował że na ramie jes 17 cyfrowy numer VIN a w dowodzie 15. Brakuje w połowie numeru dwóch zer (stwierdził że jakoś to sobie załatwi). Wydział komunikacji stwierdził że tego nie zarejestruje i mam odesłać skuter do Irlandii, a w tam mówią, że jeżeli skuter jest w Polsce to zmiana numeru leży w gestii polskich urzędników. Transport do eire i spowrotem odpada (za duze koszty w stos. do wartości). Co z tym fantem można zrobić?? POzdrawiam

Edytowane przez milosz-RR

SUPPORT 18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Miałem identyczny problem z BMW k 1200 LT i urząd komunikacji stwierdził że musi się wypowiedzieć na ten temat rzeczoznawca PZMot'u i dostałem opinię techniczną na piśmie że taki motocykl nie został wyprodukowany i nie może być on o zmniejszonej liczbie numerów że byl to błąd urzędnika szwajcarskiego a pole numerowe nie ma oznaków przerobienia numerów.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzieki za odpowiedz, sprawa już załatwiona, koleś musiał pogadać z jakimś naczelnikiem, dosatkowo opinia od diagnosty o brakujących numerach w dowodzie i braku śladów przerabiania na ramie i zarejestrowali. POzdrawiam, temat zamknięty

SUPPORT 18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...