Skocz do zawartości

Kłopoty w zarejestrowaniu


kotek205
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam mz ts 150 to jeszcze motocykl mojego taty jest prawie w idealnym stanie i mam problem z zarejestrowaniem. Motocykl został zawieszony bo nikt nim nie jeździł a teraz mam ochotę pojeździć i troszkę się boje bez papierów. Mianowicie idę do urzędy i mówię że chcę odwiesić motocykl wtedy ona mi mówi że wszystkie motory które były zawieszone w jakimś okresie zostają wyrejestrowane. Nie wiem co mam zrobić. Pomóżcie może jakiś przepis czy coś takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pojazd zostały wyrejestrowany nie ma szans na jego rejestrację, chyba, że jest to pojazd zabytkowy, o szczególnym znaczeniu itd. Jedyna szansa może być zmiana tożsamości pojazdu poprzez zakup i zmianę ramy wraz z dowodem rejestracyjnym oraz ciągiem umów. Takich tematów było już multum, skorzystaj z wyszukiwarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pojazd zostały wyrejestrowany nie ma szans na jego rejestrację, chyba, że jest to pojazd zabytkowy, o szczególnym znaczeniu itd. Jedyna szansa może być zmiana tożsamości pojazdu poprzez zakup i zmianę ramy wraz z dowodem rejestracyjnym oraz ciągiem umów. Takich tematów było już multum, skorzystaj z wyszukiwarki.

 

a swoja droga to bardzo niesprawiedliwe ze nie mozna miec przerw w uzytkowaniu maszyny tzn ze trzeba za te przerwy placic normalne ubezpieczenie itp!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a swoja droga to bardzo niesprawiedliwe ze nie mozna miec przerw w uzytkowaniu maszyny tzn ze trzeba za te przerwy placic normalne ubezpieczenie itp!

 

mozna, można.. tylko musisz mieć opinie rzeczoznawcy że moto jest unikatowe... możesz wtedy wypowiedzieć OC i ewentualnie wykupić sobie czasowe, jeśli najdzie ochota ;) sam z tego korzystam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojazd zabytkowy to minimum 25 lat.

 

 

Aby pojazd uzyskał pozytywną opinię macierzystego Konserwatora Zabytków, musi spełnić następujące warunki:

- ten egzemplarz musi mieć wiek co najmniej 25 lat, a model nie jest produkowany od 15 lat;

- powinien mieć prawie wszystkie oryginalne części (w tym podstawowe podzespoły).

 

Pojazd młodszy niż 25-letni może zostać wpisany do rejestru zabytków, jeżeli jest egzemplarzem unikalnym i charakteryzuje się przynajmniej jedną z niżej wymienionych cech:

 

* posiada unikalne rozwiązania konstrukcyjne,

* dokumentuje znaczące etapy rozwoju techniki motoryzacyjnej,

* był związany z istotnymi wydarzeniami historycznymi,

* był użytkowany przez osoby powszechnie uznane za wyjątkowo ważne,

* ma związek z ważnymi osiągnięciami sportowymi,

* posiada oryginalne wykonanie lub został odrestaurowany,

* został odtworzony wiernie, zgodnie z technologią z okresu jego produkcji.

 

Koszt rejestracji pojazdu zabytkowego nie jest taki tani !!!

 

Opłaty za:

 

* sporządzenie „białej karty” – 250 zł,

* badanie techniczne – 250 zł,

* wpis do ewidencji zabytków techniki – 5,50 zł.

 

(źródło: motofakty.pl – stan na 29 stycznia 2007 r.)

 

Opłaty w wydziale komunikacji:

 

* za zabytkowe (żółte) tablice rejestracyjne:

 

* samochodowe – 100 zł,

* motocyklowe – 50 zł;

 

* za wydanie:

 

* pozwolenia czasowego – 12 zł,

* dowodu rejestracyjnego – 48 zł,

* kompletu znaków legalizacyjnych – 11 zł,

* nalepki kontrolnej na szybę – 16,50 zł;

 

* opłata ewidencyjna za wydanie:

 

* pozwolenia czasowego – 1 zł,

* dowodu rejestracyjnego – 1 zł,

* nalepki kontrolnej – 1 zł,

* zalegalizowanych tablic rejestracyjnych – 1 zł,

* karty pojazdu dla pojazdu samochodowego – 1 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...