Skocz do zawartości

Honda CY


Bx2le
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów

niedawno nabylem taką oto motoryne

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/dcc1b52ee7b74c3b.html

honda cy50, motorek narazie wygląda jak wygląda ale w wolnym czasie mam zamiar coś z tym zrobić

ogólnie sprawia miłe wrażenie :crossy: .. w czasie jazdy... ale niestety osiągi nie powalają ;/

no i teraz sedno sprawy:

czy wie ktoś jak podrasować (zwiększyć moc) tą pszczółke :flesje:??? i posiada lub wie jak zdobyć jakieś części ( bo z tym jest kiepskawo ;( )?

 

czytałem coś o kole masowym i tłumniku ale nie zabardzo wiem "co gdzie i jak"

 

 

Z góty dzięki.

pzdr

SZEROKIEJ DROGI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładna :icon_rolleyes:

Ile teraz leci? Na oryginalnych częściach można wyciągnąć 65-70km/h. Z tuningowymi psuje się charakterystyka ale z CB50J wyciągnąłem 90km/h. Jeżeli się na tym nie znasz, to nie polecam grzebania samemu.

Co do części tuningowych, to nie ma ich w jakichś ogromnych ilościach (tak jak do silników Daxowych), ale da radę kupić na ebayu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh dzięki :icon_mrgreen:

narazie leci mi kolo 50, no chyba że znajde jakąś ostrą górke :clap:

a chciałbym z niej wycisnąć coś kolo 65-70 - wtedy o wiele lepijej sie jedzie w ruchu ulicznym :P

 

pozatym szukam do niej jakiegoś fajnego tłumnika który zmieniłby nieco dzwięk (na bardziej basowy)

 

brys widiałem twoje posty i widze że znasz sie na tym :notworthy:, więc gdybyś mógł mi coś doradzić byłbym mile zaskoczony :icon_rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

pozatym szukam do niej jakiegoś fajnego tłumnika który zmieniłby nieco dzwięk (na bardziej basowy)

 

 

 

Odkreć oslone tlumika ;] Kuzyn ma taką i dźwiek sie poprawił ...;] haha :)

Ale teraz zrobil sobie wygar . Lekko podniosl tym moc i jakosc brzmienia .

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh dzięki :icon_exclaim:

narazie leci mi kolo 50, no chyba że znajde jakąś ostrą górke :cool:

a chciałbym z niej wycisnąć coś kolo 65-70 - wtedy o wiele lepijej sie jedzie w ruchu ulicznym :P

 

pozatym szukam do niej jakiegoś fajnego tłumnika który zmieniłby nieco dzwięk (na bardziej basowy)

 

brys widiałem twoje posty i widze że znasz sie na tym :icon_mrgreen:, więc gdybyś mógł mi coś doradzić byłbym mile zaskoczony :D

 

Znam się na tyle, na ile mam z nią doświadczenia od 2004 roku :D

Więc od początku w CB50J:

- gaźnik,

- wałek rozrządu,

- zwężka w kolanku wydechowym,

- koło magnesowe.

Myślę, że sposób blokowania CY50 nie odbiega specjalnie od tego.

 

Zwężki nie było gdy ją kupiłem (poprzednik o niej mówił), a koło magnesowe nadal zawierało odśrodkowy opóźniacz zapłonu. Opóźniacz należy zablokować przez wywiercenie i nagwintowanie otworów w odbojach ciężarków tegoż. Blokujemy wkrętami M3 i kontrujemy nakrętkami (ważne, nie było by miło zgubić śrubę przy 10 tyś rpm). Zapłon trzeba ustawić najwcześniej jak się da (regulując przerwę na przerywaczu). Filc smarujący krzywkę trzeba wtedy często nasączać olejem, bo inaczej przerywać się zaciera i ułamuje (30zł w plecy). Potem regulacja gaźnika i 65 km/h można lecieć.

Jak będziesz po tych przeróbkach to powiem co i jak z gaźnikiem i wałkiem, dzięki którym udało mi się osiągnąć 90km/h.

Edytowane przez brys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki, jak tylko znajde chwile czasu, to postaram sie pogrzebać troche z bratem :lapad:

i pogadać ze znajomym mechanikiem :crossy:

 

narazie zbieram kase, bo troche wydatków mnie czeka :cool:

 

jak coś zdziałam to dam znać :) a po feriach wystawie fotki jak już go odnowie :lapad:

 

Dzięki jeszcze raz. do usłyszenia.

 

Peace

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...