Skocz do zawartości

MZ ETZ 250 - CO W NIEJ TRZEBA WYMIENIAĆ?


Tobik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wiecie może czy trzymanie w zimie MZtki w niższych temperaturach nie zaszkodzi jej?Mam tu na myśli nawet temperatury minusowe jak to w zimie bywa. Hmm co do usprawnien, z tego co wiem w baku jest pływak od malucha bodajże :( Liczniki tez mam podświetlana na niebiesko, światło postojowe też mam takie niebieskawe, no i mam też oprócz klaksonu taki sygnał jakby policyjny, ale chyba sie do tego niedoczepią :) No ogólnie to jest spoko moto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaszkodzic nie powinno raczej-zależy od tego czy bedziesz trzymal ja w nieocieplonym garażu czy na dworzu.musisz pamietac aby zalac olejem cylinder-tzn.bierzesz strzykawke zaciagasz z butelki np.mixolu,odkrecasz swiece i wlewasz olej prosto do cylindra, i wkrecasz swiece.ja swoja etke raz w miesiacu odpalalem.mozesz tez tak zrobic ale pamietaj aby ponownie zalac olej do cylindra-znakomicie chroni przed korozją.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm ciekawa sprawa, mój kumpel który siedzi w MZtach mówi też ze dobrze jest akumulator wyciągnąć na zime, no i dobrz jak podłoże na którym stoi motor nie było gołe, tzn. zeby był jakiś beton,posadzka, bo jak stoi na samej gołej ziemi to moze wilgoć paść na motor i zrobi się korozja, chodzi głównie o te dolne części motocykla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz jakiegos pomysła to mozesz napisac a ja pomysle.

Jajestem skarbnica pomyslow ktorych niestety nie potrafie wykonac... ale bede musial popracowac... Taki swietny dla mnie pomysl zreszta ktory nie jako wpadl mi do glowy przez forum to licznik biegow... Mial bym glownie problem z mechanika tego ukladu.... Ale to jest swietna sprawa od kiedy to zobaczylem chce to niec:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o czujniku na tylniej nóżce, podłączonej do osobnej diody na liczniku, informowałby o tym czy przypadkam nie zapomnieliścmy schować nóżki i nie jedziemy z tylnią nóżką wyciągniętą, mój kumpel pare razy tak zrobił, aż w końcu zrobił czujnik na nóżce i teraz mam spakój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mztka która jest naszpikowana takimi bajerami musi być bardzo dobrze "pielęgnowana", akumulator to wytrzyma, lecz montowanie takich bajerek trzeba powierzyć bardziej doświadczonym, ja na przykład w życiu bym się za to nie zabrał, bo po prostu nie wiedziałbym co zrobic, od czego zacząć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ucze sie na mechanika samochodowego

A na wykonanie czujnika sa dwa sposoby:

1. z wykorzystaniem jednego przewodu wyprowadzonego do czujnika

2. z wykorzystaniem dwóch przewodów wyprowadzonych do czujnika

 

Wszystko zalerzy czy tarcza łapie mase

 

podaj emailia do wysle ci rysunki wykonane w paintcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...