Skocz do zawartości

Brak smarowania na komore zaworowa w głowicy w Dnieprze


Jay_Raf
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

zrobiłem generalny remont w Dnieprze silnika.

Odpalił od razu elegancko, ale po jakimś czasie zaczęły stukać zawory.

Wiem dotarcie itp ale.

odkręciłem pokrywę od zaworów i jedna i druga i co sie okazało

ze praktycznie niema (co nie co było ale na dnie wiec zawory i dźwigienki od zaworów nie miały smarowania) oleju a pokrywa od wewnętrznej strony sucha.

 

Odpaliłem go bez pokryw i w ogóle nie dostaje oleju przez prowadnice popychaczy zaworów.

Patrzyłem czy może nazwijmy je tuleje ( te po miedzy walkiem rozrządu a popychaczami zaworowymi) nie są gdzieś te dziurki zabrudzone/zablokowane ale nie.

Nie mam zielonego pojęcia co może być.

nie wiem czy te tuleje muszą być w jakiejś jednej pozycji? ale nie sadze.

 

będę wdzięczny za pomoc

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, niestety konstrukcja rozrządu w Dnieprze nie przewiduje ciśnieniowego smarowania krzywek, więc nie spodziewaj się wielkich ilości oleju po odkręceniu dekli szczególnie zaraz po remoncie. Smarowanie odbywa się poprzez "mgłę ojejową" przedostającą się przez osłony lasek popychaczy. Po czasie nazbiera się tam trochę oleju i po to jest na dole rurka którą ma spłynąć do bloku silnika. Jeżeli robiłeś remont to źródła stukania zaworów szukaj gdzie indziej (np prowadnice itp). Luz zaworowy raczej ustawiaj "na zero"bo w tych silnikach ma on tendencje do powiększania się. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...