Skocz do zawartości

a1 powyżej 15km


Rekomendowane odpowiedzi

witam!

czy jeżeli mam prawko a1 a mój motor ma 125 cm poj. ale ma 25 KM to policja może mi coś zrobić ??

i jak to sprawdzą??

 

Po pierwsze WSK 125 ma około 6 HP. Po drugie jeśli będziesz kierował pojazdem o mocy 25 HP mając uprawnienia do kierowania pojazdami o mocy do 15 HP policja może Cię ukarać za bark uprawnień/ odpowiedniej kategorii. W praktyce pomiar mocy pojazdu podczas kontroli jest nie możliwy, więc ewentualnie zabiorą dowód i pojazd do stacji diagnostycznej w celu sprawdzenia czy dane widniejące w dowodzie nie są fałszywe. Jednak nigdy nie słyszałem o takim przypadku.

Edytowane przez marcpol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze WSK 125 ma około 6 HP. Po drugie jeśli będziesz kierował pojazdem o mocy 25 HP mając uprawnienia do kierowania pojazdami o mocy do 15 HP policja może Cię ukarać za bark uprawnień/ odpowiedniej kategorii. W praktyce pomiar mocy pojazdu podczas kontroli jest nie możliwy, więc ewentualnie zabiorą dowód i pojazd do stacji diagnostycznej w celu sprawdzenia czy dane widniejące w dowodzie nie są fałszywe. Jednak nigdy nie słyszałem o takim przypadku.

 

 

po pierwsze to wątpie zeby on pytał o wsk, a po drugie to raczej mu chodzi o moc w dowodzie ale sam zainteresowany niech nam wyjasni :notworthy: A co do 25km w dowodzie to tak jak kolega wyzej zauwazył mogą ukarac za brak uprawnien choc z tego co słyszałem nie zwracają na moc uwagi ale roznie to jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...