Skocz do zawartości

Posiadacze motocykli Royal Star łączcie się


maly
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponowni

Mam dzisiaj pytanie związane z gwizdaniem motocykla. Jak wcześnie pisałem moja "gwiazda" bardzo dziwnie gwiżdże podczas jazdy ponać tak ma być, ale podczas zimowej obsługi znalazłem wywiercone otwory w tłumikach więc pytam czy to nie może być przyczyną tych niepożądanych dźwięków

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej jedno nie ma nic wspólnego z drugim.Otwory są powiercone aby trochę pogłośnić wydech.A gwizd pochodzi od silnika.Kolega miał Venturkę i ona tez gwizdała.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nabyłem w Hmeryce : Royal Star Tour Deluxe rocznik 2008

Teraz czeka mnie jej zarejestrowanie.

Mam pytanie odnośnie pierwszego przeglądu.. jak jest z numerem VIN, słyszałem że musi być on "nabity" na ramie, podczas gdy u siebie znalazłem jedynie na główce ramy srebrną naklejkę coś w rodzaju tabliczki znamionowe zawierającą VIN j i obok czarną naklejkę z szarymi napisami zawierającą tylko VIN.

czy jest jeszcze gdzieś na ramie miejsce z vinem ?

Byłem też w salonie Yamahy i przyjrzałem się stojącemu na wystawi V-max'owi, tam też są na główce ramy tylko naklejki, a facet z salonu twierdzi że nic więcej nie ma.

Więc jak to jest z tymi nabijanymi numerami podczas przeglądu....

 

To na razie tyle później będę miał pewnie więcej pytań....

 

Pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nabyłem w Hmeryce : Royal Star Tour Deluxe rocznik 2008

Teraz czeka mnie jej zarejestrowanie.

Mam pytanie odnośnie pierwszego przeglądu.. jak jest z numerem VIN, słyszałem że musi być on "nabity" na ramie, podczas gdy u siebie znalazłem jedynie na główce ramy srebrną naklejkę coś w rodzaju tabliczki znamionowe zawierającą VIN j i obok czarną naklejkę z szarymi napisami zawierającą tylko VIN.

czy jest jeszcze gdzieś na ramie miejsce z vinem ?

Byłem też w salonie Yamahy i przyjrzałem się stojącemu na wystawi V-max'owi, tam też są na główce ramy tylko naklejki, a facet z salonu twierdzi że nic więcej nie ma.

Więc jak to jest z tymi nabijanymi numerami podczas przeglądu....

 

To na razie tyle później będę miał pewnie więcej pytań....

 

Pozdrawiam

 

Witaj

Myślę ze nie będzie problemów ja mam tak samo i zrobiłem przegląd bez problemu. Nie daj się tylko naciągnąć na opłatę 150 zł za pierwszy przegląd bo to jest oszustwo. Dzisiaj już nie istnieje taki termin, opłata wynosi tak jak normalnie 60 zł.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam widzę, że na forum cisza a ja mam pytanko

dokupiłem do wydechów tzw. EXHAUST TIPS SET czyli końcówki wydechów w standardzie montowane w delux a mam venturę i pytanie brzmi czy trzeba wywiercić i nagwintować wydechy czy też jet jakiś inny sposób montażu w załaczeniu przesyłam link ze stronki http://www.stadiumyamaha.com/pages/parts/v...d/2/Yamaha.aspx

jeśli są jacyś posiadacze na forum deluxa dajcie znać jak u was to jest zamontowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam widzę, że na forum cisza a ja mam pytanko

dokupiłem do wydechów tzw. EXHAUST TIPS SET ........

 

 

Cześć Maniek , u mnie w orginale jest na dwa wkręty,

ale nie brałem JEJ z salonu tylko ściagnięta od Jankesów - jest z 2005 więc chyba fabryczne końcówki.

Konkretnie jeszcze raz mogę zajrzeć JEJ pod ogon dopiero w niedzielę - dam znaka . Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam no właśnie tu mam problem bo zakupiłem te końcówki natomiast nie mam żadnych otworów w tłumikach w końcówkach jest tylko przelotowa 8 no i zastanawiam się czy je gwintować i zamocować na zasadzie rozparcia czy też gwintować tłumiki ale tam pewnie jest cienka blacha albo jeszcze inny pomysł na blachowkrętach tak więc jeżeli może to zerknij jej pod ogon i odpisz pozdro maniek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Właśnie zakupiłem Venture z 2007r. ze stanów. Nie mogę znaleźć za wiele informacji o tym motorku. Jestem nowy na forum, może ktoś ma serwisów-kę do niej lub przekaże swoje doświadczenia! Z góry dzięki - gurgi.

P.S. Mój mail [email protected]

Edytowane przez gurgi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam no właśnie tu mam problem bo zakupiłem te końcówki natomiast nie mam żadnych otworów w tłumikach w końcówkach jest tylko przelotowa 8 no i zastanawiam się czy je gwintować i zamocować na zasadzie rozparcia czy też gwintować tłumiki ale tam pewnie jest cienka blacha albo jeszcze inny pomysł na blachowkrętach tak więc jeżeli może to zerknij jej pod ogon i odpisz pozdro maniek

Przepraszam że po tak długim czasie ale jak chciałem odpisać to forum nie działało a potem wyjechałem do NRD ;) i nie było jak. Więc : - sama końcówka ( którą dokuipłeś) u mnie ma cztery otwory aby można ją było zamontować zgodnie z upodobaniem, natomiast w końcówce tłumika wewnątrz są dwa otwory na gwint M6 ( śruby imbusowe około 2,5cm )umiejscowione centralnie na dole i górze wydechu. Otwory w wydechach nie są prostopadle ale pod kątem ok. 45 st. Sama końcówka wydechu jest dość gruba gdyż jest tam włożona jakby wkładka z jakiegoś specj. tworzywa w które są wlaśnie wkręcone te śruby. Śruby w ogóle nie wystają z tłumika .

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam dzięki za pamięć właśnie w zeszłym tygodniu zamontowałem bardzo podonie stym , że ja zrobiłem gwinty M8 i jest oki chociaż trochę sie nameczyłem i od razu mam kolejny problem bo po montażu zauważyłem okazało sie że jeden tłumki mam okopcony na czarno czyli regulacja i synchro mnie czeka apropo czy ktioś się orientuje jakie to koszty i gdzie najlepiej to zrobić w okolicach katowic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem tu nowy więc proszę o wyrozumiałość. Zakupiłem Yamahe Royal Star Tour Deluxe z 2005 roku.

Chciałbym się dowiedzieć skąd mogę ściągnąć kompletną instrukcje obsługi, oraz jakąś intrukcję servisowa czy cos zeby wiedzieć jak kiedy i na jaki olej wymienić, gdzie się go sprawdza, no takie podstawowe podstawy.. czekam na odpowiedź.

 

jak cos to mozna gg 6072046

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...