Skocz do zawartości

Numer ramy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam nadzieje ze wybralem dobry dzial na ten temat.

 

Mianowicie moja maszyna posiada 11 znakowy numer ramy. 4 znaki na typ motoru i 7 cyfr. Spotkaliscie sie z czyms takim? Gdzies czytalem ze po 81 r. wprowadzono juz standard 17 znakowy na wszystkie produkowane pojazdy. Moja honda jest z 1985 r. Inna sprawa... jest wersji amerykanskiej. Moze za kontynentem maja inne standardy nabijania numerow? Dziwilo mnie ze przy samej rejestracji nie mialem zadnych problemow (to druga rejestracja w Polsce). Bede wdzieczny za jakies info na ten temat.

 

Z gory dzieki.

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam podobny problem z kawą gpz w wersji amerykańskiej tzn vin składa się z numeru(tak dokładnie jest nabite i tak jest w ang dowodzie rejestracyjnym) EX500D-i dalej 6 cyfr . też nie mam pojęcia dlaczego tak jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy czy przy przegladzie nie bedzie klopotow z tym.

 

 

Nie żartuj . Mi na przeglądzie facet sprawdza czy świecą światłą i czy działają migacze . Acha i jeszcze PYTA czy działają hamulce ;) :biggrin: :biggrin:

Ja mam podobny problem tylko że z Jawą (numer VIN jest nie pełny na ramie, we wszystkich jawach tak jest). Gość na przeglądzie się przypieprzył i nie dał mi przeglądu (było to dwa lata temu). Zasugerował mi żebym zerwał tabliczkę znamionową gdzie był pełen numer VIN, a on wypisze mi dokument do gminy o braku i wyrobieniu zastępczej. I o to w ten sposób stacje kontroli Jawa nie odwiedza, na przegląd jedzie dowód :icon_evil: (i tak tyle samo płace to poco się wysilać :biggrin: ).

 

POZDRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jak rejestrowałem swoj sprowadzony z Włoch motocykl (rocznik 90') tez zauwarzyłem ze VIN jest jakis krótki ale tłumaczka powiedziała mi ze juz takimi przypadkiami spotkała i napewno nie bede miał problemu z rejestracja i tak było :D

W Wydziale komunikacji nic koles nie mowil i na nowym dowodzie mam własnie ten krótki numer ;)

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...