Skocz do zawartości

Jak wyczyscic??


molic
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem - zatarl mi sie pare dni temu silnik. No i przed zalozeniem nowego cylindra chcialbym wyczyscic komore walu - bo sa tam kawalki metalu a nie chce rozpolawiac silnika. Mozna to jakos inaczej zrobic np nalac tam benzyny i wyplukac??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A lozyska na wale sie nie zatarly?

Jak niechcesz rozpolawiac to wyciag go z ramy, przewruc do gory nogami, i wytrzep co sie da, no i krec walem jeszcze. No ale przy takiej terapi wstrzasowej niegdy niema 100% pewnosci ze wszystko wypadlo, jak nie to porysuje cylinder.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli dobrze wypluczesz bezyną (nie żaluj)!!! To bedzie bardzo male prawdopodobienstwo, choc wystaczy maly opilek zebys musial robic szlif jeszcze raz , wiec jesli masz troche pojecia to wal go na stól a przeciez godzina Cie nie zbawi a bedziesz mial 100% pewnosci.

 

PeeS. Tak troche od tematu, czy nie myslicie ze przy zatarciu nie ucierpialo lozysko na korbie?? Moim zdaniem napewno tak sie stalo, bo ono pierwsze zazwyczaj siada przy zatarciu.

 

Pozdro/

BYŁO:

-kilka MZ--> Kawasaki ZXR 400-->VFR 750 streetfighter-->Honda Vfr 750 rc 36 I 92r.

JEST:

-Honda VFR 750 rc36 I 90r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wlasciwie to nie bylo tak tragiczne zatarcie - pekl mi pierscien i on sie nie rozsypal tylko zostal. ale musial zachaczyc jeden z kanalow dolotowych w cylindrze i kawalek sie ukrychnelo. Pierscien pekl na wolnych obrotach dlatego tylko tyle sie stalo. Wiec elementy silnika naszczescie nie sa pokryte opilkami metalu - tak jak kiedys mi sie stalo w simsonie. Wiec wystarczy tylko plukanie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mow ze nie zatarł sie tylko pekl ci pierscien i pocharatał gładz cylindra.

My Ci nie mozemy mowic ze bedzie dobrze, bo najlepiej bylo by rozpolowic i wtedy mial byś pewnosc, jesli chcesz tylko plukac to robisz to na własną odpowiedzialność!

 

Pozdro

BYŁO:

-kilka MZ--> Kawasaki ZXR 400-->VFR 750 streetfighter-->Honda Vfr 750 rc 36 I 92r.

JEST:

-Honda VFR 750 rc36 I 90r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...