Skocz do zawartości

koszty malowania moto


Mirooo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moj tata jest lakiernikiem więc może też opisze jak to u mnie wygląda.

 

Akurat dziś przygotowywałem z bratem pod podkład bak i dwie owiewki. Także sprawa wygląda tak, że bak nie może być dużo szpachlowany bo wtedy kicha, plastiki: szpachlówka, potem papier 200 zetrzeć spachle, wyrórnać na cycuś nie może być jakichś ubytków bo podkład choć gęsty nie wszystko zakryje, i ważne jest tez zeby wyrównać idealnie bo nabardziej widać dopiero po pomalowaniu. Później matujemy papierem 400-800. już mniej więcej na błysk.

Później podkład z takim dodatkiem umożliwiającym łatwiejsze później zmatowienie go (kolega już pisał), matujemy 800 ale teraz to juz naprawde tak jak zrobimy tak już będzie, nie wolno wytrzeć całkiem podkładu tylko do momentu kiedy nie będzie widać naszego dodatku. po polaniu zmatowanego przedmiotu wodą ma się błyszczeć jak bezbarwny:)

Teraz odtłuszczamy, farba nastepne warstwy po prawie całkowitym wyschnieciu, musi byc troche jeszcze lepka co by sie warstwy nastepne łapały, bezbarwny. A po wszystkim polerka więcząca dzieło.

 

Także jutro u mnie podkład a po jutrze będzie gotowe całość w 3 dni nie całe. Zrobie fotki :wink:

 

Co do ceny to nie powiem bo mam zawsze za darmo, bo pracownika który u mojego taty który od pewnego czasu już się w to nie bawi, znam od casu jak do przedszkola zacząłem chodzic

Pzd :biggrin:

 

Edit. Ty Mirooo bo masz ns-1 a mój kumpel malował u lakiernika zupełnie nie znajomego wszystkie plastiki duperele i bak bez ramy i kół. Gość wziął 600zł ze wszystkim, a trzeba dodac ze nie było zadnych naklejek tylko wszystko farba, nawet aerograf na baku mu strzelił. Zobacz sobie na moim bikepics druga od góry.

Edytowane przez tomasz90skomra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

siemka :icon_mrgreen:

 

Odświeżam temat bo mam kilka pytań.

 

Jaka jest optymalna temperatura w jakiej należy kłaść podkład i baze?

Ile będzie sechł podkład a ile baza?

 

Bo aktualnie mamy teraz dziwną pogodę, raz jest gorąco a raz zimno i nie wiem jakto może wypłynąć na jakoś malowania.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam

 

Chciałbym sie dowiedzieć czegoś więcej o kosztach malowania. Chodzi mi dokładnie o rame oraz owiewki.

 

Przed malowaniem chyba należy użyc szpachli (na owiewki) aby wyrównać wszystkie ryski i pęknięcia :)

Potem oddac je do lakiernika i czekać na ..... rachunek ;/

 

W jakiej cenie (mniej wiecej) lakiernik wymalowałby mi wszystkie owiewki oraz rame??

 

rozebranie motocykla do ramy 1200 zl

lakierowanie ramy 400-600 zl

lakierowanie owiewek zaleznie od kolorystyki 1800-2500 zł

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...