Skocz do zawartości

zalewa prawy cylinder


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

hej,

nie mogę sobie poradzić z tym. Przy rozruchu często zalewa mi prawy cylinder. Poziom paliwa ustawiałem, prawy gaźnik wg fabryki, lewy nawet wyższy niż być powinien. Skład mieszanki w obu gaźnikach 1 3/4 obrotu.

Filtr powietrza wymieniony, tak samo świece.

Czy możliwe jest że ssanie bardziej leje z prawego gaźnika???

Jak dobrze zapali i nie zaleje to moto bardzo fajnie i równo ciągnie, bez żadnych prychań i dławień.

Dzięki z góry za podpowiedzi.

Pozdrawiam Włodzio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem problem z zalewaniem w tym silniku. Ustawienia fabryczne wcale nie były poprawnymi ustawieniami. Musiałem obniżyć poziom paliwa, mimo stożków oraz wymienić iglice pływaków. Po tych zabiegach nareszcie sprzet zaczłą normalnie działać.

 

Oj, przperaszam, nie doczytałem do końca.

Już jakby co, to waliłoby paliwem na lewy gaźnik (jak siedzisz na moto) to wskazywałoby na pękniętą przeponę podcisnienia w kraniku. A czy w tych śrubach, od dołu gaźnika (od składu mieszanki) są sprężynki,podkładki i oringi? Muszą być, koniecznie. Moze gaźniki są rozsynchronizowane w znacznym stopniu? pobaw sie jeszcze tą srubą składu mieszanki. Przeglądałem ssanie tej zimy i tak prawde mówiąc nie ma co się tam psuć, ale raczej nie powinno sie zuzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy w tych śrubach, od dołu gaźnika (od składu mieszanki) są sprężynki,podkładki i oringi? Muszą być, koniecznie.

 

Nie mam pojęcia. Dokręciłem do oporu i odkręciłem o 1 i 3/4 obrotu, a było wcześniej o 1 obrót więcej odkręcone na obu

Włodzio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy nie ubywa ci płynu chłodniczego bo moze to byc problem uszczelki pod głową a nie ustawień gaznika

to muszę sprawdzić, choć jakiś czas temu sprawdzałem i było dobrze.

 

Poczytałem przed chwilą temat o świecach NGK. Moje przez te zalewanie już są podmatretowane. Ciągle wykręcam zalaną, wkręcam wyczyszczoną, czyszczę zalaną i tak w koło Macieju. Jednak stożek porcelanowy środkowej elektrody jest cały czas zakopcony.

Trzeba będzie zacząć znów od nowych świec. Może rzeczywiście tak jak radzą inne miż NGK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...