Skocz do zawartości

Motocykl z Niemiec


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jutro jade zarejestrowac swój motocykl.W tamtym tygodniu byłem osobiście sie dowiedzieć jakie są potrzebne papierki.Nie miałem z niemiec papierka o wymeldowaniu pojazdu w tamtym urzędzie,dlatego

byłem wpierw sie dowiedzieć co i jak?Pani oznajmiła mi że teraz oni informują dany urząd w niemczech że unich jest rejestrowany dany pojazd.

 

KUPUJĄC SWÓJ MOTOR W NIEMCZECH TYDZIEŃ TEMU DOSTAŁEM BRIEF I DOWUD REJESTRACYJNY UMOWE SAM W DOMU SOBIE NAPISAŁEM

NIEWIEM JAK SPRAWA SIE MA Z AUTKIEM MOGE SIE JUTRO SPYTAĆ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zobaczymy co Ci jutro powiedza. jezeli sprzet nie jest w Niemczech wymeldowany to ten ta procedura moze przejsc. tylko, ze moga byc zadymy z numerami - zdrapanie plakietek. Coz odczekajmy.

 

:icon_biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pięknie i głatko poszło.Przykręcam blache i w droge.

 

Jeżęli chodzi o wymeldowanie pojazdu w kraju zakupu (państwa uni) nie jest potrzebne,

rejestrując go w POLSCE , UK sam zgłasza do odpowiedniego urzędu (z kąd jest pojazd)

o rejestracji go na terytorium POLSKI i urzędnicy danego kraju sami go wyrejestrowują

u siebie.Dotyczy to wszelkich pojazdów.

 

Problemy może mieć gość który sprzedał pojazd a nie wypowiedział ubezpieczenia,

(polski UK przy rejestracji zabiera orginał dowodu rejestracyjnego)

 

Nie wiem jakie są potrzebne (np. niemcowi) dokumenty by rozwiązać umowe z ubezpieczcielem,

może wystarczy żę zadzwoni albo napisze jakieś oświadczenie żę rezygnuje z ubezpieczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pięknie i głatko poszło.Przykręcam blache i w droge.

 

Jeżęli chodzi o wymeldowanie pojazdu w kraju zakupu (państwa uni) nie jest potrzebne,

rejestrując go w POLSCE , UK sam zgłasza do odpowiedniego urzędu (z kąd jest pojazd)

o rejestracji go na terytorium POLSKI i urzędnicy danego kraju sami go wyrejestrowują

u siebie.Dotyczy to wszelkich pojazdów.

 

Problemy może mieć gość który sprzedał pojazd a nie wypowiedział ubezpieczenia,

(polski UK przy rejestracji zabiera orginał dowodu rejestracyjnego)

 

Nie wiem jakie są potrzebne (np. niemcowi) dokumenty by rozwiązać umowe z ubezpieczcielem,

może wystarczy żę zadzwoni albo napisze jakieś oświadczenie żę rezygnuje z ubezpieczenia.

 

1. Pytanie co sie stalo z numerami niemieckimi a co wazniejsze z plakietkami ? ? ?

 

Nie wiem jak to faktycznie wyglada z ubezpieczeniem w takim wypadku. Procedura wydaje mi sie nowa. Wydaje mi sie, ze sprzedajacy musi sie dobrze znac z kupujacym gdyz w przeciwnym wypadku do takiej procedury nie dojdzie.

 

1. Aby wlasciciel pojazdu w Niemczech przestal placic podatki potrzebna jest urzedowa adnotacja o wymeldowaniu przez urzad rejestracji ( LVB lub Verkehrsamt lub inne ). Mozliwe jest podpisanie oswiadczenia ze pojazd zostal sprzedany. Ubezpieczenie wazne jest wtedy do godz 00 ( 24 ) dnia w ktorym zostalo podpisane.

 

Nie radze liczyc na oddanie przez wlasciciela pojazdu w Niemczech papierow i zdanie sie na zaufanie bo mozna sie rozczarowac.

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie wybiera sie nikt w najblizszym czasie do Niemiec. a konkretnie do Hanoveru lub Hamburga?????? Busem albo z jakas laweta?????? Z wojewodztwa- Warminsko-Mazurskiego i Pomorskiego??? (Iława, Olsztyn, Gdansk, Sopot) z tych miast, jedzie ktos moze????? Oczywiscie zaplace za przywiezienie mi moto. Pozdro!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...