Skocz do zawartości

Motocykl z Niemiec


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Planuję zakup motocykla w Niemczech. Znam podstawowy schemat postępowania, ale pod kilkoma względami mi on nie odpowiada. Mam do was pytanie:

 

Czy z punktu widzenia przepisów możliwy jest przyjazd zarejestrowanym i opłaconym (przez znajomego Niemca) na niemieckich warunkach motocyklem i rejestracja go tutaj? Chodzi o to, że ten motor nie będzie w Niemczech wyrejestrowany. Czy to problem?

 

Czy przejazd przez granicę takim motocyklem (zarejestrowanym i opłaconym w Niemczech przez Niemca) jest bezproblemowy? Na zasadzie zwykłego pożyczenia pojazdu.

 

Czy przy rejestracji motocykla tutaj nie utracę któregoś z niemieckich dokumentów? Chodzi o to, żeby niemiecki znajomy miał możliwość wyrejestrowania motocykla, odzyskania nadwyżek za ubezpieczenie, podatki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He, he, zaden Niemiec ( o ile nie prawdziwek ktory robi to pierwszy raz ) nie zostawi Ci kompletu dokumentow. Motor przyprowadzi Ci do PL, to zaden problem. Wyjezdzajac bierze z soba wszystkie dokumenty + numery rejestracyjne. W Niemczech wyrejestrowywuje moto, dostaje Abmeldebescheinigung. Dopiero wtedy otrzymasz od niego komplet potrzebnych Ci dokumentow. Mozesz przerejestrowac moto na Ausfuhrkennzeichen ( te z czerwonym paskiem ) i sam przejechac przez granice majac w kieszeni komplet dokumentow.

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podepne się do tematu . Kumpel kupił moto ma brief ale handlaż nie dał mu wymeldowania (mówił że dośle ale jakoś idzie już 3 tygodnie i dojść nie może) . Czy jest możliwość zarejestrowania go w polsce lub jakiegoś zdobycia drogą urzędową Abmeldebescheinigung

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podepne się do tematu . Kumpel kupił moto ma brief ale handlaż nie dał mu wymeldowania (mówił że dośle ale jakoś idzie już 3 tygodnie i dojść nie może) . Czy jest możliwość zarejestrowania go w polsce lub jakiegoś zdobycia drogą urzędową Abmeldebescheinigung

 

 

Normalnie Science Fiction !!!

 

Jak chcesz wymeldowac sprzet w Niemczech jezeli twoj kumpel ma Brief ! W Polsce ? Niemozliwe! Ewentualnie mozna sprobowac w Ambasadzie niemieckeij lub konsulacie.

 

:D

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Planuję zakup motocykla w Niemczech. Znam podstawowy schemat postępowania, ale pod kilkoma względami mi on nie odpowiada. Mam do was pytanie:

 

Czy z punktu widzenia przepisów możliwy jest przyjazd zarejestrowanym i opłaconym (przez znajomego Niemca) na niemieckich warunkach motocyklem i rejestracja go tutaj? Chodzi o to, że ten motor nie będzie w Niemczech wyrejestrowany. Czy to problem?

 

Czy przejazd przez granicę takim motocyklem (zarejestrowanym i opłaconym w Niemczech przez Niemca) jest bezproblemowy? Na zasadzie zwykłego pożyczenia pojazdu.

 

Czy przy rejestracji motocykla tutaj nie utracę któregoś z niemieckich dokumentów? Chodzi o to, żeby niemiecki znajomy miał możliwość wyrejestrowania motocykla, odzyskania nadwyżek za ubezpieczenie, podatki itp.

 

Temat rejestracji sprowadzanaego sprzętu był wałkowany na forum wielokrotnie.

Nie zarejestrujesz sprowadzonego motocykla jeśli nie posiadasz:

- umowy zakupu (polskojęzycznej, lub w przypadku obcojęzycznej + tłumaczenia)

- przeglądu "0"

- opłaconej akcyzy (tutaj już potrzebujesz dokumentu z wymeldowaniem)

- zwolnienia z VAT

I co najważniejsze - przy rejestracji Brief zostaje w wydziale komunikacji.

 

Natomiast nie bardzo rozumiem sensu Twojego pytania: chcesz mieć jednocześnie zarejestrowany pojazd w Niemczech i Polsce (cytat: przyjazd zarejestrowanym i opłaconym (przez znajomego Niemca) na niemieckich warunkach motocyklem i rejestracja go tutaj)?

 

 

podepne się do tematu . Kumpel kupił moto ma brief ale handlaż nie dał mu wymeldowania (mówił że dośle ale jakoś idzie już 3 tygodnie i dojść nie może) . Czy jest możliwość zarejestrowania go w polsce lub jakiegoś zdobycia drogą urzędową Abmeldebescheinigung

 

Może być z tym spory problem. Normalnie wyrejestrowania pojazu dokonuje właściciel w urzędzie adekwatnym do miejsca zamieszkania/rejestracji. Podejrzewam że są potrzebne oryginalne tablice rejestracyjne.

A może warto skontaktować się z właścicielem który widnieje na dokumentach, w trakcie oczekiwania na reakcje handlarza. Handlarz bez Briefu też nie załatwi wymeldowania - czyli raczej ściemnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Prawda że tylko WŁAŚCICIEL może wymeldować auto lub moto w Niemczech

Po podpisaniu umowy Jesteś włascicielem i możesz sam to zrobić

Moj syn w czerwcu kupił autko w Dortmundzie przyjechał do kraju na niemieckich blachach, póżniej z kompletem dokumentów i z blachami zgłosił sie do odpowiedniego urzędu w Zittau (przy granicy) i wymeldował autko które już stało u mnie w garażu.

blachy mu oddano (tylko bez znaczków ubezpieczenia czy też TIF-u) i wydano odpowiedni dokument

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O!

Mosiu, dokładnie o to mi chodzi!

To o czym piszesz to chyba najlepsza opcja o jakiej słyszałem. Czyli krótko mówiąc kupując tam ten samochód zdołał zachować jego rejestracje? Ja jestem w stanie to właśnie uzyskać.

 

Obawiałem się tylko, czy nie ma kłopotu z przekroczeniem granicy. W końcu nawet posiadając umowę kupna/sprzedaży nadal jedziesz z dokumentem wystawionym na niemieckie nazwisko. No ale skoro się udało, to znaczy, że to możliwe?

 

Mnie chodzi o to, żeby po pierwsze nie bulić za te tymczasowe blachy umożliwiające przekroczenie granicy. Po drugie zależy mi na tym, żeby ten motor był mobilny przez cały czas (zanim ruszę do Polski).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda że tylko WŁAŚCICIEL może wymeldować auto lub moto w Niemczech

Po podpisaniu umowy Jesteś włascicielem i możesz sam to zrobić

 

A gdzie to jest napisane ?

 

1. Ten kto ma ( Brief ) Zulassungsbescheinigung Teil II ( + Zul. besch. Teil I ) moze wymeldowac pojazd i wcale nie musi byc wlascicielem. Wystarczy ze ktos mu to ustnie zlecil ( jezeli nie jest wlascicielem ).

 

2. Zadna umowa nie jest do tego potrzebna !

 

3. Wlascicielem jestes jezeli masz Zulassungsbescheinigung Teil II ( Brief )

 

4. Co zrobisz jezeli nie masz umowy K-S ?

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz dylemat w tym, ze nie bardzo. Do mnie sie nigdy nikt nie doczepil i nie doczepi. Przejezdzam granice jak chce i na jakich numerach chce. Locznie z exportowymi. Dopuki pojazd jest ubezpieczony moga mi wszyscy nagwizdac. Nie wiem jak to jest ujete w PL prawie. Taka kombinacja o ktorej wspomnial kolega jest mozliwa ale to nie jest kombinacja bo ze strony niemieckiej nie jest zadna kombinacja.

 

Dla mnie wykazywanie sie przy rejestracji umowa K-S to kpina w zywe oczy. Urzad rejestracji pojazdow to nie fiskus. Kogo wali za ile i na jakich warunkach ja cos kupilem ? To moja osobista sprawa i nikomu poza mna i sprzedajacego nic do tego.

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowie o kwesti przejazdu przez granice. Inaczej wyglada to w wypadku osoby mieszkajacej np. czasowo w Niemczech a inaczej moze wygladac w przypadku osoby nie nieszkajacej w niemczech ( bez roznicy narodowosci ) To co jest legalne w Niemczech nie musi byc legalne w PL. Z ego co slyszalem na tym forum polscy celnicy / pogranicznicy nie wpuszczali do PL pojazdow zarejestrowanych na Kurzzeitkennzeichen. ( Krotkoterminowe ) z zoltym paskiem twierdzili, ze pojazd nie ma ubezpieczenia. i wez im to udowodnij, ze ma jezeli oni twierdza, ze nie ma. W niemczech nie ma mozliwosci zarejestrowania pojazdu bez przedlozenia ( Versicherungsnachweis ) -zaswiadczenia o ubezpieczeniu pojazdu. A w PL ?

 

Ogolnie jezeli masz legalnie zarejestrowany pojazd w Niemczech bez problemu przejezdzasz przez granice i zawozisz sprzet zam gdzie chcesz. Problem w tym, ze jezeli kupiles zarejestrowany pojazd ktory jest na niemieckich blachach, to czy jego byly wlasciciel pozwoli Ci na uzycie jego blach w celu przejazdu gdziekolwiek. Zarejestrowany pojazd jest Twoj a blachy sa jego. Osobiscie nigdy nie daje swoich blach. albo sa sciagane w momencie sprzedazy albo pojazd jest przezemnie osobiscie odstawiony do punktu jaki zyczy sobie nowy wlasciciel oczywiscie w granicach ztdrowego rozsadku. lub dodatkowa oplata.

 

Chodzi o to aby uniknac "problemow " w razie evenzualnego wypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za informacje!

U mnie sprawa wygląda tak, że ten motocykl biorę od przyjaciela, który świadomy jest wszelkiego ryzyka związanego z moją jazdą na jego blachach i ubezpieczeniu. Krótko mówiąc tutaj nie ma wątpliwości. Chodzi tylko o przekroczenie granicy i postawienie motoru w garażu. Później wszystko mogę spokojnie załatwić. Z Niemiec do Polski mam jakieś 1000km drogi, więc nie mam zamiaru angażować w dostarczenie tutaj motocykla mojego przyjaciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Planuję zakup motocykla w Niemczech. Znam podstawowy schemat postępowania, ale pod kilkoma względami mi on nie odpowiada. Mam do was pytanie:

 

Czy z punktu widzenia przepisów możliwy jest przyjazd zarejestrowanym i opłaconym (przez znajomego Niemca) na niemieckich warunkach motocyklem i rejestracja go tutaj? Chodzi o to, że ten motor nie będzie w Niemczech wyrejestrowany. Czy to problem?

 

Czy przejazd przez granicę takim motocyklem (zarejestrowanym i opłaconym w Niemczech przez Niemca) jest bezproblemowy? Na zasadzie zwykłego pożyczenia pojazdu.

 

Czy przy rejestracji motocykla tutaj nie utracę któregoś z niemieckich dokumentów? Chodzi o to, żeby niemiecki znajomy miał możliwość wyrejestrowania motocykla, odzyskania nadwyżek za ubezpieczenie, podatki itp.

 

Pytałem w UK : teraz oin powiadamiają odpowiedni urząd w niemczech ze jest rejestrowany dany pojazd

w POLSCE. Potrzebny jest "duży i mały brief" tłumaczenia ich,umowe, papierek z US

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem w UK : teraz oin powiadamiają odpowiedni urząd w niemczech ze jest rejestrowany dany pojazd

w POLSCE.

 

Czytam juz trzeci raz i nie wiem o co chodzi ???

 

Potrzebny jest "duży i mały brief" tłumaczenia ich,umowe, papierek z US

 

 

jezeli jestes tak dobrze poinformowany :) to powiedz mi jak przy rejestrowaniu w PL mozesz przedstawic dokument ktory zostal Ci zabrany przy wyrejestrowywaniu pojazdu w

Niemczech ? ? ?

 

Czy w/g Ciebie kazdy kto rejestruje w PL auto z Niemiec przewiozl je wczesniej przez granice na niemieckich blachach ?

 

sorry ale totalna bzdura

 

:)

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...