Skocz do zawartości

Żaróweczki 6V 3W Osa


Gość Padza
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Nie mogę znależć w sklepie żaróweczek, słyszę zawsze odpowiedź - "Nie produkuje się".

Pojawiają na Allegro, na giełdzie ich nie widziałem.

Ponieważ SHL, WFM też mają w instalacji takie żaróweczki, więc wnioskuję, że gdzieś "są", można je dostać.

 

Gdzie te żaróweczki ??

:biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj w sklepach rowerowych a najlepiej to w motoryzacyjnych z gratami do polskich pierdopędów (komarki, WSK, MZ, Jawa, itp) - możliwe ze są jeszcze na magazynach.

Jak nie ma to pozostaje allegro, lub jakiś sklep internetowy (skuter dębica?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak nie znajdziesz w sklepach z piżdzikami to wejdz do sklepu z częściami elektronicznymi lub elektrycznego i tam żarówki są przynajmniej u mnie w mieście nie ma problemu z tymi małymi, z duża do reflektora to może być problem ale jak narazie to nie martwię się bo jeszcze mam zapas. :icon_razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Troszke już szukałem i tylko takie z gwintem do roweru znalazłem, ale zostało jeszcze pare starszych sklepików z takimi gratami (dobry pomysł :biggrin: ). J

edyny problem w tym mieście, żę te sklepy, co zapiętałem jak byłem mały, teraz nie istnieją, albo jakieś badziewia tam sprzedają.

Zastanawiam się nad włożeniem żaróweczek 12V 5W, na moje oko powinny świecić się podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeżeli choć trochę dajesz sobie radę z lutownicą to możesz trochę pokombinować.

http://junak.ekoma.pl/article.php?story=20070324224013763

 

Napisane tam jest jak możesz sobie z tym poradzić, trochę inne podzespoły i powinno być ok. Wzory są napisane więc troszkę podobierać parametry i będzie ok.

 

To tak na marginesie :icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za zainteresowanie.

Pierwsze testy instalacji wykazały, że ładowanie akumulatora będzie niewystarczające przy żarówkach 5W, tj. akumulator się rozładowuje mimo występowania ładowania.

Prostownik selenowy zmieniłem już na diodę, może pomoże jeszcze zmiana cewki ładowania aku na nową.

Diody LED, to całkiem fajny pomysł, minimalne zużycie prądu. Może włożę sobie takie w oświetlenie prędkościomierza i kontrolkę świateł (i już parę W mniej), bo w lampę z tyłu to obawiam się troszkę, takie nie homologowane żarówki wkładać.

 

Czato2 pisze, że w Mysłowicach są, to może w Wa-wie, albo w okolicach też kiedyś zobaczę.

 

Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja do tylniej lapmy w romecie wsadziłem żarówke która orginalnie była w "magicznym pudełeczku" w SHL, więc na odwrót też pasuje:) z SHL do rometa i z rometa do SHL ;] tylko nowa od rometa ile ma W? :|

 

małe odejscie od tematu: od czego jest kontrolka w Osie? Od pozycji? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Ząbkowskiej i Nowolipki nie mają tych żaróweczek, mówią, że nie są produkowane.

 

Chodziło o "kontrolke" od świateł pozycyjnych (tak swoją drogą to powinna być 1,5W lub jak mówi czerwona instrukcja 0,5W , ale też ich nie robią, więc wsadziłem 2W). :crossy:

 

 

 

A może zna ktoś jakiś sklepik z częściami do motycykli w Wa-wie, który istnieje od dawien dawna, a na półkach zalega kurz?

W takim miejscy jest pewnie wiele interesujących części, także żaróweczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

Prostownik selenowy zmieniłem już na diodę

 

 

Jestem na etapie robienia instalacji do WFM. Miałem zamiar oryginalnie wrzucić prostownik selenowy ale... Możesz mi wytłumaczyć co to jest dioda?

 

 

Dzisiaj zyptam się sąsiada gdzie on kupił takie zarówki. Najgorsze jest też to, że do pozycji jest mniejsza a do światła stop jest większa. Dwóch rodzajów to raczej już nie znajdziemy.

 

Będąc na motbajzlu w Łodzi natrafiłem na takiego gościa, który miał dużo gratów do naszych motocykl. Mam na niego namiar, dzisiaj zadzwonię...

Koleś mieszka gdzies pod Warszawą.

Edytowane przez Occult
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na etapie robienia instalacji do WFM. Miałem zamiar oryginalnie wrzucić prostownik selenowy ale... Możesz mi wytłumaczyć co to jest dioda?

Dzisiaj zyptam się sąsiada gdzie on kupił takie zarówki. Najgorsze jest też to, że do pozycji jest mniejsza a do światła stop jest większa. Dwóch rodzajów to raczej już nie znajdziemy.

 

Będąc na motbajzlu w Łodzi natrafiłem na takiego gościa, który miał dużo gratów do naszych motocykl. Mam na niego namiar, dzisiaj zadzwonię...

Koleś mieszka gdzies pod Warszawą.

 

 

Dioda prostownicza, to taki elemencik, który prostuje prąd tzn. pozostawia + (obcina prąd ujemny - , który rozłodowywałby akumulator).

Wirujące koło magnesowe wokół cewki ładowania (to ta najmniejsza) powoduje przepływ prądu w jej uwojeniach.

Wykres napięcia powstającego na cewce w czasie, to regularna (lub mniej regularna) sinusoida, dioda pozostawia tylko to napięcie które jest większe od zera. >0

Tak więc napięcie poprowadzone poprzez diodę nie jest ciągłe, ale zmienia się cały czas od zera 0 do do 6V (teoretycznie, bo w rzeczywistości jest dużo mniejsze).

 

Selen podobno się utlenia pod wpływem czasu i prostownik selenowy ma coraz mniejszą sprawność. Ja osobiście nie zauważyłem, że na diodzie, ładowanie jakoś się znacząco poprawiło, ale jak zmieniłem, to zmieniłem.

 

Żarówki od pozycyjnych z tyłu i z przodu oraz hamulca mam takie same o końcówkach takich jak samochodowe.

 

Jeżeli jakieś błędy popełniłem, to proszę mnie poprawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...