Skocz do zawartości

Intrudery wszelkiej maści ( VS , VL )


danny
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Następny się uczepił tych czterech biegów :biggrin: . Ludzie, w trasie nie ma żadnego znaczenia, czy jedziesz wersją 4-ro, czy 5-cio biegową :), jak ktoś nie wierzy, polecam dane serwisowe :banghead:

W wersji 5-cio biegowej dodano półbieg między 3, a 4 wersji 4-ro biegowej, celem takiego posunięcia była potrzeba zmniejszenia hałasu podczas jazdy w mieście, gdyż na 3-im biegu silnik ma za wysokie obroty, a na 4-tym za dużą prędkość. To wszystko, reszta biegów się zgadza.

sam zes sie uczepił... :)

i niestety mylisz sie, bo intrudery wychodzily zarówno z przelozeniem 5-go biegu 1.04 ( takim samym jak czworka w czterobiegowym ), jak rowniez 0.96- co powodowało, ze przy 100-u kmh predkosc na piątce spadała o 300 obr/min, co miało niewątpliwy wpływ na spalanie...

Edytowane przez Worriot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z zupełnie innej beczki. Ile wazy taki Intruderek 800? Czy mozna do tego dostac inne kółka niż te ze szprychami?

Waży troche ponad 200kg , zalezy od modelu 202/205/216/kg jesli nie podobają się szprychy to koła możesz dopasować od VX 800 po polerce na lustro wygladają całkiem nieźle w vx-sie ale czy pasują wizualnie do intrudera to już kwestia gustu , firmy Tuningowe robia też alu do intruda 800 ale ceny kosmos ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam zes sie uczepił... :bigrazz:

i niestety mylisz sie, bo intrudery wychodzily zarówno z przelozeniem 5-go biegu 1.04 ( takim samym jak czworka w czterobiegowym ), jak rowniez 0.95- co powodowało, ze przy 100-u kmh predkosc na piątce spadała o 300 obr/min, co miało niewątpliwy wpływ na spalanie...

 

Jakieś źródło na potwierdzenie tych informacji? Nie słysząłem nigdy o 2 róznych przełożeniach 5-tego biegu w VS 1400.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

For 1997, Suzuki quietly changed that final item, sliding five-speed transmission shafts and shift mechanism into an otherwise unchanged Intruder engine-transmission unit. The new gearbox, previously fitted to European models, retains the same ratios for first through third gears but lowers (raises numerically) fourth gear a tad (from 25/24 or 1.041 to 25/23 or 1.086) and brings a new fifth gear which is slightly taller (24/25 or .96) than the old fourth gear was.

 

Zródło: http://www.motorcyclecruiser.com/roadtests..._intruder_1400/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój angielski nieco kuleje ale nie ma tam słowa o 2 róznych przełożeniach 5-go biegu. Piszą tylko,, że dodano 5-tę (przłożenie 24/25 lub .96) o przełożeniu nieco dłuzszym niż "stara" czwórka. Ciekawi mne to bo swojego czasu dosyć mocno kombinowałem jak zmienić przełożenia w VSie (dyfer od LC 1500 czy inne dziwne pomysły) i nie spotkałem się z nformacją, ze były różne wersje 5-cio biegowych skrzyń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i na tym ta roznica polega, ze jedne mialy piatke o przelozeniu 1.04 , a inne o przelozeniu 0.96...widocznie dla amerykanow to wlasnie oznacza slightly taller... :icon_mrgreen:

za slabo Pompka szukałes...

Edytowane przez Worriot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HAHAHA Dzial wreszcie trafil do "przyklejonych".

 

Musze sie pochwalic - dzisiaj bede jezdzil na nowym Intruzie 1800 :icon_rolleyes: w ramach karawany Suzuki we Wrocławiu.

 

No i pojezdzilem na 1.8 cala godzinke z tego 30 min na autostradzie do Opola i spowrotem. Jechalem z ekipa na scigantach i im nie odstawalem :icon_mrgreen:. Z blatu nie schodzilo 180, a raz udalo mi sie zamknac licznik 230. Tak wiec w porownaniu do mojej 800-tki to calkiem inne przezycia. Inna pozycja na moto - zblizona do pozycji na scigaczach (wysoko nogi, dosc mocno podkurczone). Dzwiek mnie nie zachwycil ( wole mojego sprzeta), ale czuc przy kazdym odkrecaniu ze to 1.8 . Niechcacy :wink: 2 razy przy ruszaniu ze swiatel spalilem kapcia ;):D. Polecam wszystkim zapisac sie do jakiegos salonu suzuki w polsce na jazde probna. Z tego co wiem mozna to zrobic w dowolnym dniu, a nie trzeba specjalnie czekac na "karawane suzuki"

Edytowane przez van_han
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem fanem szybkości i swoim vl1500 jechałem ok 150 km/h bez szyby i tak chciało mnie oderwać od maszynki. Zapas jeszcze był aby docisnąć, ale po co ?? najbardziej lubię śmigać tak koło 100-110 no i moto pali przyzwoicie tak ok. 6 literków go zaspokaja. Kiedyś spieszyłem się mocno i leciałem 130-140 no i dosyć dynamicznie przyspieszałem to Intruz spalił prawie 8 litrów. :icon_rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VAN HAN Mam intruza 1800 i muszę powiedzieć że przy 120 km/h pali 7 l. Co do przyspieszenia to masz rację,dajemy radę ścigaczom. Kiedyś spróbuj tak: odkręć gaz do 4000 obrotów i puść od razu sprzęgło,to dopiero odlot. Dęba na koło nie staniesz bo ciężki. Pozdro :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Worriot -> nie zgodzę sie z Tobą. Zdanie "and brings a new fifth gear which is slightly taller (24/25 or .96) than the old fourth gear was." oznacza, że pojawił się nowy piąty bieg o przełożeniu nieco wyższym niż stara "czwórka". Przełożenie czwórki zmieniło się z "25/24 or 1.041 to 25/23 or 1.086".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przeciaz ja caly czas o tym mowie!!! :wink:

Kolega Wieniek wczesniej sie upieral , ze piatka w pieciobiegowej skrzynce ma takie samo przelozenie jak czworka w czterobiegowej, prawda? A okazuje sie , ze sa inne! I caly czas o to mi chodzilo...

Oczywiscie zdanie to nie oznacza, ze byly dwie rozne wartosci dla piatki, ale mam manuala do Intrudera, ktory podaje , ze piatka ma przelozenie 1.04, a artykół mowi o przlozeniu 0.96 stad moj wniosek, ze byly i takie i takie przelozenia...

Edytowane przez Worriot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie zdanie to nie oznacza, ze byly dwie rozne wartosci dla piatki, ale mam manuala do Intrudera, ktory podaje , ze piatka ma przelozenie 1.04, a artykół mowi o przlozeniu 0.96 stad moj wniosek, ze byly i takie i takie przelozenia...

Podaj, w jakim manualu jest podane przełożenie 1.04 dla 5-ki, oraz 1.086 dla tej nowej czwórki, bo ja właśnie o takich danych czytałem, ale za nic nie mogę sobie przypomnieć gdzie to było, jedynie na tej stronie jest tak podane http://chudzikj.republika.pl/VS1400.htm

Myślę, że mogło to być w niemieckim manualu, gdzieś to na bank widziałem, sklerozy jeszcze nie mam :icon_eek: , inaczej bym się nie spierał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...