Skocz do zawartości

Napinanie łańcuszka W XJ 650 Maxim


Rekomendowane odpowiedzi

Hejka! Od niedawna jestem posiadaczem "maxa" w moim wydaniu to chyba bardziej " madmaxa" :smile:

Ale o co kaman mianowicie poprzedni właściciel twierdził że wymieniał łańcuszek rozrządu. Pytanie kiedy powinno się go napiąć i jak powinno się to robić i jakie są objawy luźnego łańcucha. Szukałem wszędzie manuala do tego silnika ale nic nie znalazłem. Wiem że luźny łańcuch może uszkodzić kartery lub nawet elementy pompy oleju.

Z góry dziękuje z pomoc :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

objawy zuzytego to klekotanie na wolnych obrotach, takie charakterystyczne.

w xj 600 ktora posiadalem swego czasu lancuszek napinalo sie w taki sposob:

szukasz napinacza, jest miedzy 2 a 3 cylindrem pod gaznikami, na napinaczu jest z boku taka srubka (moze być u Ciebie z góry np). musisz zwolnić nakretke kontrującą, pozniej odkrecic ta srubke i wtedy sprezyna napinacza napnie sama lancuch. wał musi być w polożeniu C - czyli C równo z impulsatorem. tzn na wale po lewej stronie (tam gdzie impulsator) były oznaczenia C i F (F to Firing od zaplonu - na to nie patrz). pozniej dokrecasz srube napinacza - jakies 10Nm a potem nakretke kontrującą. oczywiscie zakladasz dekielek z lewej strony i to wszystko. zrozumiales?

ps. pod deklem nie powinno być oleju wiec sie nie martw ze cos sie wyleje :)

 

byly tez wersje z automatycznym napinaczem ale to musisz sobie zobaczyć na swoj. pozdro

Edytowane przez pack84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...