Skocz do zawartości

17.04.2007 - wypadek (racibórz)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :icon_twisted:

 

Już nie będe się was wypytywał co i jak zrobić w mojej hondzie :P

Teraz stoi ona rozwalona na podwórku pod folią i myśle, że jeszcze tam troche pobędzie.

 

 

 

(nie będe może wymieniał ulic, bo wątpie czy ktoś jest lub zna Racibórz, bo to taka mała dziura na śląsku :P )

 

17.04 pędziłem do szkoły. Jechałem drogą jednopasmową, zbliżałem sie do rozwidlenia na dwupasmówkę. Z naprzeciwka widze 2 jadące wolno auta. Pierwsze przejechało, a nagle zza drugiego wyłania mi sie debil z opolskiego, który skręca w lewo przecinając mi pas ruchu. Nie miałem jak uciec, po lewej jadące pierwsze auto, po prawej drzewa, a do golfa jakieś 2-3 metry.Nawet nie zdążyłem nacisnąc hamulca ( 0 drogi hamowania ) i przywaliłem w golfa. Wstałem oszołomiony z asfaltu, zdjąłem prawą reką kask, kominiarke i rekawice z lewej reki. Gdy chciałem zdjac rekawice z prawej reki czułem ze nie mam czucia w palcach w lewej. Podwinąłem rękaw.. patrze a 5 cm nad nadgarstkiem wystają kości ( na szczęście nie było to złamanie otwarte i kosci nie przebiły skóry, chociaz jak powiedziała mi lekarka było to kwestia czasu)Najlepsze jest to, że nie czułem żadnego bólu po złamaniu, nawet do matki zadzwiłem i powiedziałem co sie stało czekając na pogotowie. Zacząłem przeklinać na tego pacana i o mało co by mnie nie poniosło za dużo i jeszcze bym mu z kasku przywalił, ale uspokajali mnie jacyś faceci ze sklepu. Przyjechało pogotowie, zawieżli mnie do szpitala i za 8 godz operacja .. musieli otworzyc mi reke i włożyć w nia 3 druty. Nie wygląda to ciekawie, ale dla chętnych prześle foto :P.

Teraz oczywiscie ponad miesiac w gipsie i co gorsze motor rozwalony :/

 

Mowią, że dobrze że tylko ręka.. no ale. Krocze też troche bolało bo wpadłem na świeżo polerowany bak :P ( haha to ostatnie było chyba zbędne :P )

 

Teraz kieruje pytanie do bardziej obeznanych ludzi w temacie.

 

Moto było zarejestrowane na 50. W dowodzie pisało Malaguti :biggrin:

(p.s policja już wie ze to 125, bo zobaczyli po cylindrze)

Czy będą z tego jakieś klopoty ? Jak wygląda sprawa z odszkodowaniem ?

Co mam teraz robić ?

 

 

MAM PRAWKO NA A1. To mnie chociaż troche uratuje i będzie jeden kłopot mniej.

 

Chętnym moge dać link w aktualnym stanie motoru oraz mojej ręki z drucikami :cool:

 

 

 

Sory, za ewentualne błędy, ale jedną ręką to sie .. wiecie co robi :P

 

pozdro

Edytowane przez olorol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mogą się czepiać o rejestrację ale skoro ty mialeś prawko A1 to do tego że nie mialeś uprawnień to sie nie czepią. gorzej jakbys nie miał prawka i byś jeździł ala "50" to wtedy gorzej. jak coś to napisz jak się skończylo

 

a trzeba bylo skurczybykoi przypierniczyć kaskiem niech sie nauczy że droga to nie plac zabaw.

 

 

a jak ja miałem dzwona to też nie czułem złamania kości, dpopiero jak policja przyjechala i mialem sie na jakimś świstku podpisac to mnie zabolalo, ale nic nie dałem po sobie pokazać.

Edytowane przez born-to-be-wild
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest niestety problem formalno-prawny. Pewnie nie miałeś przeglądu, wszak na 50 przeglądu nie trzeba a na 125 trzeba, czyli nie miałeś prawa wyjechać na ulice a pojazd nie nadawał się do ruchu. Życzę szybkiego powrotu do zdrowia, może poszukaj adwokata, PZU nie będzie chciało zwrócić za moto, może adwokat za zdrowie wywalczy duże odszkodowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeslij mi foty motoru :D a i mozesz miec problemy troche bo od samego ubezpieczyciela bedzieszm ial kare z 5 kawałkow bo uznaja to jako oszustwo ubezpieczyciela czy cos takiego ale mozes wcisnac kit ze moto bylo zablokowane i nawet nie wiedziales ze to jest 125 czy cos takeigo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pawelmoto2

JAX.

Wrzosek Jacek.

0 87 621 45 05

19-300 Ełk, Moniuszki 3 lok.5

pow.ełcki, woj.warmińsko-mazurskie

 

 

to jest namiar na firme jax, oni sa daleko od raciborza ale maja firmy ktore z nimi wspolpracuja i sa bardzo skuteczni, warto do nich zadzwonic i sie dowiedziec co i jak, kiedys ktos na forum bardzo ich chwalil bo uzyskali duze odszkodowanie dla niego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro miałes zarejestrowane na 50 to chyba jeszcze czyjas głowka poleci - kto to podbił. Czyz nie tak??

Tak własnie jest zawsze - kiedy papiery nie sa spoko to sie wtedy dzieje duzo, jak masz kwity OK to i jakoś zamieszanie mniejsze na drodze.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro miałes zarejestrowane na 50 to chyba jeszcze czyjas głowka poleci - kto to podbił. Czyz nie tak??

Tak własnie jest zawsze - kiedy papiery nie sa spoko to sie wtedy dzieje duzo, jak masz kwity OK to i jakoś zamieszanie mniejsze na drodze.

 

pzdr

Ja przy tym nic nie robiłem. Kupiłem zarejestrowany na 50.

 

Przeslij mi foty motoru :) a i mozesz miec problemy troche bo od samego ubezpieczyciela bedzieszm ial kare z 5 kawałkow bo uznaja to jako oszustwo ubezpieczyciela czy cos takiego ale mozes wcisnac kit ze moto bylo zablokowane i nawet nie wiedziales ze to jest 125 czy cos takeigo

zdjecia sa tutaj

 

http://olorol.republika.pl/motor.html

 

http://olorol.republika.pl/reka.jpg :) tutaj druciki są hehe :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... 125/50, zobaczymy jak się to potoczy, ale dobrze że masz A1 :)

Trzeba było zetrzeć ten napis "125cm3", teraz to lipa...

Widze że to Honda, to dlaczego miałeś w dowodzie Malaguti?

Nie wiem dlaczego, ja tak to kupiłem i zarejestrowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...