Skocz do zawartości

Honda MBX - pytanie o akumulator (i przy okazji tłumik)


Leorio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam do Was takie pytanie, krótko przed końcem sezonu kupiłem do mojej Hondy nowy akumulator (orginalny japoński). Niedługo potem światła mi padły, a że był już koniec sezonu, nie chciało mi się za bardzo sprawdzać i wymieniać cewki (bo to ona najpawdopodobniej padła), więc motorek postał chwilę w garażu. Jakiś czas potem jak spadł już śnieg wziąłem osobny włącznik i podłączyłem światła na krótko do akumulatora. No i dlatego mam takie pytanie: Czy akumulator wytrzyma mi tą całą elektrykę (światła, kierunki, stop)? Jak myślicie.

 

Aha i jeszcze druga sprawa - tłumik. Mam włożyony do mojej Hondziny tłumik od MBX 50-tki (kupiłem na allegro, miała być do 80 była do 50) i naprawdę bardzo dużo stracił na osiągach. Nigdzie nie mogę dostać do 80 w miarę przystepnej cenie. Chciałem wziąć tłumik od Suzuki RG 80 - pasowałby?

 

EDIT: Wiem, że temat powinien być w innym dziale, sorry. Proszę o przeniesienie :icon_exclaim:

Edytowane przez Leorio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiec tak co do akumulatora to musi wytrzymac swiatla, kierunki i stop. ja w mbx mam jeszcze neony i wytrzymuje, co prawda musze go od czasu do czasu podladowac ale wystarczy pol godziny i dziala jak trzeba.

co do tlumnila z tego co wiem to 50cmm ma mniejsza srednice w cylindrze gdzie wychodiz tlumnik wiec nie wem jakim cudem miales tlumnik od mbx 50 no ale moze był przerabiany. a czy bedzie pasowal od suzuki rg 80 to nie wiem wiec nie bede sie wypowiadal i wprowadzal cie w blad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tlumik od Suzuki Rg też może nie poprawić Ci osiągów moto. (inaczej uformowany) A tlumik do MBX 80 widzialem na niemieckim ebay ale cena nie do przyjęcia(przynajmniej przeze mnie) + koszty przesylki. Ale poszukaj oryginalnego tlumika do mbx 80 na allegro często ludzie sprowadzają kompletne motocykle na części.

A co do światel to nie wiem czy natężenie nie jest za duże przy akumulatorze - bo Ty chcesz przylączyć te światla bezpośrednio do akumulatora?????

Po krótkiej jeździe ze światlami akumulator Ci padnie.

Edytowane przez zloty46
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko Matik u Ciebie jest inaczej, bo masz sprawną cewkę. Co do tłumika to myślałem, że to jest do 80, ale jak mi nie pasował, to już coś podejrzewałem, ale ojciec powiedział, że to jest pewnie tłumik od chłodzonej powietrzem i obcięliśmy końcówkę z tego co miałem założone i przyspawałem do "orginalnego". Jak się szybko okazało - nie był :icon_rolleyes:. Naprawdę od 2 miesięcy codziennie wchodze na allegro i przeglądam aukcje od MBX-a do każdego gościa, który miał coś w stylu: posiadam również inne częśći pisałem maila i nic. Myślę, że osiągi będą lepsze, bo miałem na początku jak kupowałem tłumik od jakiegoś innego moto 80 i śmigałem 105 km/h na nim. Jak będzie naprawdę to Wam napisze jak tłumik przyjdzie.

 

Co do aku to właśnie chcę podłączyć bezpośrednio do aku, dlatego wziąłem nowy włącznik. Niby ładowanie akumulatora jest podczas jazdy więc zobaczymy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko Matik u Ciebie jest inaczej, bo masz sprawną cewkę. Co do tłumika to myślałem, że to jest do 80, ale jak mi nie pasował, to już coś podejrzewałem, ale ojciec powiedział, że to jest pewnie tłumik od chłodzonej powietrzem i obcięliśmy końcówkę z tego co miałem założone i przyspawałem do "orginalnego". Jak się szybko okazało - nie był :icon_rolleyes:. Naprawdę od 2 miesięcy codziennie wchodze na allegro i przeglądam aukcje od MBX-a do każdego gościa, który miał coś w stylu: posiadam również inne częśći pisałem maila i nic. Myślę, że osiągi będą lepsze, bo miałem na początku jak kupowałem tłumik od jakiegoś innego moto 80 i śmigałem 105 km/h na nim. Jak będzie naprawdę to Wam napisze jak tłumik przyjdzie.

 

Co do aku to właśnie chcę podłączyć bezpośrednio do aku, dlatego wziąłem nowy włącznik. Niby ładowanie akumulatora jest podczas jazdy więc zobaczymy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...