Skocz do zawartości

Sportowy tłmuik w jawce


Z3US
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A więc jednak go kupiłem (sportowy tłumik od simaja) i jestem z niego bardzo zadowolony. Dzięki niemu jawka pracuje duuuużo ciszej i troche lepiej sie zbiera !! Osięgnięcie 50km/h to tylko kwestia sekund. Niestety niemogłem sprawdzić czy polepszył się V-max, ponieważ podczas próby przy prędkości około 57km/h, SPADŁ MI ŁAŃCUCH :( :D , Aha jeszcze jedno, przy kupowaniu tłumika kupiłem odrazu kolanko. Z montażem nie było większych problemów, tłumik ma jedno mocowanie przy końcóce, wystarczy dorobić pasek z blachy o grubości 2mm, szerokości 2,5cm i długości około 10cm i przypiąć go do mocowania tłumika przy nim i przy ramie. Ja narazie mam przymocowanego na kawałku druta :lol: :lol: Testuje go już od dwóch tygodni, niemogłem się wcześniej pochwalić ponieważ moja klawiatura uczyła się pływać i niemiałem jak napisać. Narazie przy tłumiku jest wszystko OK, tylko trzeba wycierać końcówke z nagaru bo robi sie ciągle paskudny czarny zaciek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mu bardzo na tym zależy to się trudościami zrazić nie powinen. To że rura z cylindra wychodzi z dołu w sumie nie ma znaczenia - troche więcej zabawy z gięciem.

Tylko proponuje zastanowić się na sensem tego zabiegu - ja przez 3 lata upalałem na Jawce i to glównie teren, las, polna droga i nie udało mi się tłumikowi krzywdy zrobić - więc podniesienie tłumika da chyba tylko efekt wizualny.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey, do jawki dało by się chyba założyć przednie amorki od simka, a tył to już trzeba pomyśleć, a co do wydechu to też mam w swojej Jawce wydech ala sportowy pochodzący od małego KTM-a łądnie wygląda, fajnie słuchać, osiągi jakie były takie są :( nie wiem jak z paliwem ale też chyba ok, za jakiś tydzień ją skończe składać, będzie na sprzedaż, kasa oczywiście na etke :D

 

 

Pozdrawiam

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

micek jak mozesz to opisz dokladniej jak z tym wydechem ktma i cyknij foty :-)

tylne zawieszenie chce cyknac centralne i stylizowac jawke na supermoto ;-) ala KTM Duke. Technologia w opracowaniu :-)

 

 

Hey!

 

Jest to tłumnik dużo mniejszy , lżejszy krótszy, ładniejszy etc...

Jak będe miał możliwość to porobie fotki.

Dokładniej ten tłumnik pochodzi od Ktm-a Hobby 50 Automatic, wygląd ma klasyczny , bez żadnych katalizatorów i takich tam

hmm, może troche podobny do tłumnika Jawy 350 tylko że miniaturka :(

 

 

Pozdrawiam

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cypherius, żeby wydech był pod kątem, wystarczy dać kolanko od Ogara 205 albo od simsona, ale niewiem dokładnie. Pomyślcie, w tych obydwóch pojazdach cylinder jest pod kątem, więc kolanko też jest już zgięte. :wink: Ale jestem genialny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no więc zamontowałem sobie ten tłumik w ogarze, i jest super...

wygląd mi się podoba, ale nie wiem jak wam... postaram się zrobić zdjęcie i wsadze do albumu...

co do dzwięku, to jest różnie... siostra powiedziała, że za głośny, ja uważam że jest ql... na wysokich obrotach co prawda mocno pierdzi, ale na średnich odgłos jest naprawde spoko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...