Skocz do zawartości

United Kingdom czyli Angielskie przy piwie


ciarah
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No to jak tam Panowie ???

Szykuje sie jakies :icon_mrgreen: w tym tygodniu ???

Pogoda jak na razie piekna, maszyny sprawne i zatankowane, wiec ............. w droge !!! ;) :banghead:

 

no ciagle mysle nad wyjazdem do HULL na weekend, tylko musz najpierw w suzi zrobic regulacje luzow zaworowych, trudno znalesc tani serwis, pozostaje mi wiec zaplacic jak za zboze w main dealer :lapad:

chyba ze zdecyduje ze nie pojade to wtedy :icon_mrgreen: moge gdzies tu blizej :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

nie moge sie powstrzymac i musze sie pochwalic ze dolaczylem do grona angielskich motocyklistow :notworthy:

tzn tak na dobre to bede nim za niecale 2 tygodnie :cool:

 

chodzi o to ze zamówilem przed kilkoma godzinkami motocykiel i juz tylko czekam na dostarczenie :cool:

pani powiedziala mi ze ma byc w przyszlym tygodniu.. a ja dostane go zaraz po tym :clap:

 

jak nabiore troszke wprawy to .. jesli nie macie nic przeciwko .. moglbym sie czasami podłączyc do Was na jakis wypad za miasto :crossy:

 

wczesniej gdzies pytalem czy jest tu moze ktos z okolic manchesteru.. ale nie dotarła do mnie zadna odpowiedz wiec moze teraz sie ktos odezwie :flesje:

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

nie moge sie powstrzymac i musze sie pochwalic ze dolaczylem do grona angielskich motocyklistow buttrock.gif

tzn tak na dobre to bede nim za niecale 2 tygodnie cool.gif

 

chodzi o to ze zamówilem przed kilkoma godzinkami motocykiel i juz tylko czekam na dostarczenie biggrin.gif

pani powiedziala mi ze ma byc w przyszlym tygodniu.. a ja dostane go zaraz po tym clap.gif

 

jak nabiore troszke wprawy to .. jesli nie macie nic przeciwko .. moglbym sie czasami podłączyc do Was na jakis wypad za miasto crossy.gif

 

wczesniej gdzies pytalem czy jest tu moze ktos z okolic manchesteru.. ale nie dotarła do mnie zadna odpowiedz wiec moze teraz sie ktos odezwie flesje.gif

 

pozdrawiam.

 

Jak się już w jeździsz możemy spotkać się na trasce w Dales albo lake district - jakoś w płowie drogi - ja mieszkam w okolicy Durham :)

Edytowane przez Tomassoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

majkelpl mi podpowiedział , że istnieje ten temat więc się wypowiem hehe Mianowicie 12 sierpnia czyli w tą niedziele wracam do polski autem z przyczepą Będe miał miejsce na jeden motocykl Rano 12stego jade kupić dla siebie sprzęt w okolice Halifax Jadąc z Birmingham M6 BĘDE blisko : Stoke On Trent , Menchester, Oldham i już będe prawie na miejscu Tam pakuje motocykl dla siebie i spowrotem jade do Birmingham O 18 palnuje wyjazd w strone Dover M40 będe jechał do ringu Londynu <M25> i potem prosto do portu MOge jechać jescze 2 trasą czyli M1 Potem w Polsce jade przez Świecko na Poznań , Konin i koniec w Łodzi do 150 km od mojej trasy moge zjechać i odstawić sprzęta w Polsce jeśli ktoś będzie chętny :icon_mrgreen: Koszta ? 99Ł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ciagle mysle nad wyjazdem do HULL na weekend, tylko musz najpierw w suzi zrobic regulacje luzow zaworowych, trudno znalesc tani serwis, pozostaje mi wiec zaplacic jak za zboze w main dealer :buttrock:

chyba ze zdecyduje ze nie pojade to wtedy :lalag: moge gdzies tu blizej :wink:

 

Jak dasz rade na niej jezdzic, to zapraszam do siebie do fajnego, TANIEGO warsztatu :notworthy:

A potem wspolne :clap: i rura do rana :lalag: :icon_mrgreen:

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zaczeło sie !!!! :)

Kto ma czas i ochote, zapraszam do siebie na wspolne :D po wyspie a potem :D

Wolna chata do konca sierpnia, wiec kto chce to niech wsiada na sprzeta i przyjezdza.

Kto byl na wyspie to wie jak jest piekna, kto nie byl ............. czas najwyzszy ja poznac.

Panowie: budzik, Ciarach, koobra z mała serdecznie i goraco widziani :lalag:

Nowe twarze meskie i damskie równiez :clap: :)

Akurat stresznie duzo roznych atrakcji sie odbywa na wyspie i jest gdzie spedzic czas i pogoda rowniez piekna :clap:

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zaczeło sie !!!! :banghead:

Kto ma czas i ochote, zapraszam do siebie na wspolne :P po wyspie a potem ;)

Wolna chata do konca sierpnia, wiec kto chce to niech wsiada na sprzeta i przyjezdza.

Kto byl na wyspie to wie jak jest piekna, kto nie byl ............. czas najwyzszy ja poznac.

Panowie: budzik, Ciarach, koobra z mała serdecznie i goraco widziani :P

Nowe twarze meskie i damskie równiez :bigrazz: ;)

Akurat stresznie duzo roznych atrakcji sie odbywa na wyspie i jest gdzie spedzic czas i pogoda rowniez piekna :P

 

 

ja się piszę tylko że najblizszy wolny weekend mam 1 września :/. Zwiedziłem juz prawie cały zachód wyspy czyli cornwallie, trochę devon więc czas ruszyc na wschód. Tutaj troche fotek z mojej ostatniej wyprawy:

http://sylwester77.fotosik.pl/albumy/245036.html#e

 

a tak btw to 25/26 sierpnia organizowane jest Motorcycle Show w Exeter, ja się wybieram w sobotę. Więcej info pod linkiem:

http://www.bikeshowseurope.com/exeter%2007.htm

Edytowane przez Sylwester
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tak, apropo`s przejażdzek,ale z innej beczki...

 

Jak u Was, w UK-landii, zapatrują się na jazdą tzw. "na dziko"? Jakie ponosi się konsekwencje śmigania bez prawka kat.A? I czy dużo jeździ Angolów bez tego dokumentu?

 

 

Pozdróweczka i miłego śmigania 01.09. :biggrin:

 

Aga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agus, slonce, takie pytania zadajesz pozno wieczorem ???

A kto to wie ???

Moj kolega powiedzial w pracy ze ma prawko na samochod, a nie ma, dostal prace+kluczyki i kazali mu jezdzic. A co sie stanie jak go zlapia ???

Nie wiem.

A angole jak nie maja prawka to smigaja na 125 bo na te nie musza miec :rolleyes: :)

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, Michaś!

 

To coś kiepuchno znasz tę UK-landię i obyczaje tubylców na 2 kółkach :banghead: Nie mówiąc już o przepisach tam obowiązujących...

 

Czy ktoś udzieli kobitce konkretnych odpowiedzi,a nie zje kąśliwymi uwagami, hłe hłe :lalag: :wink:

 

 

Pzdr, Aga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz PW do ciaraha bo On tam robil prawo jazdy :biggrin: :biggrin:

I chyba gonzoss tez :biggrin:

A czy zamierzasz przybyc do jUKeja i zostac na dluzej ze swoja Hondzia ??? :icon_razz:

A co do kontrolowania: mieszkam tu juz dwa lata i ani razu motocyklami czy samochodem nikt mnie nie kontrolowal. :biggrin:

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Angole jak nie maja prawka to śmigają na rowerach bo na resztę trzeba mieć uprawnienia:

http://www.direct.gov.uk/en/Motoring/Drive...ions/DG_4022547

 

Jak masz prawko kat B wydane przed 01.02.2001 to możesz śmigać na skuterze (moped) : http://www.direct.gov.uk/en/Motoring/Learn...eds/DG_10016249

 

Jak wiele osób jeździ na moto bez prawka to trudno określić, myślę że stosunkowo niewiele, więcej jest jeżdżących pod wpływem.

 

Tu jest taki zwyczaj że w prasie lokalnej opisują wykoki sądów za takie grzeszki.

Ostatnio np pisali że pan X zamieszkaly na ulicy Y zostal skazany za prowadzenie pojazdu pod wplywem alkoholu (1,5 promila) na 2lata zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz grzywnę 350f plus koszty sądowe 60f.

Pan Z został skazany za prowadzenie pojazdu bez odpowiednich uprawnień na rok zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz 250f grzywny plus koszty postępowania sądowego. (to coś co Cię interesuje ale nie wiadomo czy prowadził moto z prawkiem kat B czy jechał samochodem na prawku kat A)

Z tego co czytam grzechy główne to - jazda na bani, pojazd nieubezpieczony,brak ważnego badania technicznego.

 

Poza tym wysokość kary zależy od innych okoliczności np czy do ujawnienia powyższych doszło podczas rutynowej kontroli czy np przy kolizji, wypadku itp

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze byc i 1 wrzesnia :banghead:

 

 

ok, wiec zbieramy sie 1ego wrzesnia gdzies (to do ustalenia!!!) kto chetny??? i podawac propozycje miejsca spotkania (tylko nie badzcie egoistyczni i nie propopnujcie wlasnych okolic!!! (nie dotyczy majkela))

 

 

 

Jak u Was, w UK-landii, zapatrują się na jazdą tzw. "na dziko"? Jakie ponosi się konsekwencje śmigania bez prawka kat.A? I czy dużo jeździ Angolów bez tego dokumentu?

 

gdy Policja cie zatrzyma i poporsi o dokumenty - mozna ich nie miec, ale jezli uzywasz np Polskiego prawka i nie masz go przy sobie, moga nie pozwolic ci dalej jechac. Tak czy inaczej, jezeli nie znajda wymaganych dokumentow w komputerowej bazie (insurance,MOT,Prawo jazdy, dow rejestracyjny) to przyslą ci wezwanie na twoj angielski adres do okazania w/w dokumentow na najblizszym komisariacie w ciagu 7dni i podsteplowanie wezwania. Jezeli takie masz to sprawa skonczona. Jezeli nie zrobisz tego w terminie przychodzi wezwanie na rozprawe sadowa... i tam juz wszystkiego sie dowiedza. chyba ze zwiejesz wczesniej do PL :biggrin:

 

PS1.znam to na podstawie przygod mojego znajomego, ktory nie ma nawet polskiego prawka

PS2. generalnie angole boja sie prawa i wykroczen drogowych, wiec nie podejrzewam zeby ktorys jezdzil bez uprawnien

Edytowane przez budzik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...