Skocz do zawartości

Schuberth J1


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam i używam.

W poprzednim sezonie pisałem trochę o tym m.in. w wątkach: http://forum.motocyklistow.pl/index.php?sh...hl=schuberth+j1 i http://forum.motocyklistow.pl/index.php?showtopic=47703&hl=

Mogę dopisać jeszcze, że jest w nim ciepło gdy zimno i chłodno gdy gorąco :)

Jeżeli tylko pasuje Ci wizualnie, to gorąco polecam ten kask. :notworthy:

Pozdrawiam

 

Jarek

 

P.S. Dziś już jest zdecydowanie tańszy :biggrin:

Edytowane przez nurfan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. A jak jest z jego głośnością bo tu opinie są skrajne. Z jednej strony w testach wychodzi że bywają cichsze kaski (otwarte) a z drugiej są głosy że kask ten dorównuje kaskom integralnym pod względem wyciszenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Powiem" tak; na pewno kask otwarty jest głośniejszy od integrala.

W J1 wyciszenie jest na bardzo przyzwoitym poziomie. Ja co prawda jeżdżę na pustych wydechach :notworthy: , więc i tak silnik słyszę :D

Z wyników testów wynika, że głośność J1 jest na poziomie 92 dB (A) przy 100km/h - a to jest b. przyzwoity wynik.

Trzeba tylko pamiętać żeby obszar kasku, który jest krytyczny dla powstawania hałasu był zminimalizowany - np. odpowiednia szyba, kąt pochylenia głowy itp.

Musisz wiedzieć, że czasza tego kasku jest wieksza niż większość czasz kaskowych - a to dlatego, że jest porządnie wyłożona w środku.

Niezależnie, wg mnie kask jest fajny.

 

Pzdr

Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Właśnie wyjąłem z pudła Shubertha J1, rozmiar L, Kupowany bez uprzedniego mierzenia.

 

Pierwsze wrażenia.

- niezwykle dobrze wykonany

- materiały w środku świetnej jakości

- bardzo precyzyjny mechanizm regulacji położenia szybki

- pałąk ten na brodę zaskoczył mnie swoją lekkością jest zrobiony z jakiegoś sprytnego plastiku jest lekko elastyczny ale budzi zaufanie

- jest bardzo cichy :icon_mrgreen: mam go teraz na głowie i ledwo słyszę klikanie w klawiaturę

- opuszczana szybka przeciw słoneczna to super patent.

- nowością dla mnie są rozbudowane protektory na policzki wychodzą do przodu prawie do kącików ust są wyłozone miękkim materiałem z jakąś gąbką w środku.

- jedno co mnie trochę dziwi zastanwaia to to że kask z założonym pałąkiem zacieśnia sie na wyskości szczęki i o ile bez pałąka mozna go wygodnie włożyć delikatnie rozszerzając to z pałąkiem włozonym wkładnie go to jak wciskanie głowy do słoika, ale po trzecim razie już jest lepiej.

zrobiłem wszystkie testy na potwierdzenie właściwego wyboru rozmiaru więc za mały na bank nie jest tymbardziej ze moja głowa ma 58 a rozmiar L jest deykowany dla 58-59 cm.

 

Teraz trochę w nim pochosiedzę i żeby sprawdzić czy zaraz mnie nie rozboli głowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ściagam to troche je maltretuje ale jak mam go na głowie to pasuje idealnie myślę że jak sie jeszcze trochę ułoży to będzie perfekt. Na zdjętym pałąku super wchodzi i schodzi ale z pałakiem musze mocno się zaprzeć :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stało się!

Przełamałem wewnętrzne opory /w dużej mierze dzięki postom Maar79 - dzięki/ i jestem w trakcie oczekiwania na realizację zamówienia na Schuberth,a J1 ;)

W nowy sezon, w nowym kasku ;)

Sprzedawca - Maciej Mańka, w rozmowie wyraził zaskoczenie, że ten model kasku schodzi mu jak ciepłe bułeczki, tym bardziej dziwi mnie, że tylko jeden użytkownik naszego 4-um wyraził opinie z jego uzytkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stało się!

Przełamałem wewnętrzne opory /w dużej mierze dzięki postom Maar79 - dzięki/ i jestem w trakcie oczekiwania na realizację zamówienia na Schuberth,a J1 :D

W nowy sezon, w nowym kasku :evil:

Sprzedawca - Maciej Mańka, w rozmowie wyraził zaskoczenie, że ten model kasku schodzi mu jak ciepłe bułeczki, tym bardziej dziwi mnie, że tylko jeden użytkownik naszego 4-um wyraził opinie z jego uzytkowania.

 

Gratulacje :buttrock: Jak go dostaniesz napisz jakie wrażenia "na sucho". A szczególnie jaki masz rozmiar głowy a jaki rozmiar kasku kupiłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...