Skocz do zawartości

Remont japończyka


Gość Bassefect
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przyszly mi czesci do motocykla i mam go zamiar jak najszybciej poskladac. Robie szlif cylindra, wymieniam tlok i pierscienie. Motocykl jest czterosuwowy, chlodzony powietrzem i nie wiem jak mam go docierac. Jesli cos na ten temat wiecie to napiszcie bo nie chce nic spaprac.

--------------

8) Strzałeczka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwie się, że remont nie przedrożył całego interesu z reguły bardziej opłaca się wymienić silnk no ale nie wiem co masz za sprzęta :?:

Myśle, że docieranie japońca polega na tym samym co docieranie każdego innego pojazdu, więc:

- wymienić olej po około 150-300 km,

- starać się nie wkręcać powyżej 3/4 użytecznych obrotów,

- jeżdzić solo,

- nie gnać w dalekie trasy lub przynajmniej robić częste postoje,

-myślę, że po ok1000 km silnik będzie dotarty wtedy jeszcze raz zmienił bym olej

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszly mi czesci do motocykla i mam go zamiar jak najszybciej poskladac. Robie szlif cylindra, wymieniam tlok i pierscienie. Motocykl jest czterosuwowy, chlodzony powietrzem i nie wiem jak mam go docierac. Jesli cos na ten temat wiecie to napiszcie bo nie chce nic spaprac.

--------------

8) Strzałeczka

Ostatnią okazję docierania silnika miałem kiedy z salonu polmozbytu wyjechałem śimsonkiem enduro:-) ale jedną rade moge dać. Nie zamulaj motoru ! Ja swój w trakcie docierania traktowałem cały czas na 3/4 i od czasu do czasu na 1/1, robiąc przy tym częste przerwy. Efekt był taki, że choć byłem śrenio od kolegów cięższy o 10 kg i nogami zawadzałem o kierownicę to wszystkich brałem, a sława nieprzeciętnego śimsonka rozciągała się aż za las do sąsiedniej wsi:-)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...