Skocz do zawartości

Opony do GS 500


Rekomendowane odpowiedzi

Buhahaha.

Odradzam Ci tę opone. Odradzam wszelkie opony z takim burackim bierznikem. Jakies otworki mają tam nawiercone i wątpię żeby to odprowadzało dobrze wodę. Ogólnie odradzam opony z takim dużym bieżnikiem. Może są dobre do WSK ale nie do GS. Zobaczysz że na mokrym daleko nie dojedziesz. pzdr.

 

 

Ja do swojej Gs kupiłem taki e oponki i są super. Fakt że sa jakieś malezyjskie czy koreańskie i nie byłem pewien co odo nich, ale to do moto ktore uzywam do pracy wiec koszta musze trzymac na jakis poziome. Ten zestaw kosztuje tyle co jedna najtansza opona normalnego producenta. Dlateog kupiłem. Trzymaja sie super, na suchym schodze na kolanko na kazdym rondize w Londynie, na mokrym też sa niepsodziewanie dobre. I są nówki a nie leżaki czy coś.

http://shop.wemoto.com/pictures.dyn?k=WK-501759-501772

Edytowane przez lehoom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Muszę wymienić tylnego kapcia w swoim GS. Nie mam zielonego pojęcia co wybrać. W tamtym sezonie jeździłem na oryginalnie zamontowanych Bridgestone. Wcale nie narzekałem na nie jeśli chodzi o przyczepność na suchym i mokrym. Może i kupiłbym taką samą ale jest jedno ale. Opona ta przy większym obciążeniu tyłu i wysokich temperaturach topnieje w oczach. W sierpniu pojechaliśmy na rundkę po Europie i po przejechaniu 6000km (około 10 dni) bieżnika już nie było... Kolejne 5000km jechałem już ostrożniej i na slicku jakoś udało nam się wrócić. Zdaję sobie sprawę, że trudno tu będzie znaleźć kompromis pomiędzy wytrzymałością a przyczepnością ale potrzebuję opony, która przetrwa cały sezon. Jeżdżę turystycznie ale też nie zamulam. Zawsze śmigam z placaczkiem i kufrem (kuframi). W tym roku znowu planuję zrobić około 25000km (w tym Chorwacja a może nawet Grecja) i na tyle potrzebuję oponę. Ten oryginalnie montowany Battalax wcale nie jest tani a jak mam kupować 2 w ciągu sezonu- sami wiecie...lepiej lać za to wahę :bigrazz: Jest jakaś opona, której mieszanka przy lepszej wytrzymałości od Battalax`a da porównywalną przyczepność? Jeśli nie ma takiej to jaką kupić oponę o podobnej charakterystyce ale za mniejsze pieniądze? Doradźcie coś - o tyle tylko proszę :icon_mrgreen:

Pozdrawiam

P.S. może coś z TEGO ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie odnosnie oponek Heidenau. Jezdze podobnie jak PrzemekB, typowo turystycznie. Sprawdzal ktos juz wytrzymalosc tych opon? Jaka ilosc km mozna przyjac na wytrzymalosc oponki? Wiadomo, ze rozni sie to od warunkow, w jakich sa uzywane, ale orientacyjne info mile widziane :icon_mrgreen: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja mam pytanie odnosnie oponek Heidenau. Jezdze podobnie jak PrzemekB, typowo turystycznie. Sprawdzal ktos juz wytrzymalosc tych opon? Jaka ilosc km mozna przyjac na wytrzymalosc oponki? Wiadomo, ze rozni sie to od warunkow, w jakich sa uzywane, ale orientacyjne info mile widziane ;) .

Kupiłem Heidenau na tył- jak na razie 1000km więc niewiele. Jedno co mogę powiedzieć- dają gorszą przyczepność niż Bridgestone Battalax. Są twardsze a więc pewnie wytrzymają dłużej- coś kosztem czegoś. Do spokojnej jazdy mogą być ale jak ktoś lubi poszaleć na winklach to nie polecam.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PrzemekB, racja, na naszych drogach przyczepnosc nie jest tak duza jak na markowych oponkach, ale wczoraj wrocilem z Czech i ze Slowacji, oponki spisywaly sie znakomicie. Na gorskich winklach dalo sie spokojnie skladac az do tarcia podnozkami po asafalcie. Narazie na nich zrobilem 4000 km i jest spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O trwałości nikt nic nie wspomina ;)

 

Skoro nikt nie wspomina to może ja napisze :D Już drugi raz załozylem taka oponke na tył. Pierwsza wytrzymała ok. 9,5 kkm (bez palenia gumy itp.). Myśle ze jak ktos jezdzi spokojnie to do 11 tys na GSie pociągnie bez problemu.

A jeśli chodzi o jakość i prowadzenie motocykla to potwierdzam - są bardzo dobre.

 

 

a dla zainteresowanych dopisze cene - 338,06 :rolleyes:

Edytowane przez telet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...