Skocz do zawartości

Jincheng JC50Q Knight


klisiu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mi się podoba moto Bartosza. Ale nie ma to tamto bo z częściami do tego pewnie byś miał sporo kłopotu a Bartosz żeczywiście non-stop przy nim dłubie. Ale respekt dla Bartosza za tyle wytrfałości bo ja do swojego charta nie mogę się zabrać od dłuższego czasu chociaż mam tylko (albo aż) skrzynie do zrobienia. Jeżeli lubisz dłubanie przy moto przez całą zime to myśle że ci się spodoba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem kilka razy na knajcie bartosza... no nie powiem zeby sie na tym dalo jezdzic... po wrzuceniu drugiego biegu moto przestaje przyspieszac.

 

Bardzo zlym pomyslem jest robienie czterosuwa o tak malej pojemnosci.

Jezeli chcesz kupic cos na czym jako tako da sie posmigac nie odpychajac sie nogami przy ruszaniu to rozejrzyj sie za dwusuwowymi osiemdziesiatkami.

 

MTX/DT to dobre wyjscie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaha jeszcze jdeno powiedzcie jak nie ten mini chooperek to co ??

chodzi mi o motorki 50 ccm3 podajcie jakies przykłady....

najlepiej do zeby motorki były w cenach od 2000 - 3500 zł

 

Ja rowniez mialem okazje przejechac sie na Knighcie Bartosza. Powiem tak, jezdzilem na roznych 50cc ale czyms tak wolnym to chyba nigdy (uwazam, ze moja motorynka miala podobne osiagi). Przyczyna jest czterosuwowa jednostka napedowa (ale powiedzialem :) ) Przyspieszenie jest tragiczne a pod kraweznik nie ma sily zebys podjechal (musisz wstac i pomoc). Skrzynia biegow dla kogos kto jezdzil "normalnym" sprzetem moze byc troche uciazliwa z racji tego, ze wszystkie biegi wbijasz do dolu, ale powiedzmy, ze to najmniejszy problem. W zasadzie tak jak powiedzial Bartosz jedyny jego atut to wyglad chociaz i tutaj wsrod innych "obeznanych" motocyklistow bedziesz budzil jedynie usmiech politowania. Ogolnie odradzam ten motorower.

Polecalbym raczej rozejzec sie za Honda MB/MBX/MT/MTX/NSR 50 lub 80cc lub Aprilia AF 50. Za tyle ile chcesz przeznaczyc stac Cie na kazdy z tych modeli w rozsadnym stanie. Po za tym w tym przypadku nie bedziesz mial najmniejszego problemu z dostaniem czesci. Wszystkie dostepne sa praktycznie "od reki". Powiem wiecej za tyle to stac Cie nawet na moje Kawasaki (i nawet pojedzie troche "wiecej" niz Ryczerz Bartosza :) ), moze jestes zainteresowany? :D

 

Zycze udanych zakupow a przede wszystkim rozsadnych decyzji :D

 

PS Bartosz mam nadzieje, ze nie urazilem Cie moja wypowiedzia dotyczaca Knighta? Poprostu takie mam zdanie a jezdzilem wieloma sprzetami i mam porownanie.

 

 

A i jeszcze jezeli wybralbys, ktoras z malych Hondek proponuje porozmawiac najpierw z Samsonem. Duzo ciekawych rzeczy ma do powiedzenia w tym zakresie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam od siebie, że raczej nie ma sensu pchac się w AF1 - za takie same pieniądze można kupić NSR`ke przynajmniej o dwa lata młodszą a parametrami nawet przewyższającymi Aprilke, np. niska waga (NSR to ok 92kg, AF1 to ok 110) itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko to strasznie zalosnie wyglada... patrzysz pierwszy raz - ladny czoperek, sporo chormu , ladne malowanie. Gosc odpala a tu pierdzenie jak z za przeproszeniem komarka.

 

Czoper musi miec basowy ryk a z dwusuwa tego sie nigdy nie osiagnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryku się nie osiągnie, ale basowy pomruk uzyskac można. Moja NSR`ka przed odblokowaniem miała bardzo ładny basowy pomruk (tak do jakiś 10tysrpm, później to już jak normalny dwusów chodziła :D ) ale ona ma pusty wydech (tz wybebeszony tłumik :? ). Teraz po zdjęciu blokad (większości :arrow: z wydechu) zaczęła dopiero chodzić jak rasowy dwusów (i cięzko to przyrównać do komarka :twisted: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko to strasznie zalosnie wyglada... patrzysz pierwszy raz - ladny czoperek' date=' sporo chormu , ladne malowanie. Gosc odpala a tu pierdzenie jak z za przeproszeniem komarka.

 

Czoper musi miec basowy ryk a z dwusuwa tego sie nigdy nie osiagnie.[/quote']

 

 

Tomek, ja przepraszam bardzo, ze sie wtracam. Ale od mementu gdy zaczales jezdzic, jezdziles na takich wlasnie sprzetach, ktore "zalosnie wygladaja i pierdza", dopiero teraz kupiles sobie pierwszy w zyciu motocykl, 400cc i wielkiego pana i znawce udajesz krytykujac innych. Ledwo co kurs na PJ skonczyles i juz wszystkich objezdzasz albo poprawiasz. Chlopak nie wezmie nic innego, wiekszego bo jest za mlody wiec oszczedz sobie takich tekstow. A to, ze Ty z Charta wyjmowales czesc komory filtra powietrza bo bardziej mruczal silnik przy otwieraniu przepustnicy nie bylo zalosne? Albo ze probowales palic gume na Jawce rozlewajac olej pod kolo bo inaczej nie miala sily? Daj spokoj chlopaku i przypomnij sobie jak Ty zaczynales!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...