Skocz do zawartości

yamaha r6 brzęczenie przy 5 tys


GediRS
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie .... jak jade to przy 5 tysiacach zaczyna sie taki dziwne brzeczenie jakby gdzies "srubka latala" ... jak kupilem moto jeden koels powiedzial ze to czesto w r6 jest i jest to od wibracji i gdzies przy kolektorach mocowanie popuszcza i taki odglos jest .... JAKIE JEST WASZE ZDANIE ?? CZY MIELISCIE PODOBNE PRZYPADKI? prosze o konkretne odp :smile: POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak w temacie .... jak jade to przy 5 tysiacach zaczyna sie taki dziwne brzeczenie jakby gdzies "srubka latala" ... jak kupilem moto jeden koels powiedzial ze to czesto w r6 jest i jest to od wibracji i gdzies przy kolektorach mocowanie popuszcza i taki odglos jest .... JAKIE JEST WASZE ZDANIE ?? CZY MIELISCIE PODOBNE PRZYPADKI? prosze o konkretne odp :smile: POZDRAWIAM

 

Mi tam nic nie brzęczy, za to Yamaszki w pewnym przedziale obrotów lubią sobie lekko cykać.

 

Na forum www.r6-forum.com jest to chyba najczęściej zadawane pytanie :icon_evil:. Bo już nowe motocykle po kilkuset kilometrach zaczynają tak cykać ( czy też po tym czasie właściciel zaczyna sobie z tego zdawać sprawę ).

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to cykanie to we wszystkich jest :smile: ... ale u mnie wyrazny szum,brzeczenie czy cos takiego jest ... moze od tego ze mam caly tlumik devila poprowadzony od kolektorow ? nie wiem sam

 

 

Złap za klamkę sprzęgła i posłuchaj czy wtedy brzęczy??

 

A może już łańcuszek rozrządu Ci się kończy??

 

pzdr.

Edytowane przez 01kriters
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zaczyna delikatnie brzęczeć gdzieś w okolicach 7k :crossy: Ale wyraźnie słyszę, że tylko z lewego tłumika więc nie martwią mnie te odgłosy zbytnio. Zresztą jak się puknie w niego przy wyłączonym silniku to słychać, że "szczur jakiś" siedzi :crossy: Skoro masz niefabryczną puchę sprawdź jej mocowanie, może tam coś jest poluzowane...Albo - jak w moim przypadku - oberwało/poluzowało się coś w tłumiku. Oczywiście jeśli nie słychać ewidentnie, że z silnika dochodzą głosy :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Całkiem niedawno zakupiłem R6 z 2002 roku i u mnie coś tak samo brzęczy około 5000 tys obrotów, właśnie jakby jakaś obluzowana śrubka czy coś. Chyba one wszystkie tak mają :)

 

Oj chyba tak, niby to nie przeszkadza ale mnie strasznie wkur..

 

Podejrzewałem taka białą kostkę przy wiązce elektrycznej, że przy pewnych obrotach "brzęczy" po stelażu, rozkręcałem to, starałem się jakoś tak ułożyć żeby nie stykała się ze stelażem i na jakiś czas troszkę pomogło. Ale teraz znowu mnie to wkur... :icon_mrgreen: :biggrin: , przez zimę postaram sie coś wykombinować, może się uda :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...