Skocz do zawartości

Wyprawa, albo tylko przejazdzka, do Szkocji


majkelpl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jesli tylko wszystko dopisze i pozdaje co trzeba zdac, b chetnie dolacze

pozdrawiam

 

Zapraszamy chetnie :icon_eek: :lalag: :crossy:

 

Panowie,

 

Witam w tym temacie. Jako jedna z przyczyn tego wątku postanowiłam się w końcu ujawnić.

 

Zgodnie z planem wyjazd z W. najpóźniej 19 maja. Zapraszam wszystkich chętnych do wspólnej jazdy - oczywiście noclegi, prom lub tunel do uzgodnienia. MÓJ ma urlop od 23, więc nasz wyjazd z L. najpóźniej 23.05 o 0400.

 

Z pozdrowieniem

Joanna

SVaueczka

 

Ahaaaaaaaaaaaa !!!!

To TY jestes ta SV czka o której Ciarah wspominal :lalag:

A czy przypadkiem Ci sie cos nie pomylilo z wyjazdem z Londka o .............. 4 rano ??? :)

Do Szkocji bedziemy jechac z 10 godzin max ( zakladam dosyc spacerowe tempo ) i skoro chcesz wyruszyc tak wczesnie, to licz sie ze bede u Was w Londku nocowal :biggrin:

Moze to jeszcze przemyslec ?? Tak o ............. 9 ruszyc ??? Wtedy nie pchalbym sie do Londynu ( z arielem ) tylko bysmy sie spotkali na wylotówce, albo gdzies w okolicach High Wycombe, bo i tak, musimy sie kierowac na Birmingham M40.

Zreszta to jeszcze do uzgodnienia :crossy:

 

[...] Suoneczko, jam juszsz taaaki nakręcony, że na impresssce będziesz mnie musiaua 3mać mocno żebym juszsz w styczniu nie wyrwał do tej Szkocji :notworthy: [...]

 

Damy radę eSVaueczka!

Stary...chyba wolałbym żeby ten link nie działał... zaje...fajne foty!!! Jesssooo żeby tylko tak forsy starczyło na wyjazd...szczerze mówiąc to najchętniej już bym się spakował i w drogę...ale klimacik... :clap:

 

Pakuj sie i przyjezdzaj juz w styczniu !!! :flesje:

W takim razie czekamy na ekipe z Polski :crossy: bo jeszcze Klaudiusz straszyl ze chce sie zalapac

 

I mam jeszcze jedna wiadomosc:

 

Zlot motocykli klasycznych i brytyjskich na IOW odbedzie sie w niedziele 6 maja 2007 :lapad:

Od piatku juz sie beda zjezdzac motocykle z UK, wiec kto chce to zapraszam rowniez wczesniej do siebie na ....... :flesje: :crossy:

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, ja również pojeździłem trochę po Szkocji niecałe dwa lata temu (żona, namiot, moto w pełni zapakowane) i mogę tylko potwierdzić że tam jest po prostu pięknie :) a drogi są tak kręte i długie że aż się może chwilowo odechcieć śmigania po winkielkach :buttrock: Nam się również podobało w St. Andrews nad Morzem Północnym, Devil's Elbow przereklamowane ale i tak warto :bigrazz: oczywiscie wyspa Skye i ... praktycznie wszędzie gdzie był asfalt między górami :D Trochę miło nas zaskoczyła kultura jazdy na wąskich drogach - jak sie dogania auto to one przy najbliższej możliwości zjeżdża na bok i przepuszcza moto ... dziwne - zupełnie inaczej niż w Polsce :) (oczywiście żart - w Polsce też się czasem tak zdarza). Drogi bardzo dobre ale zdzierają opony - moje wyglądały jak po torze a moto było bardziej turystyczne niż sportowe ... ale to tez pewnie wina obciążenia. Jak ktoś się wybiera z Polski to podobno przez kanał do Dover wodolotem jest taniej niz promem (ale nie zdążlem sprawdzić bo się spieszyliśmy i nie szukaliśmy wodolotu i popłyneliśmy promem). Ogólnie oczywiście polecam - niezapomniane wrażenia gwarantowane...

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, ja również pojeździłem trochę po Szkocji niecałe dwa lata temu (żona, namiot, moto w pełni zapakowane) i mogę tylko potwierdzić że tam jest po prostu pięknie :buttrock: a drogi są tak kręte i długie że aż się może chwilowo odechcieć śmigania po winkielkach :crossy:

 

...Wkrótce mam nadzieję się przekonamy na właśnej skórze co i jak z tą Szkocją

 

Trochę miło nas zaskoczyła kultura jazdy na wąskich drogach - jak sie dogania auto to one przy najbliższej możliwości zjeżdża na bok i przepuszcza moto ... dziwne - zupełnie inaczej niż w Polsce :( (oczywiście żart - w Polsce też się czasem tak zdarza).

 

...Bardzo, baaaardzo rzadko...

 

Jak ktoś się wybiera z Polski to podobno przez kanał do Dover wodolotem jest taniej niz promem (ale nie zdążlem sprawdzić bo się spieszyliśmy i nie szukaliśmy wodolotu i popłyneliśmy promem).

 

...Stary, dawaj namiar na ten prom bo my właśnie w trakcie zaaaawansowanego szukania relatywnie niedrogiej przeprawy...

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio jak wracałem z Anglii to przeprawiałem się liniami Norfolk Line z Dover do Dunkierki...z tymże prom miałem o 23.59... i zapłaciłem zdaje się 30 funtów, (ja + samochód) a ten sam bilet tylko że o innej porze dnia może kosztować już 60-70Funtów... wszysko zależy o której płyniesz... trzeba wejść na stronę Norfolk Line, albo P&O (albo wpisz w google Calais-Dover albo Dunkierkue - Dover) i poprostu obadać rozkład kursów i wybrać najtańszą i czasowo dogodną ofertę...oczywiście jeśli kupujesz poza sezonem i z dużym wyprzedzeniem masz taniej..jeśli kupujesz na miejscu sporo drożej... tylko jesli kupisz z wyprzedzeniem...musisz wtedy tak jechać i kombinować , żeby być w porcie na tągodzinę na ktrą zabookowałeś prom...jesli się spóźnisz kasa przpada, jeśli będziesz dużo za wsześnie, możesz ewentualnie popłynąć wcześniejszym promem, ale będziesz musial dopłacić i cena wtedy już nie będzie taka atrakcyjna...

Edytowane przez cabaniero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja wczoraj sprawdzalem polaczenia z Dover do Calias dla auta + 4 osoby na kwiecien i ceeny byly:

P&O o 2.45 - 130 funtów powrotny

see France tez o 2.00 - 83 funty powrotny

Oba plyna okola dwóch godzin. Jest jeszcze jakis fast prom do Boulogne, ale nie sprawdzalem cen.

Tu jest link do strony o promach w UK:

 

http://www.cheap-ferry-crossings-uk.co.uk/

 

No i fakt ze ceny uzaleznione sa od godziny i wyprzedzenia z jakim bukujesz bilety.

Czekamy w takim razie ne ekipe z Polski :clap:

 

sprawdzilem teraz:

https://priclub.directferries.com/ferry/sec...4&micr=0&midu=0

 

 

 

I wyszlo mi : 68 funtów na auto + 4 osoby

Edytowane przez majkelpl

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, panowie, panowie...MOTORY! Nie interesuje mnie przejazd ani ceny na prom za samochód. Jedziemy MOTURKAMI :icon_eek: I musimy znaleźć atrakcyjne cenowo przeprawy dla motorków. Póki co najtańsze jakie znalazłem kosztują 27 funciaków ale znawcy tematu twierdzą, iż można jeszcze ciut taniej. Oczywiście wiemy o kwestii duuuużo wcześniejszego bookowania :lapad:

Za wszelkie podpowiedzi w tym temacie z góry thx.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za wszelkie podpowiedzi w tym temacie z góry thx.

Czolem, najwazniejszy spokoj :)

Podpowiem, ze najtaniej jak na dzis to Dover-Dunkierka lub odwrotnie i prom kosztuje £43.00 za jeden lub dwa lebki + moto, gorzej nie bedzie, ale moze byc troszke lepiej :notworthy:

PS. o biletach open nie slyszalem i nie widzialem :notworthy: :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, panowie, panowie...MOTORY! Nie interesuje mnie przejazd ani ceny na prom za samochód. Jedziemy MOTURKAMI ;) I musimy znaleźć atrakcyjne cenowo przeprawy dla motorków. Póki co najtańsze jakie znalazłem kosztują 27 funciaków ale znawcy tematu twierdzą, iż można jeszcze ciut taniej. Oczywiście wiemy o kwestii duuuużo wcześniejszego bookowania :icon_razz:

Za wszelkie podpowiedzi w tym temacie z góry thx.

 

 

No to juz mam. :clap:

Jak zwylke podaje linka: http://www.cheap-ferry-crossings-uk.co.uk/ i tam sobie mozecie sami sprawdzic.

Najtaniej wyszlo, 5 minut temu na maj, 37 funtow SeaFrance :biggrin:

Wiadomo ze wczesniej bookujesz - mniej placisz :(

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem, najwazniejszy spokoj :clap:

Podpowiem, ze najtaniej jak na dzis to Dover-Dunkierka lub odwrotnie i prom kosztuje £43.00 za jeden lub dwa lebki + moto, gorzej nie bedzie, ale moze byc troszke lepiej :)

PS. o biletach open nie slyszalem i nie widzialem :crossy: :buttrock:

 

Serrwus,

Spokój to me drugie imię :flesje: . Ja póki co znalazłem najtaniej z Calais do Dover i odwrotnie ale szukam dalej. Z tym open to kumpela znalazła w Londku jakąś ulotkę ale pewnie promotion już minęło :clap:

 

No to juz mam. :clap:

Jak zwylke podaje linka: http://www.cheap-ferry-crossings-uk.co.uk/ i tam sobie mozecie sami sprawdzic.

Najtaniej wyszlo, 5 minut temu na maj, 37 funtow SeaFrance :lalag:

Wiadomo ze wczesniej bookujesz - mniej placisz :lalag:

 

Hehe...tę stronkę już zwiedziliśmy z eSVaueczką...żeby było smieszniej to w ciągu kilkunastu godzin cena zmieniła się chyba 3 razy (z 32,50 do 42,50)...szlag by to trafił...ale dzienx za pomoc...szukamy dalej, nie poddajemy się...chociaz mój portfel już woła na pomoc jak tylko wspomne o przejażdżce do UK ale co tam...dużo zupek nakupuję :icon_razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...szukamy dalej, nie poddajemy się...chociaz mój portfel już woła na pomoc jak tylko wspomne o przejażdżce do UK ale co tam...dużo zupek nakupuję :bigrazz:

 

Z ta przeprawa to sprawa wyglada tak:

co i rusz sa jakies promocje okazje i tak naprawde to biletow na przeskoczenie kanalu nie oplaca sie kupowac duuuzo wczesniej. Przewoznicy bardzo walcza miedzy soba klientele i to nie dziala tak jak z biletami lotniczymi, ze cena rosnie im blizej do odprawy NIE JEST TAK w przypadku przeprawy tunelem, promem czy wodolotem. Podesle Ci cos na priv :banghead: nota bene zobacz kiedy byl booking, a kiedy voyage voyage :)

Pozdrowionka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie chlopaki i chlopczyce :) nie wymiekac tylko zbierac kasiore !!!

Ja tez musze ze SWOJEJ wyspy dostac sie na main land i juz mam w plecy 25 funtów :clap:

A na trasie jest duzo fast foodów i da sie przezyc.

Tylko fakt ze dla motonity z PL bedzie troszke szok za burgera dac 15 zeta w Macu i za wache prawie 6 zlotych ;)

No ale coż, czego sie nie robi aby zobaczyc potwora z Loch Ness i miejsce bitwy z "Walecznego Serca " :icon_exclaim:

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:icon_exclaim:

Panowie, panowie, panowie...MOTORY! Nie interesuje mnie przejazd ani ceny na prom za samochód. Jedziemy MOTURKAMI :buttrock: I musimy znaleźć atrakcyjne cenowo przeprawy dla motorków. Póki co najtańsze jakie znalazłem kosztują 27 funciaków ale znawcy tematu twierdzą, iż można jeszcze ciut taniej. Oczywiście wiemy o kwestii duuuużo wcześniejszego bookowania :cool:

Za wszelkie podpowiedzi w tym temacie z góry thx.

 

ZAWSZE KUPUJE FERRY POPRZEZ WWW.FERRYBOOKER.COM - TAM CZESTO MAJA PROMOCJE, MOZECIE TAM SPRAWDZIC, NIE MA CO PANIKOWAC , MALA PODPOWIEDZ : CZASEM BILET POWROTNY Z DATA NA DRUGI DZIEN JEST TANSZY NIZ BILET W 1 STRONE. WIEC WARTO POSPRAWDZAC I MOZE KUPIC DWA POWROTNE Z DATAMI NA DRUGI DZIEN .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale badzmy szczerzy... te burgery w zagramanicznych Macowniach zgnilego kapitalizmu

mnie sie wydaly wieksze od naszych krajowych.

 

 

Wiec belgu zapraszamy z szanowna malzowinka :cool: na skonsumowanie Mca i nie tylko :buttrock:

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D

 

ZAWSZE KUPUJE FERRY POPRZEZ WWW.FERRYBOOKER.COM - TAM CZESTO MAJA PROMOCJE, MOZECIE TAM SPRAWDZIC, NIE MA CO PANIKOWAC , MALA PODPOWIEDZ : CZASEM BILET POWROTNY Z DATA NA DRUGI DZIEN JEST TANSZY NIZ BILET W 1 STRONE. WIEC WARTO POSPRAWDZAC I MOZE KUPIC DWA POWROTNE Z DATAMI NA DRUGI DZIEN .

 

nie omieszkam sprawdzić...bóg zapłać dobry człowieku ;)

dalsze podpowiedzi równie mile widziane :)

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...