Skocz do zawartości

jinlun 250 i parametry?


shipp
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Chce kupic filtr owal, jaki powinienem kupic (gaznik chyba 21 mm) silnik 125. Moze macie linki gdzie sprzedaja inne niz na allegro np. k&n.

 

P.S A moze cos takiego ( http://www.allegro.pl/item143199280_carbon...owy_tuning.html ) ??

Edytowane przez Cross_maX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Chce kupic filtr owal, jaki powinienem kupic (gaznik chyba 21 mm) silnik 125. Moze macie linki gdzie sprzedaja inne niz na allegro np. k&n.

 

P.S A moze cos takiego ( http://www.allegro.pl/item143199280_carbon...owy_tuning.html ) ??

Zmierz średnicę gardzieli wlotu powietrza do gaźnika a będziesz wiedział, jaki rozmiar ma mieć filtr.

Ten na załączonym linku jak i stożki odpadają ze względu na centralne położenie kołnierzy. W silniku rzędowym gardziele w gaźniku są tak blisko siebie, że stożek czy walec po prostu się nie zmieści bo ma zbyt szeroką obudowę.

Jedynie możesz dopasować filtry owalne. Ich otwory wylotowe położone są blisko brzegu obudowy filtra a nie na środku, co pozwala w odpowiednim położeniu filtra nałożyć kołnierz na gardziel i dokręcić opaskę.

Chyba że masz jednocylindrowy silnik, w takim wypadku wystarczy zmierzyć średnicę gardzieli i dobrać rozmiar filtra /jeden wejdzie, jaki by nie był/. Ja wybrałbym stożek, chociaż ten z linka też by się nadał.

Stożki do mniejszych pojemności możesz kupić w każdym sklepie motorowym, do większych też ale już nie tak łatwo. Ja osobiście szukam na allegro albo zamawiam konkretny rozmiar u dealera i po sprawie.

Jedynie po zmianie filtra /filtrów/ powietrza trzeba pamiętać o regulacji gaźnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa stożki wejdą, tylko muszą mieć kolanko i wtedy będą wystawały na boki i ile się to wszystko zmieści między gaźnikiem a ramą.

Małe gdzieś do 35mm średnicy wejdą. Mierzyłem u siebie /49-50mm/ i nie zmieszczą się nawet te łamane 40st. Zbyt mało miejsca między ramą, gaźnikiem i akumulatorem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się komuś uda to niech da znać. Nie zapominajmy jednak, że do obecnego filtra podłączony jest układ odpowietrzania silnika i układ recyrkulacji spalin, czy coś w tym rodzaju.

Może okazać się też, że poprzez zmiane filtra na stożkowy zaburzymy prace silnika.

Może lepszym wyjściem by było wyciągnięcie gąbki z komory obecnego filtra i podłączyć filtr stożkowy do wlotu tego plastikowego pudełka pod siedzeniem.

Pytanie tylko gdzie zmieścić ten filtr stożkowy? Może pod zbiornikiem paliwa, tam jest trochę miejsca. Pociągnąć tylko gumową rurę od filtra do plastikowej komory pod siedzeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może okazać się też, że poprzez zmiane filtra na stożkowy zaburzymy prace silnika.

Może lepszym wyjściem by było wyciągnięcie gąbki z komory obecnego filtra i podłączyć filtr stożkowy do wlotu tego plastikowego pudełka pod siedzeniem.

Hmmm...przez przypadek podsunąłeś mi myśl :icon_idea:

Dotychczas kombinowałem, jak założyć 2 filtry pełnego przepływu? Problem polega na braku wystarczającej ilości miejsca pomiędzy gardzielami gaźnika. Dlatego brałem pod uwagę owalne /po jednym na gardziel/.

Powietrze doprowadzane jest przez tzw. majtki, czyli przewód gumowy z dwoma komorami podłączonymi do gardzieli gaźnika. Tą rurę gumową można wyciągnąć z plastikowej obudowy filtra, dorobić przedłużenie tej rury, tak aby weszło do środka obudowy i podłączyć do tego w miejsce oryginalnego filtra stożek albo walec, w zależności od ilości miejsca wewnątrz. W ten sposób masz 1 filtr pełnego przepływu, rozmiar około 60-70mm i całą obudowę i nic nie trzeba odłączać. :icon_idea:

Jedno jest pewne, po wymianie filtra należy wyregulować gaźnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...