Skocz do zawartości

YZF 750R


jacek1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Pytanko. Mam moto YZF 750R wersja niemiecka 4 HN 1993r. Myślałem, że już wszystko zrobiłem i mam otwartą wersję, jednak doczytałem na http://www.fzrfahrer.de/ , że wersja 4 HN miała inne dysze główne. Może ktoś dobrze zna niemiecki i przetłumaczy mi, czy wystarczy wymienić same dysze główne czy jeszcze coś tam pomodzili w gażnikach. Pozostałe rzeczy, jak krućce ssące, kryzy i kabelek z modułu mam porobione. Bitte helfen :clap:

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie!

 

zgadzam się w pełni z rogerem,jednakże dziwi mnie dlaczego wersja otwarta ma mniejsze dysze niż zamknieta?popatrywałem sobie w serwisówce i wychodzi na to że każdy model na inny rynek miał inny rozmiar dysz w gaźnikach?zastanawia mnie to-chodzi o normy dopuszczalne toksyczności spalin?bo chyba raczej nie o konstrukcję silnika który był w yzf 750 taki sam (tak mi się wydaje) zmieniał się tylko osprzęt...ktoś się orientuje z tymi dyszami??

 

pozdrawiam

 

 

maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4HN ma dysze główne 1/4=127,5 a 2/3=125 (98 KM)

 

dla odmiany np. 4HD ma odpowiedno - 125 i 122,5 (125KM) - więc wesja otwarta

 

Widziałem na forum kwit z niemieckiego serisu i jeżeli chodzi o odblokowanie nie ma nic mowy o wymianie dysz. Do otwartej wersji 93 trzeba tylko wymienić krućce ssące, kryzy w układzie wydechowym i podłączyć inaczej kabelek przy module.

Tylko po kiego wersja 98 KM ma dysze większe. Im większe tym chyba więcej paliwa i większa moc. W serwisówce widać, że w wersji otwartej 4HD są takie same dysze powietrza. Czy może ktoś ma namiary gdzie mogę w miarę tanio kupić 2 szt. dysz głównych 122,5 - przez zimę poeksperymentuję, bo konkretnie to chyba się nie dowiem.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko muszę gdzieś dorwać katalog :)

 

Jacek 1 w jeżeli nie ma żaden z twoich znajomych, to zazwyczaj każdy sklep mtocyklowy, czy serwis jest szczęśliwym posiadaczem owego :icon_mrgreen:

Jak będę w weekend w domu to postaram Ci się pomóc (jeśli do tego czasu nic nie znajdziesz).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz skana z oferty dysz w Larssonie:

dysze

 

Jest to co prawda z katalogu 2004, ale wydaje mi się, ze niewiele się zmieniło (niestety kumpel posiadający aktualny gdzieś wybył na weekend).

Najlepiej zadzwoń do nich i spytaj czy napewno są to te same nr. katalogowe (ja w tym roku zamawiałem różne rzeczy na podstawie katalogu 2004 i wszytko się zgadzało, ewentualnie nieznacznie ceny się różniły)

I dzwoń najlepiej od razu do Gdańska, bo w przedstawicielstwach regionalnych to bywa conajmniej różnie...

Czas oczekiwania na dysze to ok 2-3 tygodni, bo większości z nich nie mają w Polsce.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez roger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...