Skocz do zawartości

Odblokowywanie Hondy NSR 50


I_Mat
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No to problem z głowy, kupić silnik MBXa, ten sprzedać(będziesz do tyłu max 200zł), albo władować do jakiejś motorynki(w tym wypadku można by całkiem nieźle poszaleć). Mogą być kłopoty z instalacją elektryczną(gdyby nie pasowały kostki) i nie wiadomo co z wydechem i gaźnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak więc ile możę kosztować silnik od mbx`a 80ccm ? (rocznik np 1989 - chyba młodszego nie ma :? ).

:arrow: KAT

Do motorynki tego silnika nie włoże, ponieważ będą spore problemy z mocowaniem, z zamontowaniem chłodnicy(tak, żeby ona skutecznie chłodziła) oraz pasowało by dozownik założyć (ale to nie ejst wymagane). Również nie wiem, czy czegoś bym w silniku nie uszkodził (z elektryki) niezakładając akumulatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy umieć spawać, można z powodzeniem zastosować chłodnicę od ogrzewania wykręconą z jakiegoś wraku samochodu, pompka cieczy chłodzącej jest zintegrowana z blokiem silnika, o ile się nie myle w NSRce 50 nie ma zaworu wydechu, więc pozostaje tylko kwestia zapłonu; dozownik jest zupełnie zbędny(miesznka olej:bęzyna ok 1:50 - 1:100). Moja NSR 125 chodzi normalnie bez akumulatora(no prawie: zawór, którego u ciecie nie ma i pąpka oleju, której też nie będzie nie działa).

 

W sumie można zrobić inaczej(lepiej na tym wyjdziesz): MB 80tke można uchodzić od 800zł(za tyle widziałem w ogłoszeniu), bez papierów nawet taniej. Przerzucił byś całe bebechy(silnik, gaźnik, wydech), można by opcjonalnie wymienić zestaw tłokowy - za porządny trzeba dać ze 200zł, ale jest naprawde warto. Stare graty wpakować do MB i z obrobiną szczęścia opchnąć frajerowi po poniesioonych kosztach(prędzej czy później wziął by ją ktoś z waszego komisu). Nie można powiedzieć żeby się nie opłacało :( .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czas odświeżyć stary wątek :)

Moto prawie odblokowane (wydechu nie chce mi się "dokańcać" bo juz jest bardzo głośny) i teraz myśle nad tym jak zablokowac (ta, zablokować :) ) moduł zapłonowy, aby nie przekraczał tych 60km/h i aby moc spadła - prawdopodobnie mój brat i jego koledzy będą na moim zdawać karte motorowerową . . .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...