Skocz do zawartości

Moto z Anglii - problemy


norbik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam okazje kupic motocykl z anglii, juz rzekomo wyrejestrowany. Z czym mogę mieć problemy przy rejestracji??? Ile dokumentów (czy tak jak w niemczech, brief, wymeldowanie) jest mi potrzebnych do zarejestrowania moto?? Czy sa jkaieś "gwiazdki, przekreslenia" które niedopuszczaja pojazdu do ruchu i mogą byc potem problemy z zarejestrowaniem??? Czy moga nie chcieć mi go zarejestrować z jakis innych przyczyn??

Prosze o porady w szczególności osoby , które zciągnęły juz coś z wysp.. ew. zdjęcia ichniejszych dokumentów rej. i nie tylko mile wskazane..

no i czy rejestracja i formalności to te same koszty jak w przypadku zciągnięcia z niemcowni??? bo tam ruch jest lewostronny i nie wiem czy przegląd przejdzie...czy trzeba w coś zainwestować...

To by było tyle...z góry dzięki za ewentualne podpowiedzi

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc.

Co prawda mieszkam w Anglii i jezdze motrem, ale nie wiem jak wygladaja sprawy dokumentow.

Jesli jest wyrejestrowany sprawdz czy ma napisane z ichniejszego Wydzialu KOmunikacji ( DVLA )info ze jest wyrejestrowany. Musisz miec dokument V5 taki dowod rejestracyjny pojazdu.

Wejdz sobie na strone: www.direct.gov.uk/motoring

i tam poczytaj sobie albo napisz do nich list: DVLA, Swansea SA99 1BA i zadaj pytania dotyczace tego motocykla :bigrazz:

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki ...

wszelkie info na pewno się przyda :biggrin: szczególnie te o kieownicy itp :P

 

witam ponownie, mam jeszcze jedno pytanie:

czy jeśli będę miał angelski dowód rejestracyjny V5 (te składane karti:), moto jest w polsce, ma żółte tablice (angielskie)... i nie jest (chyba) wyrejestrowane, to czy mogę póść do WK z blachami i dowodem, umową podpisana prez właściciela i tenże WK skontaktuje się z Angielskim w celu wyrejestrowania w Anglii????

czy w ten sposób mi moto zarejestruja i nie bedzie żadnych problemów??

I gdzie jest wpis o wyrejestrowaniu w angielskim dowodzie?? jeśli ktos sprowadził moto - to PLEASE, proszę o pomoc :)

moze wreszcie kupie wymarzone 2 kółka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemka

 

ja mam tylko takie pytanko czy czasem tem motorek to nie jakas okazja co takich pelno na mobile.de lub motoscut24.de ??

 

gdzie to przelewa sie kase do banku i czeka na moto ??????

 

pytam bo akurat takie walki robia w Anglii!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

norbik, juz Ci brachu odpowiadam.

Mam wlasnie przed oczami V5 i Ci juz odpowiadam

Dokument rejestracyjny angielski to tzw. V5 skladajacy sie z czterech ( 4 ) kartek.

Kazda pozycja ma swoj numer i tak jak jezdzisz po Anglii to musisz miec wazny pkt. 10 ze Ty jestes wlascicielem sprzeta.( New keeper Supplement )

Jesli masz taki dokument przed soba, to pkt. 11 brzmi: " Notification of Permanent Export" i tam powinno byc ze koles co Ci sprzeta sprzedal zglosil do DVLA ze moto jedzie za granice. Jest tam tylko do wpisania data sprzedazy za granice i miejsce na podpis tego kto sprzedal. Niestety nie moze miec tego przy sobie bo to wysyla sie do DVLA, ale ..... ten koles powinen dostac z DVLA potwierdzenia zrobienia takiej rzeczy ( lub xero ze takie cos wyslal )

To nie Twoj problem tylko jego ze sprzedal sprzeta i juz nie beda przysylali do niego info o MOT i Road Tax

Moto mozesz miec wtedy w Polsce z zołtymi tablicami i ktore se mozesz zostawic na pamiatke :clap:

Nie wiem tylko jak ciemniaki z WK w Polsce :notworthy: zareaguja jak im pokazesz taki swistek DVLA pkt. 10 lub xero 11 i powiesz ze to jest wyrejestrowanie sprzeta w Anglii :)

Do WK nie musisz isc z blachami tylko z umowa kupna, tym swistkiem pkt. 10 na ktorym sa dane kolesia co Ci sprzedawal.

I jak bedziesz mial problemy, to mow ze TYLKO takie dokumenty sa w Anglii i nie innego im nie dostarczysz.

Chyba ze musz miec przetlumaczone slowa : " new keeper" " permanent export" "registration mark" itp. :notworthy:

Ciemnota !!!!! :(

Jakby co to pisz smialo, w miare mozliwosci odpowiem

Edytowane przez majkelpl

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemka

 

ja mam tylko takie pytanko czy czasem tem motorek to nie jakas okazja co takich pelno na mobile.de lub motoscut24.de ??

 

gdzie to przelewa sie kase do banku i czeka na moto ??????

 

pytam bo akurat takie walki robia w Anglii!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Wybaczcie spam, ale z powyższą wypowiedzią się zgadzam. Kumpel tak wpłacił ok. 4 tys. E na BMW R1150RT, nawet dostał list przewozowy z Fedex... i tyle widział kase.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak kupowales motra, bo rozumiem robiles to w Anglii, to cos kolesiowi wypelniales ???

Powinienes mu wypelnic czysty pkt. 10 i on powinneien to wyslac do DVLA i na ciebie powinno przyjsc nowe V5. I potem Ty jako nowy wlasciciel mozesz wyslac pkt. 11 ze moto idzie na export i aby go wyrejestrowali.

Jak dostajesz odpowiedz z DVLA ze motio juz nie widnieje w kartotece UK to wtedy spoko idziesz do WK i dalaj jak w Polsce, bo ja nie wiem

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ufff,

wielkie dzięki MAJKELPL... fakt jest tam 12 punktów (ale trzy kartki, połączone i złożone - nie cztery), może już właściciel zostawił w ichniejszym urzedzie???

Z drugiej strony może MYCIOR ma rację...ma dowód rejestracyjny, moto, umowę - czego więcej trzeba??? może z urzędasy z WK sami dają cynk tym z United Kingdom??? i ppo temacie???

Mi tylko chodzi o to, żeby się po miesiącu (przy wydawaniu twardego dowodu) nie obudzili że czegos tam jeszcze brakuje!!!! :( w sensie , prozę skontaktowaci się z właścicielem i cośtam cośtam....

 

aa w pkt. 11 i 12 nie widziałem nic do wypełnienia...w 10 tak "new keeper suplement" :jest data, terażniejsze numery rej. angielskie "registration mark"... i "validation character - V"...

może to właśnie jest o wyrejestrowaniu, z miejscem na moje dane:)hehehe

...jakbyś odpowiedział co i jak to dzięki - MAJKELPL:):notworthy::) i wszyscy w temacie

pozdrawiam i jeszcze raz dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak kupowales motra, bo rozumiem robiles to w Anglii, to cos kolesiowi wypelniales ???

Powinienes mu wypelnic czysty pkt. 10 i on powinneien to wyslac do DVLA i na ciebie powinno przyjsc nowe V5. I potem Ty jako nowy wlasciciel mozesz wyslac pkt. 11 ze moto idzie na export i aby go wyrejestrowali.

Jak dostajesz odpowiedz z DVLA ze motio juz nie widnieje w kartotece UK to wtedy spoko idziesz do WK i dalaj jak w Polsce, bo ja nie wiem

 

 

ale ja sobie kupiłem moto w uk i potem dowodzik był juz na mnie , ja jezdziłęm nią w uk z miesiac i potem jak wracąłem to wziołem moto do PL i ni ewysyłałem 11 czesci.

A moj kumpel co przwizoł juz ilka moto z UK nigdy tego nie wysyłał i narazie wszystko gra.Poprostu tu u nas w PL trzeba jeszcze raz moto przerejestrować z siebie na siebie.

 

pzdr

 

chociaz nie wiem moze potem bedą jakies problemy w PL albo w UK. Moze trzeba bedzie cos opłacic w UK nie wiem tego.

 

pzdr

Edytowane przez MYCIOR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...