Skocz do zawartości

Zegary Honda CB500 1999 - zamienniki ?


Skrzek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Zainteresowanych i z miejsca pokornie proszę o wypowiedzi osób mogących coś pomóc.

 

Posiadam CB500 `99 i niedawno wskutek niezmierzonej głupowy własnej (czyt. nieudane spalenie starego kapcia) skasowalem moto tak, że muszę poszukiwać nowych zegarów.

 

Ponieważ cena nowych to około 3700 brutto :D poszukuję zegarów używanych.

 

Moje pytanie brzmi: czy bedą pasować zegary od CB600/Hornet ? Czy ktoś z właścicieli Horneta mógłby podać mi rozstaw otwórów mocujących zegary do górnej półki ? W CB są węższe i w przypadku ew. zamiany musiałbym dorobić "przejściowe łapki" do przykręcenia. Wtyczki powinny RACZEJ pasować. Wyjaśnię, że takie zegary są zespolone (obrotomierz z wskaźnikiem temp. + prędkościmierz).

 

Ewentualnie: czy ktokolwiek ma dojścia na tyle wybitne by takie używane zegary zdobyć ? Dodam, że ebay i allegro już przepatrzyłem.

 

Z wszelkie info w temacie - z góry dziękuję ! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego bo żeby coś robic to trzeba umieć :D..........Do CB w polsce jest bardzo ciezko z czesciami,ja przywiozlem z wloch na poczatku maja Cb 500s z 2000r. z połamałym dekielkiem od strony alternatora,przez 3 miechy czekalem az w koncu wyslalem stary do spawania...Z tego co wiem to Marek ze Złotowa (nick na allegro to bodajrze moto-mark) ma jakies czesci do CBka a tak po za tym to raz na allegro byly zegary do cb ale szybko poszly...Cb SV i czacha do cbr f3 to tak deficytowy towar ze trzeba za niego dobrze zapłacic chyba ze Ci sie uda i znajdziesz u kogos zegary i beda mu tylko przeszkadzały....A co sie stało z tamtymi?? Nie da sie ich zrobic??Zegary z horneta na 100% nie pasuja do cb i wedlug mnie bez sensu jest je instalowac,bedą tylko wystawały po za obrys motocykla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, moze ja bede wstanie pomoc :D mialem ten sam problem, w mojej CB sa zegary od NTV Revere 650! ogolny rozmiar zegarow taki sam, kontrolki w inny sposob rozmieszczone, predkosciomierz dziala poprawnie (sprawdzane) jedyna wieksza roznica to obrotomierz... z tego wzgledu,ze przy NTV wyskalowany jest do 9,5 tys. przy czym "powierzchnia" obrotomierza jest taka sama! wszelkie dodatkowe info na gg ;)

pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ja bym jednak proponował usilne poszukiwanie używanych oryginałów, bo takie kombinacje mogą się nie udać, poza tym nawet przy sprzedawaniu moto zaraz się ktoś do tego przyczepi. Jak to mawiają "szukajcie a znajdziecie", motobazar, serwisy motocyklowe etc.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, miałęm ten sam problemi kupiłe od koleżanki z forum w innej obudowie, ale po zakupie znalazłem pare ogłoszeń o częsci i wcale nie są takie drogie i raczej teraz łatwo dostepne za zegary kompletne chciał koleś chyba 350zł!! więc znajdziesz napewno jak znajde linka albo meila to ci prześle, odezwij sie do mnie na gg 2959109

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za info i chęć pomocy ! Do wszystkich postaram się odezwać i stosować wg wskazówek.

Staram się szukać (ebay, allegro) ale skutki na razie mizerne. Grzebię też w Dizmarze itp... ale póki co nic... albo ja ciota jestem. Wszystkich wiedzących coś jeszcze w tym temacie proszę o kontakt, w miarę swych możliwości będę się rewanżował później :bigrazz:

Zgodnie z tym, co piszecie, najlepiej orginalne - nowe najprościej.... o ile się ma ~ 3,5 k zł :icon_razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam! Tak sie sklada ze mam do sprzedania zegary do CB500 z tym ze sa do wersji S - tej z owiewka i troche sie roznia od tych z nakeda... Mam w sumie wszystkie czesci ktore sa potrzebne do przerobienia N-ki na wersje sport. Jak cos to odezwij sie do mnie to pogadamy... :) Zegary sa juz wystawione na allegro wiec radze sie spieszyc :D

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...